Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

Nastavení času u VU+SOLO 4K

Prosím zkušenější kolegy o radu jak nastavit přesný čas v přístroji VU+SOLO 4K. Od nedávna se mi hodiny předchází o 4 minuty. Synchronizace času Enigma2 s NTP serverem v systémových nástrojích nepomáhá. Vadí mi to při zadávání času nahrávání. Pomohla by aktualizace SW nebo to s tím nesouvisí? Mám tam verzi 13.0.3. Díky za pomoc.

tadek01
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 97
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení času u VU+SOLO 4K

tiež mám solo4k a image blackhole , roky a žiadny problém nemám. u vti to v poslednom čase akosi škrípe. nekonečné aktualizácie . s tým sa pomôcť nedá , len dať staršiu verziu vti a odskúšať.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení času u VU+SOLO 4K

Mpožem rovnako potvrdiť .V nedelu som to tiež potrehol u Open ATV 6.2 musel som dať STV a reštartovat.

Vu+duo4K,VuZero,Maximum Toroidal 90,Gibertini 105,motor Opticum 3800,LNB Inverto Black utra (sigle,twin quad)antena DAB Emme Esse 15RB3,av-receiver yamaha rx-v500d dab, Sony XDR-P1DBP,

Stabo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 252
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tadek01

Jestli máš spuštěný Oscam a pokoušíš se posunout hodiny zpět, tak to nejde - tedy alespoň u mne ne. Zkus vypnout Oscam, nastavit hodiny a zase ho zapnout. Čas by se měl standardně nastavit i při přepnutí na transpondér/multiplex (pokud tedy na něm mají správný čas).

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení času u VU+SOLO 4K

Hele, otázka, má vůbec ten přístroj krystal? No to je síla, vypadá to, že ne........

O čem mluvím: do nedávna jsem žil v domnění, že všechna elektronická zařízení, pro který je čas důležitý nebo přímo podstatou - typicky budík - má vlastní generátor času. Ejhle a ono jich je minimum - většina přístrojů se řídí frekvencí elektřiny 50Hz.
Desítky let to fungovalo bez problému, ale cca na přelomu roku došlo ke zlomu. V oblasti tuším kolem Makedonie nebo černé hory okolní státy jeden dlouhodobě dotovaly elektřinou (prý když si někdo el. půjčí tak musí do 15min zaplatit nebo vrátit). A protože po pár měsících už nikdo nedotoval začala se frekvence snižovat na 49,xxx něco. Myslím, že ve finále to skončilo -6 nebo dokonce až 6minut. Poznal jsem to doma na troubě. Po tom, co se dohodli tak to zase museli vrátit, takže pár týdnů zpátky zase byla frekvence o něco více než 50. Takže jsem zase štoloval troubu.

Není to náhodou tento případ? :-)

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jantars

Tím to není, ostatní hodiny doma jdou docela přesně. Problém s kmitočtem v síti byl asi před měsícem nebo dříve.

tadek01
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 97
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení času u VU+SOLO 4K

Měl jsem podobný problém u VU+ Duo2. Čas + datum skokově a zcela náhodně "utekl" třeba i o několik dní. Aby přístroj akceptoval správný - seřízený čas, nestačilo jej restartovat. Musel se fyzicky odpojit od elektřiny - studený start. Pak naskočil čas i datum správně.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

SirMax

Díky, pomohlo to

tadek01
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 97
Odpověď v diskusním vlákně
 

ja mam

tento stroj od vstupu na nas trh a problem s hodinami som vobec nezaznamenal (VTi 13.0.9), pouzivam Oscam

johnysk
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení času u VU+SOLO 4K

Problém nastává po přepnutí na nějakou exotickou stanici, nikoliv sledováním Skylinku, Freesat apod.

DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multifeed 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), Stab H-H 120 + Emme Esse 125AL C-band; Octagon SF4008 (Abertis)+TBS5925

rom2005
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 741
Odpověď v diskusním vlákně
 

johnysk

Chlapci, zakřiknul jsem to. Po vypnuti Oscamu a nastavení hodin chvíli to drží, ale po vynuti a opětovném zapnuti přístroje hodiny se opět předbíhají o 4 minuty. Mám VTI 13.0.3, Oscam používám s polskou kartou TNK. Asi do poloviny května to chodilo bez problému. Mám to aktualizovat na 13.0.9 když vše ostatní funguje bez problémů?

tadek01
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 97
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nastavení času u VU+SOLO 4K

skus teda 13.0.9, uvidíš, ja som tiež dlho používal VTi,ale vždy nejaky problemik funkčnosti, tak som prešiel viac image, skončil som na Openpli 6.2 - release, chodí v pohode... R^ :)

PULSE 4K MINI, Vu+ZERO 4k, STAB HH100, par.Famaval 80, LnB-IBUTWIN, NORDIX-koax, LEDTVSONY, LEDTVHITACHI4k, LEDTVHYUNDAI...

mat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 061
Galerie: mat
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tadek01

Při přepnutí transpondéru se seřídí čas podle aktuálního, a pokud je na některém, z tebou sledovaných nějaký, který má +4 minuty, tak by to mohlo být ono. Zkus v konfiguračním souboru (/etc/enigma2/settings) změnit/nastavit hodnotu:

config.misc.useTransponderTime=false

a aktivovat automatickou synchronizaci NTP:

config.misc.SyncTimeUsing=1
config.misc.useNTPminutes=[zadat počet minut]

Jenže kvůli Oscamu se nepodaří posunout čas zpět. Musel by se napsat skript, který by se zadal do cronu (plánovač úloh), a který by ukončil Oscam, nastavil NTP (/etc/init.d/ntpupdate.sh start) a opět Oscam spustil).

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra