Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

vu+ nebo dream?

Kamarád vybírá receiver, ve výběru zůstalo po jeho zadání požadavků uno 4K SE a dm900. Sám mám dm920 a nyní veliká spokojenost /po výměně zákl. desky/, jaký máte názor na to uno? Díky za názory...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
Odpověď v diskusním vlákně

@tukan

no.. je to sice nepodstatné, ale v unu nejede zatím blindscan.

Vu+ Uno4KSE, VU+Duo2, OpenATV 6.2, Gibertini 150 cm, LNB inverto single black ultra / FreeSat by UPC Direct, Digi TV, DVB-T (CZ, SK, PL)
uživatel
jonnyq
Registrace: 9/2008

RE: vu+ nebo dream?

Dík, máš pravdu, to je nepodstatné...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan

kúp si VU+ a budeš další čo s ním nebude nič vediet robit a viacej budeš hladat picony,pluginy a dalšie veci ako ho budeš kukat!!!
uživatel
nick211
Registrace: 5/2018

DREAMBOX ONE 4K (Combo) Multiboot teda jestli nepotřebuje CI slot

Philips 40 PFL 6606 H/12 Opticum HD Sloth Combo Plus 2.2.74
uživatel
habr
Registrace: 4/2006

Najprv si treba naštudovať aspoň základy, podrobnosti sa dajú postupne aj behom provozu a potom je už jedno či VU+, alebo Dream... FastScan aj BlindScan bežne v DM. Druhý menovaný plugin som použil len raz, prvý vôbec... Najlepšie je preskenovať si jednotlivé TP manuálne, setting si spraviť podľa svojich preferencií a na sťahovanie picon a aj pluginov existujú automatické aktualizácie... ;)
@nick211 Keď už mi zvýši čas, tak do tej placky radšej pozerám... Kukať nechám kukučku v lese... ;)

DM900UHD4KTriple, DM800HDseV2, DM800HDse, DM500HD, Dreambox7000-S, TBS5925USB, Ferguson HF-8900HD,(Fuba DDA110Al / motor DG380S Speedy = 60°E-30°W) + Fuba DDA850Al + E-85 Maximum + E-85 Gessat + 85 TeleSystem + 80cm Famaval + 60cm = 53°E-30W...
uživatel
Maneto
Registrace: 9/2010
Galerie: Maneto

@tukan

Dobra otazka, ja mel leta ruzne Dreamboxy jako 7000, 500,800 HD 8000 HD, 800 SE, a to neni vse. Uvazoval jsem o koupy Dreambox 900 - 920. Kamarad me ale ukecal, takze jsem si koupil nakonec VU + 4K.Je 3 mesice stary.
A musim rici chyba. Bluetooth nefunguje dle mych predstav a nejsem jediny. Rychle prepinani, jak se rado zduraznuje se ale nekona. Muj stary Dreambox 8000 HD to zvada lepe a rychleji, ackoli ma horsi processor. Ja nic nepoznam. Takze s klidnym svedomim doporucuji DREAMBOX. A rikam, mohu s tim klidne i spat.
uživatel
Wata
Registrace: 4/2006

@Wata

přepíná ti to pomalu, protože neumíš nastavit správně oscam, má tu na stole zero 4k a jede jak fík
uživatel
hogofogo11
Registrace: 9/2014

nick211

Mám staré ultimo už 5let a vím moc dobře, co s tím dělat, tam problém nebude, ale máš pravdu, že mě to baví víc nastavovat, ako kukat... :)))

uživatel
tukan

@tukan

sasa s nickom nick211 si netreba vsimat. Chlapec ma roky nejaky cryptosrot a vzdy len zo zavisti sa sem vyblije a to je tak vsetko co dokaze.

Nosce te ipsum.
uživatel
Warder
Registrace: 10/2008

@tukan

A k teme, ak nemas problem s hlbkou vrecak tak urcite za mna DM920.

Nosce te ipsum.
uživatel
Warder
Registrace: 10/2008

@tukan

Jsou DM920 spolehlivé? Byly odstraněny hardwarové závady? Je riskantní
doporučovat něco kamarádovi, vlastní zkušenost s jinými přijímač.
uživatel
TRNi
Registrace: 6/2018

Trni

No proto se ptám, abych mu netlačil dm, které mám sám. Ze začátku asi byla nějaká "blbá" série, do které jsem taky zapadl /s tou výměnou zakl desky/, ale ted by to mnělo být v pořádku. Já vím, že je to téma o houně, ale pro klid duše jsem to sem hodil, je to hodně dobrý kámoš...

uživatel
tukan

Dream bol lepší ako vu+ tak pred piatimi rokmy. Ak niekto tvrdi že vu+ prepína pomaly tak to nevie nastaviť a nevyužíva všetky tunery ktoré sa rezervuju a obraz je bezkonkurenčný
uživatel
johan10
Registrace: 1/2008

@tukan

To co píše johan10 jsem se také dozvěděl na slovenských stránkách někde
v recenzi a v diskuzi, ale je to pravda? Máš asi větší možnost srovnávat VU+ a Drambox protože máš oba druhy. Já mám VU+UNO a nyní VU+Ultimo 4K a jsem také zatím spokojený. Za tu cenu musím být.

https://digitalne.ellano.sk/recenzie-a-testy-2/item/recenzia-vu-duo4k
uživatel
TRNi

VU+Ultimo 4K určite rýchlejšie prepína pri správnom nadstavení. Ale obraz lepší, ako DM 900 4K ,určite nemá.Skôr naopak.

Dreambox DM 900 UHD 4K Triple tuner 1x DUAL DVB-S2X- 1x DVB-C/T2 - Dreambox DM 7020 HD - od legendárnej nemeckej firmy - Image OpenPLi & OpenATV - 6 x LNB Inverto Black Ultra - TV OLED LG 55B7V
uživatel
Naaalim
Registrace: 3/2016

no čo k tomu, je to o nastavení a image... R^ :)

Vu+UNO4k,Vu+ZERO4k, DM800HDseWIFI, ,STABHH100, par.Famaval 80,LnB-IBUTWIN,NORDIX-koax,LEDTVSONY,LEDTVHITACHI4k,LEDTVHYUNDAI...
uživatel
mat
Registrace: 1/2006
Galerie: mat

@Naaalim

Mám Dreambox DM900 a VU+ Solo 4K a jednoznačne môžem povedať, že DM900 je rozhodne lepší.
Možno novšie VUčka sú na tom lepšie, ale dosť záleží aj od image.

VU+ Solo 4K, VU+ Zero, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X, motor BigSat SG2100 + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A
uživatel
kostik123
Registrace: 3/2009

Nedávno zde na fóru byla velká diskuze o kvalitě obrazu, nerad bych v tom pokračoval. Když se začaly prodávat první přijímače VU+ tak si někteří stěžovali na kvalitu obrazu, já jsem byl mezi nimi. Dreamboxy byly vždy chváleny za perfektní obraz.
Zajímá mě ale softwarová podpora- mají Dreamboxy větší výběr image, plugins atd. Případně jiné výhody oproti VU+. Já to nemůžu posoudit.
Chtěl jsem si také koupit DM920, ale poruchovost mě odradila.
Posoudit může: mat, kostik1123 a tukan.
uživatel
TRNi

ako som písal, je to o nastavení, ale aj o TV, s VU+4k som spokojný,nemenil by som značku... R^ :)

Vu+UNO4k,Vu+ZERO4k, DM800HDseWIFI, ,STABHH100, par.Famaval 80,LnB-IBUTWIN,NORDIX-koax,LEDTVSONY,LEDTVHITACHI4k,LEDTVHYUNDAI...
uživatel
mat
Registrace: 1/2006
Galerie: mat

@TRNi

Ale 900-ka je v poriadku.Bez poruchovosti.

Dreambox DM 900 UHD 4K Triple tuner 1x DUAL DVB-S2X- 1x DVB-C/T2 - Dreambox DM 7020 HD - od legendárnej nemeckej firmy - Image OpenPLi & OpenATV - 6 x LNB Inverto Black Ultra - TV OLED LG 55B7V
uživatel
Naaalim
Registrace: 3/2016

Souhlasím s tím, že je to hodně o imagi a nastavení. Jak zhodnotit softwarovou podporu? Velmi těžko, u vuček širší záběr, více imagů, víc pluginů /no ale naco?/, u dreama užší výběr /všechno tam ale je/, ale o to stabilnější. Tohle se velice těžko hodnotí, každý má jiné priority, někdo se honí za fastscanem, někdo za wheather pluginom, vždyt to znáte. Taky si myslím, že dream je obrazově lepší, ale je to jenom můj názor...

uživatel
tukan

@tukan

Já jsem si myslel, že je to s podporou obráceně. Dreamboxy jsou tady delší dobu, tak jsem předpokládal širší softwarový výběr.
uživatel
TRNi

@tukan

Vůbec si netroufám dávat rady k výběru. Pro svoje hraní preferuju Dreambox. Velmi troufale, s ohledem ke svým schopnostem a nevelkým zkušenostem se staršími verzemi Dreamboxů, jsem si pořídil dm920, triple tuner. Poté, co box opakovaně zamrzal jsem využil reklamace a nechal vyměnit MB. Teď už k zamrzání dochází jen občasně a závisí od image i když užívám výhradně original unstable. Jsem trochu zklamaný nízkou frekvencí výměny zkušeností a zvláště polopatických rad na relevantních fórech k využívání tohoto přístroje. Jsem proto vděčný Warderovi, Georgovi11, Steinerovi a dalším a vyhledávám jejich užitečné příspěvky.
uživatel
knawi
Registrace: 3/2007

Knawi

Pokud zamrzá, třeba i jednou, okamžitě reklamuj, já jsem svůj do Německa posílal 2x. /pokaždé výměna MB/ Nejdřív jsem nadával, že jsem ho kupoval tam, ale pak jsem si představil komunikaci s e-shopem tady a byl jsem rád. Na podporu je "abeceda", všichni spomínaný, na peleho jsi zapoměl, ale samozřejmě i ostatní. Já se musel učit všechno odznova/měl jsem ultimo a dreamboxů jsem se vyhýbal/, i když ten rozdíl tak velký není. Mám taky triple...

uživatel
tukan

Možná je rozdíl v obrazovém zpracování...má to jiné střeva.
Nevím, co jsem viděl, tak je to spíše otázka toho, co kdo považuje za kvalitní obraz a pak taky nastavení softu pro příslušný hw, než rozdíl daný samotným hw. Ale jenom odvozeně hádám...
Nicméně si myslím, že kvalitu obrazu ovlivňují mnohem zásadnějším, ba dramaticky zásadnějším způsobem jiné věci, například samotný zdroj signálů - vysílání a pak taky zobrazovač.
Osobně bych si koupil z těch dvou dreambox, i když mne udávaná poruchovost děsí. Řeší li to výměna MB, pak to znamená, že je asi nekvalitní pájení...a to je průser s těžko odhadnutelnou budoucností.
uživatel
Antonín
Registrace: 8/2005
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra