Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

Lepsi LNB nez IBU (pro offset)

Preji dobry den, chtel jsem se zeptat, je nejaky "lepsi" LNB pro offset paraboly nez Inverto Black Ultra? Povedlo se mi chytil britsky svazek na 150cm parabolu (Jesenicko). V poledne je signal na hranici stabilniho prijmu, ale v podvecer se signal zhorsi, obraz prestane byt sledovatelny a vecer uz lock dokonce neni mozny, tak jsem premyslel, ze bych poridil silnejsi LNB, ktery by zvedl signal aspon o nejakou tu desetinu decibelu, ale nemam moc zkusenosti s ruznymi znackami LNB, tak jsem se chtel zkusit zeptat, jestli je nejaky jiny LNB silnejsi nebo je opravdu povazovan IBU za nejvhodnejsi. Diky moc.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lepsi LNB nez IBU (pro offset)

takové staré kozák a takový otázky.. :))) ..víš dobře,že to záleží na ozařovači..to ibu většinou vychází nejlíp..z universálů snad jenom bbcman tu chválil nějakého němce..mám ho doma,nějak mě na 110 nepřesvědčil,je třeba větší parabola asi..zapůjčím,za Tvou radu na satback na Alienovi..leda jít cestou speciálů,psali o tom kluci ze slovenska uz mockrat..akorát potřebuješ nějaký starý analog přijímač na polarizaci..díky bobo a ahoj..

Famaval 110,E85,Andrew 180x200,Zero 4k,TBS 5927, Zlínský kraj - Kroměříž

Danny10
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 1 214
Odpověď v diskusním vlákně
 

Danny10

Mne se totiz pod ruky za svou "DX karieru" zatim nedostal zadny jiny snimac nez prave ten IBU a kupovat nahodne nejaky jiny LNB jsem nechtel (zatim), tak jsem se chtel prvni zeptat na typ. Ale jsem rad, ze se mi vubec povedl chytit britsky svazek. Uz ted se tesim na zimu! :))) .

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

musíš zkusit víc LNB,každá huba potřebuje jiný zuby,přes net na míru nekoupíš

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

OK. Zkusim nejake teda vybrat. Obetuju par penizku a nejake nakoupim a typem pokus-omyl budu testovat. Pak se ukaze, ktery bude nejvhodnejsi

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

já si taky testoval kdysi,a vyšel nejlíp nějakej šmejd noname 0.3dB

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

best germany lnb

best germany lnb. zkus :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Muzes taky zkusit jiny prijimac (tuner). Obcas se neco najde. Z me zkusenosti je vu+zero celkem dobry. Ale nemam moznost moc toho odzkouset ... At se dari

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 820
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

jako,že přijímač druhé mezifrequence vylepší poměr signál šum LNB,dobrý nápad

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Vůbec nejde o "silnější" LNB ale o jeho šum. Přitom všem si můžeš být jistý, že dnešní LNB šumí v docela velkém rozsahu. Běžně dělám montáže ze všeho, co je na trhu a i LNB stejného typu a stejného výrobce šumí v docela velkém rozsahu. Paraboly standardně ladím na 12070H a na tomto transponderu se s různými LNB C/N pohybuje od 8 do 12dB zcela běžně. Tak obrovský rozdíl v šumu je ovšem nezanedbatelný. V Tvém případě to znamená rozsah od zcela nepoužitelného signálu po zcela perfektní! Nezaměřuj se jen na IBU ale zkus cokoliv jiného klidně běžně z obchodu. Domluv se někde v prodejně vezmi 5ks a otestuj je postupně, který bude nejlepší. Při ceně 120,- Kč za LNB to dnes není problém.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lepsi LNB nez IBU (pro offset)

best hd3d 404 quad se mi osvedcil jako lepsi nez IBU,hlavne ve spodnim pasmu a hlavne na H transp.mi zvysil signal o cca o 0,5 db,V jsou zhruba stejne,taky mi zvysil signal na frekvencich 11,3-11,4 asi o 1db,tady testy:https://satclub.pl/viewtopic.php?f=113&t=19193
dalsi:https://satclub.pl/viewtopic.php?f=113&t=8649
dalsi:https://www.satshop24.de/LNB%20Test%20Best%20Quarz.pdf
navrch jsem si koupil asi pred mesicem dalsi ten stejny z nemecka po 2 letech a ten je ackoliv stejny jeste lepsi v tom,ze mi daleko lepe nez ten starsi oddeli 11023H UK beam od 11036 V eu beam,na tom starsim jsem mel na 11023H asi o decibel mene nez ted na tom novejsim a i 11126 V mi jde lepe,tady dole ho nemci jasne vyzdvihuji oproti IBU: https://www.amazon.de/Best-Quad-HD3D-Quattro-Switch/dp/B009WYCH8S/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1530777744&sr=8-2&keywords=best+hd3d+lnb

bbcman
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 473
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

..ahoj. Tiez ma nedavno napadla podobna otazka:
https://www.parabola.cz/forum/topic-93972/

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lepsi LNB nez IBU (pro offset)

bohusko este ten zvoj najlepsi lnb odfot na tvojom mini gulecniku,pridaj AKYSI FRAGMENT na youtube a sme kompletni. :laughing:

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

niektore

priania kludne mozem splnit, napriek akymkolvek anomaliam...trebars prijem s lnb IBU v konfiguracii s parabolou pf v poho prijimatelna trebars tiez tato tv stanica:
https://www.youtube.com/watch?v=8pBqqIJB8bw

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

niektore

priania kludne mozem splnit...
https://www.parabola.cz/album/foto-531/
https://www.parabola.cz/album/foto-796/
sekce Album: niektore LNB z minuleho a tohto storocia.sekce Album: sat. receiver technisat z roku 1988 + konvertor technisat 1,8dB s magnet. polarizerom
Popis fotografií:
[1] niektore LNB z minuleho a tohto storocia.
[2] sat. receiver technisat z roku 1988 + konvertor technisat 1,8dB s magnet. polarizerom


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ako som pisal

minule ,ofsetovy lnb do pf paraboly da len taky co Príjem družicovej televízie realizuje od roku 1988 dodnes a aj tak sa (nevhodné slovo) naucil. :laughing:

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

v praxi pouzivam

to, co spolahlivo funguje po dlhorocnom laborovani...mne je uplne jedno co kaze teoria, pretoze len prax odhali anomalie!
https://www.parabola.cz/album/foto-1233/
sekce Album: for BDfKNM prijem na LNB IBU...
Popis fotografií:
[1] for BDfKNM prijem na LNB IBU...


Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lepsi LNB nez IBU (pro offset)

Nedá sa jednoznačne povedať ktorý konvertor je lepší... Jeden viac pasuje k určitej parabole, druhý zase k inej... To že treba brať zreteľ v ktorom pásme sa nachádzame a s akou polarizáciou je snáď samozrejmé ... No budete sa všetci asi dosť čudovať, ešte z čias keď šlo množstvo Ruských staníc v EMU na 53°E som ponechal určitý čas nevyužitý LNB Chess EDITION II 0,2 dB z výberu 06/2006 na parabole E-85, na jednej strane a na druhom konci lyžiny na 13°E konvertor IBU singl a tentoraz všetky Perské a pár Arabských šlape... Je to samozrejme na hrane, no nič neštvorčekuje a TP 12594 V 2/3 27500 majú SNR 3,5 dB / 21%... Pri zhoršenom počasí treba samozrejme prepnúť inam ;) To že ide na ten istý konvertor aj blízky satelit 52°E je už len bonus navyše... Prijímač DM900UHD...

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 049
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lepsi LNB nez IBU (pro offset)

chlapec ty si chory, bez sa liecit.
ako suvisi tvoj trapny gulecnik a futbal v tv s touto temou, to bude dalsia s tvojich chorych teorii ;P

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

a kto tu chcel

v prispevkoch vyssie, vidiet youtube video s LNB IBU & pf parabolou a tzv. MINIKULECNIK? Len pre teba bolo foto "vsetko v jednom" BDfKNM...Inak, pocas tridsat rokov aktivneho prijmu druzicovej televizie sa stale mam co praxou ucit. No vsak od urciteho veku vysoko nad patdesiat, zdravie naozaj tak nesluzi ako do 50-tky...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lepsi LNB nez IBU (pro offset)

no veru uz ani mysel ti nesluzi tak aby si poznal ze si s teba robim kozy :laughing:

BDfKNM
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

@BDfKNM

ty si sa veru s koňom zrazil!!! Rv Rv

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra