Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Kto to spackal?

Skylink menil nielen transpordéry ale aj symbolovú rýchlosť zo 27500 na 29500,alebo na 29900.To bol ale de..l čo to navrhol,signál na uvedených transpordéroch neuveriteľne kolíše-hlavne kvalita.Iný provideri to nerobia nemenia symbolovú rýchlosť,ale len z S na S2-Fec-8 PSK-Pilot ON,alebo OFF,to máme odborníkov v Skylinku a neprestanú sa stým d...ť,kým to nepohnoja.Samozrejme že záleží aj na akom STB sa to prejavuje.Tam kde nie je možnosť prepísať napr.na S2 a Pilot ON alebo PSK 8,alebo QPSK,tak stým nič nenarobíš,parabola,ani LNB stým nemá nič spoločné,tá je nastavená precízne.Ale Skylink ešte neskončil z prekvapeniami,bude horšie.Nech sa darí.

DM-800 SE-DM-500SD-Golden Interstár-UNI-BOX-9060-Motor DIGIPOVER-SG-2100S,parabola Gibertini 100cm,točím kam chcem a kopa iných šuntov.

vladoholu
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 043
Stránka: 1 2 3 [ 4 ] 5 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 129
Odpověď v diskusním vlákně
 

jam fm

mě taky volaj na přeladění a zatím to mým zákazníkům jede OK a to mají spousty ještě 60tku parabolu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 012
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

nejak se mi to poslalo dvakrat tak sorry 😀 to je taky priklad jedne z tech kvalitnich zarizeni Samsung a Android 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Ale jen si posluž! Jo jo dělat z lidí bl.bce, nic neví a mají šroty co?
Na faktu to nic nemění! A v M7-Skylinku a další už to řeší!
No musejí neb nic jiného nezbývá! Stížnosti se totiž kupí!
:)
A při troše štěstí a umu se to také vyřeší :8)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Jestli má nějakej prodejce nebo montér poznatky, že se problém týká většího množství konkrétních typů receiverů, tak to má řešit přímo se Skylinkem. Tady vyřeší leda kulový, toť můj názor.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Z diskuze tady vyplývá, že starší Gosaty neumějí kvalitně přijímat nový TP 12344, i když na jiných TP šlapou jak hodinky.
Je to naprosto stejné, jako když přijímače MPEG2 neumějí přijímat MPEG4. Takže majitelům těchto Gosatů nezbývá nic jiného, než si koupit nový přijímač, stejně jako majitelům STB SD, který v SD šlape jak hodinky!!
A to se už některým líbit nebude, že?

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Já to přeci zde neřeším, ale informuju!
Tos nepochopil ani to, že se Skylinkem-M7 a dalšíma institucema to řeším?! Kam tenhle národ spěje :lookaround:
Ostatním říkáme bacha něco se děje a pomalu tě dají na pranýř!
......................
A přece se točí :8)
......................
Ale jinak blbněta s talíři LNB zdrojema!
Bude o to víc práce! Jen nevím, zda je to dobře, či k pláči :mad:

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

ale to nejsou prece jenom Gosat tady uz bylo vyjmenovanych tolik znacek a modelu co maji nejake problemy s 12344

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

A o tom to celé je :8)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

ja987

stačí vyměnit ty vyschlý elyty

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 012
Odpověď v diskusním vlákně
 

ja987

a to bude ta chyba skylinku,že??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 012
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Tak už sa dohodnite "odborníci", že kto to spackal, lebo zatiaľ som pochopil z týchto príspevkov to, že určité typy prijímačov z nepochopiteľného dôvodu nezvládajú určitú frekvenciu. A sú to tie typy, ktoré tu najväčší machri v najväčšom počte doporučili a predali svojim zákazníkom. A majú problém to svojim zákazníkom povedať, že bohužiaľ čo im doporučili má svoje muchy a mali by sa obzerať po inom prijímači. A na záver, pochybujem, že s tým Skylink niečo spraví.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 082
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Přesně tak, prodejce strkal lidem střepy, aby co nejvíc vyvařil a teď má v ruce Černýho Petra, přičemž ten kterýmu tak vehementně sloužil, Skylink, se k němu obrátil zády. Tady ve fóru se ale žádný rozřešení nenajde, prodejce se z toho bude muset svým zákazníkům holt nějak vylhat sám.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Ty jsi dobrý týpek! Jedna perla za druhou!
Ještě stále jsi nenapsal co nejsou šroty, ale pohanit kde co a kde koho to by ti šlo!
To víš, že se to dá do pořádku, jako vždycky!
Jen to stojí úsilí, čas, telefony, e-maily!
Ale to ty stejně nikdy nepochopíš!
Nemá to cenu!
Problém tu je! Čím více se o něm ví, tak z toho ostatní budou čerpat a nebudou blbnout s koncovým zařízením, až se správně nastaví-odladí použitá vysílací technologie :8)
Podobný problém jsem řešil v létě, kdy zlobil na celém okrese jen jeden MUX 60k. Všichni říkali, že mám problém jen já, až na konec z toho byla chyba na Ještědu a s dohledovým centrem jsme to dávali do pořádku! Díky tomu chlapovi na druhé straně :)
A funguje to dodnes skvěle! R^

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Máš tady ode mě aspoň 3 příspěvky, kde jsem uvedl konkrétní typy, který problém NEMAJÍ. Jinak mně připadáš jako zhrzenej prodejce, o kterým jsem psal. Skylink ti ukázal záda a lidi jsou naštvaní. To tady ale za tebe fakt nikdo nevyřeší, tak to pochop. A jestli chceš politovat, tak na to spíš nějaká linka důvěry :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

A to tedy nejsou šroty a jsou to top přístroje?! Jako vážně jo?!
Hmm tak já si budu raději dávat ty své šroty!
Na to další ani nemá cenu reagovat :lookaround:

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

To PoldaS

Díky za odpoveď,ja používam osvedčený FW-4.2.99.No musel som siahnúť do náhradných dielov a skúsiť vymeniť tuner aj zdroj a predstav si pomohlo,ale tá kvalita lieta stále,síce už nie tak výrazne,ale lieta.Tá vysoká symb.rýchlosť-29900-29500 je nestabilná.Na 27500 je to OK,tam sa drží ako prikovaná.Sila 95% a kvalita 82%.No čo už nejaký čas to Amiko ešte musí vydržať.Nech sa darí.

DM-800 SE-DM-500SD-Golden Interstár-UNI-BOX-9060-Motor DIGIPOVER-SG-2100S,parabola Gibertini 100cm,točím kam chcem a kopa iných šuntov.

vladoholu
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 043
Odpověď v diskusním vlákně
 

ja987

"novinky stojí za houno, samý problém, samá kostka. Já tyto problémy u přeživších SD nemám"

Já u nově narozených HD taky ne.

"Takže majitelům těchto Gosatů nezbývá nic jiného, než si koupit nový přijímač..."

No vidíš, zase plácáš naprosté nesmysly bez absolutní znalosti věci, úplně nejstarší Gosaty 7050 a 7055 naprosto bez problémů.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Zdravím,
Při přelaďování u lidí, kde jsem namontoval před cca 2 až 4 roky přijímač Topfield SBI 2060 mám často problém,aby topfield vůbec program, nebo vlastně kmitočet uviděl. Pokud uvidí, tak na něj přepíná klidně i 20 sekund.
Signál samozřejmě OK a přijímač Ready. Zatím nevím co s tím.
Hledám někoho s podobným problémkem....
Někteří si nechali namontovat nový přijímač s Fast Scanem, ale každý to neudělá...Řeším cca 20 případů.
Nemůže to rozhodit teletext,rádio, nebo to co tam dřím nebylo...
Chci psát na Skylink, potřebuji vědět zda je s SBI 2060 někde jinde problém...nebo jsem v tom sám....

antonin1
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 76
Odpověď v diskusním vlákně
 

antonin1

skylinkredy,jasně napsat certifikantům

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 012
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Jasné je to, že ČT skutečně vysílá trochu jinak než ostatní. Na to by se chtělo někoho zeptat. Ne jenom ze satu, ale i pozemně.

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Nakonec to bude přímo v ČT.

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

@Delta1: shrnutí problému:
Topfield SBI 2050 - neladí/pomalé přepínání - je v přijímači poslední verze SW (Topfield měl problémy s piloty a dělal kvůli tomu před časem úpravy SW)? Pokud ano, byl manuálně vymazán původní TP s 12344?
GoSat 7056 - hW závada, oprava v TIPA 300,- včetně poštovného.
Topfiel 2060 - to samé jako pro 2050.
TV PANASONIC TX-P50V20E - HW závada, servis mění dva kondíky na desce
Cryptoworks moduly - některé TV posílají datová tok přes CAM vždy (!!!), pokud je vložen. Staré CE moduly nemusejí vůbec zpracovat tok nad 60 Mb/s, či s obtížemi (výpadky).

Co je tam dalšího za problém?

008
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 333
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:008

Řeším SBI 2060. Na SW se podívám, ale myslím že tam poslední mám. TP asi vymazaný nemám ...zkusím a dík za nějakou radu...

antonin1
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 76
Odpověď v diskusním vlákně
 

antonin1, 008

to antonín1-nejsi v tom sám
Viz:https://www.parabola.cz/forum/topic-90868/
to 008-SW poslední, tovární nastavení-TP list smazán-ručně zadaných všech 16 aktuálních TP-velikost paraboly nemá vliv-různé typy LNB nemají vliv-multiswitch nemá vliv-karty Irdeto/Ice nemají vliv-signál OK.
Vliv má jen a pouze nová neodladěná technologie na 12344-dělají to TF 2070-2060-2050-2010.
Chodí naopak 7700 a TF S3000 RHD

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Kto to spackal?

Ještě on ladí normálně! Přepíná na všem normálně. Přepíná i mezi programy ČT normálně.
Ale po přepnutí mezi jednotlivými TP a zpět na ČT to zparacovávají od 5 s do 5 minut podle momentálních dat na TP ČT!

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Stránka: 1 2 3 [ 4 ] 5 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 129
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra