Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Asi mi skončila UNI čítačka

Dnes mi z ničoho nič prestali fungovať "kódované" kanály na karte Skylink ICE. Sledoval som zahájenie ZOH a zrazu tma, ani jeden kódovaný kanál (ani slovenský, ani český) mi nejde. Idú len FTA (TA3, ČT24, ÓCKO a pod.). Rovnako mi idú FTA kanály z ASTRA 19,2 a 28,2. Skúšal som 3x sám poslať zápisy na kartu a nič. Po telefonáte na infolinku mi operátor Radim radil, aby som si kúpil CA modul Skylink ready. Rada pana s...da. :))) Skúsil som kartu vziať k susedovi a v jeho module šľape, takže karta "žije" a neostávalo mi nič iné len objednať CA MODUL IRDETO CI+ NEOTION SKYLINK READY. Údajne podporuje dekódovanie 2 kanálov v reálnom čase z jedného transpondéra. Tak snáď to pôjde. Na záver ešte otázka na fachmanov, je možné, aby kľakla v prijímači nielen UNI čítačka, ale aj čítačka na CA moduly? To by mi ten Neotion bol na 2 veci. Zatiaľ budem čučať ZOH na "skopčákoch" a cez DVB-T.

Opensat 9700 HDPVR+
uživatel
krtík
Registrace: 7/2012
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 65
Odpověď v diskusním vlákně

RE: Asi mi skončila UNI čítačka

Hele chlapi, já nechápu proč tady tady řešíme stokorunové položky, každý z nás prochlastá měsíčně víc a ten kdo tvrdí že ne, lže. Všechno něco stojí, ČT platíte 135 Kč a neřešíte to, já taky ne, i když stojí za (nevhodné slovo), např. dnešní zahájení OH, poláci měli studio před i po. Naše slavná ČT, kde ty (nevhodné slovo) nenažrané berou nekřesťanské platy za (nevhodné slovo) nic.
Ale mám to v (nevhodné slovo)i, kdybych nebyl v předdůchodovém věku, tak táhnu jinam.
uživatel
komoca
Registrace: 7/2011

@komoca

předdůchodovém je i mimino
uživatel
pierrepetr
Registrace: 5/2006

Tak som tu po plese. Pri odchode som receiver vypol aj sieťovým vypínačom. Po návrate (dnes okolo 11:00 hod.) sa nič nezmenilo, UNI čítačka kartu Skylink nerozkóduje.
Bohus31, podlepil som ju podľa Tvojej rady, ale nepomohlo to.
Komoca, nový stb nemám v pláne kupovať, ak by mi nešla karta ani v CAM v jednom z dvoch slotov v stávajúcom stb, tak mám v zálohe TV Samsung s DVB-S. Tých 27 éčiek, ktoré som dal za CAM Neotion je aktuálne všetko, čo som ochotný za príjem Skylink dať. Ich politika v poslednej dobe sa mi veľmi nepáči.

Opensat 9700 HDPVR+
uživatel
krtík

Jaká jejich politika? Když celou dobu používáš něco, co je neoficiálního, tak můžeš nadávat leda sám sobě. Asi jako bych nadával výrobci zámků, že už je nemůžu otevírat šperhákem, ale musím si pořídit origo klíč. Stejná pitomost ;P

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
uživatel
PoldaS
Registrace: 1/2010

Nesharoval som, slušne som platil. Ale nejde o môj stb s UNI. Ceny dvíhajú, ale programov je stále menej a menej. Keď som si kúpil kartu Skylink, tak som mal komplet ponuku ČR a SR (kecy o hviezdičkách si nechaj od cesty). To, že je geoblokácia nie je síce chyba Skylinku, ale dvíhanie cien napriek úbytku programov áno. A to, že je ešte rozdielna cena serpa pre ČR a SR, pričom pre ČR región je omnoho viac programov, je čerešnička.

Opensat 9700 HDPVR+
uživatel
krtík

"Keď som si kúpil kartu Skylink, tak som mal komplet ponuku"
Tak to si šťastný človek, ja som kupoval keď boli karty DVE (ak som chcel CZ) a počet programov na jednej sa dalo spočítať na prstoch.
uživatel
Rasto1978
Registrace: 6/2010

išla dopísať len Markíza na českú kartu r.99, stála 5000 Kčs+5000 modul a len Humax
v 2000 vyšla slovenská a len 2 pr., tiež 5000,postupne doplácať za české +novu na slovenskú a opačne,následne 2x výmena prvá zdarma no nový modul , druhá výmena za 2r ser. popl.dnes tak 1x ročne SMS aby neskapali -nepredajné o 100 000 menej klientov
uživatel
Duzu
Registrace: 7/2005

Ja viem, že to dávnejšie bolo horšie, ja som sa pripojil až v roku 2009.

Opensat 9700 HDPVR+
uživatel
krtík

to:komoca
Ale mapu znám a docela dobře.Dojedete na to chlubení.400 dolarů, bych za to tedy nedal. :8)
uživatel
lachtan
Registrace: 7/2007

@lachtan

To nebylo chlubení, ale rada, možná blbá, to ať si posoudí sám. Jsou i dražší přijímače např. VU+ ULTIMO 4K asi dvakrát. Hele, až mi nepůjde UNI čtečka, tak to sem napíšu a koupím Modul.
uživatel
komoca
Registrace: 7/2011

to: PoldaS
Dobry priklad! Ten sprehak (uni citacka) vsak bol rychlejsi, spolahlivejsi a ucinnejsi ako origos kluc, preto sa teda aj pouzivA-L. Teraz bud to skoncia, dokupia origos kluc, alebo zacnu chodit zozadu... :lookaround:
uživatel
ivovi
Registrace: 1/2006

Tak práve som tam strčil CAM IRDETO CI+ Neotion New Skylink ready a šľape to ako hodinky. Takže asi mi zrušili CAID 0D96 na mojej ICE karte a UNI čítačka mala "smolu". Snáď je to na dlhú dobu posledná investícia, ktorú som musel kvôli Skylinku podstúpiť. :)

Opensat 9700 HDPVR+
uživatel
krtík

Krtík to ti iba odišli kontakty na kartu v tvojej UNI čítačke. Rovnako ako aj mojej mame ale v Irdeto čítačke v Technisate SIR. Chvíľu pomohlo podlepiť kartu, ale dlho to nevydržalo. Našťastie je tam slot na CAM modul. Vložil som Irdeto modul a Skylink programy fičia ďalej.
uživatel
IVOzNR
Registrace: 4/2011

IVOzNR

Kludne to moze byt v krtikovom pripade aj uniblok a overit sa to da bud manualnym posielanim urcitych cmd, alebo pre bezneho uzivatela jednoduchsie pichnutim karty bud do cw modulu, alebo do uniboxu, ktory nie je mozne prepnut na irdeto a v ktorom nechodi tych par novych kanalov s nenahodenym 0d96
uživatel
jozef BA
Registrace: 6/2008

Chlapci, je to v podstate jedno, prečo mi to už v UNI nedekódovalo (ani po podlepení). Dôležité je, že teraz tu znova šľape, ja nemusím ten CAM s kartou strkať do TV ani kupovať nový receiver (som spokojný s mojím receiverom a je podľa mňa lepší než TV s DVB-S2). JozefBA, ja ani netuším, u koho by som si tú kartu v cw module alebo UNI boxe otestoval. Koho poznám, tak má CAM Irdeto. Ale ako vravím, teraz je to už absolútne nepodstatné. Ešte mám jeden slot voľný, tak uvidím, čo tam strčím. ;)

Opensat 9700 HDPVR+
uživatel
krtík
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 65

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra