Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

vu+ nebo dream?

Kamarád vybírá receiver, ve výběru zůstalo po jeho zadání požadavků uno 4K SE a dm900. Sám mám dm920 a nyní veliká spokojenost /po výměně zákl. desky/, jaký máte názor na to uno? Díky za názory...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
Odpověď v diskusním vlákně

RE: vu+ nebo dream?

Omlouvám se, já jsem stočil diskuzi na DM920. Původní dotaz ale byl porovnat Dreambox DM900 s VU+UNO 4K SE. Jak píše Naaalim DM900 jsou v pořádku, bez poruchovosti.
DM900 je o 2 roky starší, má ale novou verzi jádra OE2.5. Nevím jak je
to u VU+ a jaký to bude mít dopad do budoucna. Novější přijímače VU+
a Dreamboxy jsou dodávány již s tunerem, které mají podporu DVB-S2X.
Zase nevím, je to podsatné ?

Vývoj ceny:
https://satelitni-prijimace.heureka.cz/dreambox-dm-900/#
https://satelitni-prijimace.heureka.cz/vu-plus-uno-4k-se/#

Recenze:
https://www.parabola.cz/clanky/6037/dreambox-dm900-ultra-hd-linuxovy-uhd-prijimac-s-ultrarychlym-procesorem/

https://www.parabola.cz/clanky/6274/vu-plus-uno-4k-se-zbrusu-novy-a-vymakany-ultra-hd-satelitni-prijimac/

Tabulka VU+:
https://en.wikipedia.org/wiki/Vu%2B
uživatel
TRNi
Registrace: 6/2018

Mám DM920 více než rok, zatím bez problémů, přehraje co mu šoupnu, vše co potřebuji funkční včetně kodi pokud ho někdo preferuje. Samozřejmě používám image jen OE2.5 !! Netroufnu si srovnávat s VÚ protože jsem ho nikdy neměl. Některé problémy s VU duo 4K trvají dle mého názoru příliš dlouho.
uživatel
jiriN
Registrace: 3/2019

@tukan

Děkuju za info a radu, máš pravdu. Šikovných a ochotných rádců je samozřejmě víc, také na satdigialne je informací a rad dost. Je chyba, když člověk začne v podobných případech jmenovat, vždycky někomu nerad ukřivdí tím, že na něj zapomene, určitě musím připomenout durinova, jenž hned po uvedení dm900 na trh rozjel dlouhou a obdivuhodnou serii poradenství.

Osobně jsem poněkud tristní příklad platnosti oprávněných a dobrých rad Antonína, který dlouhodobě upozorňoval adepty koupě linuxových boxů na potřebu znalostí práce s pc. V tomhle směru dost narážím, pochopitelně je mi blbé se na fórech ptát, ostatně bych se musel ptát nejen na postupy základní ale i velmi často.
uživatel
knawi
Registrace: 3/2007

knawi

Kdykoliv budeš něco potřebovat, tak se ozvi, pokud budu vědět, odpovím, i když nejsem žádný dreambox "guru"./mám ho vyše roka a to je dost málo, co potřebuji si ale udělám/ Na vu+supportu jsou tzv. zálohy imagů na jednotl. modely, kde po instalaci všechno funguje v příp. softcamů, pluginů atd. Pro začínající "šikuly", ochotný se učit určitě skvělá pomůcka, na dreama jsem nic podobného neviděl /možná jsem málo hledal/...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan

@tukan

Jsi moc laskavý - pomoc jsi mi nabízel už loni v létě, když jsem váhal nad troufalým nápadem požádat rodinu o dm920 jako dárek k narozeninám - ale pozor, osmdesátým. V tom je to pro mě právě složitější. Ne, že bych byl už nemožnej, s lecčím kolem satelitního příjmu zkušenosti mám ale málo platné, k počítačové generaci nepatřím a když jsem se v patřičnej čas nenajed´, tak už se nenalížu.

Určitě vstřícné nabídky využiju a budu se snažit neotravovat víc, než je vhodné. Děkuju!
uživatel
knawi

Je mi divný, že tu nezazněl rozdíl mezi DM a VU+ v tunerech?
VU+ UNO 4K 2xSAT FBC tuner ( 8 tunerů )
DM900 2x SAT Tuner ( 2 tunery )
DM920 2x SAT FBC tuner ( 8 tunerů ), ale za dvojnásobnou cenu.

VU+ Ultimo4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery 2x4SAT + 2xDVB-T2/C Dříve také a Solo4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200,.....
uživatel
Jjezevec
Registrace: 5/2012

Jezevec

K čemu chceš v praxi to fbc využít, pokud se jedná o jednotlivce se samostatným příjmem?

uživatel
tukan

Knawi

Klobouk dolů a hodně zdravíčka...

uživatel
tukan

Jak koukám, tak koukám, cena rovnaká, dm i vu fbc twin 269 éček...

uživatel
tukan

To tukan

Mám VU+ Ultimo 4K a všech 8 tunerů asi doopravdy běžně nepotřebuji, ale 3-5 tunerů se mi tu a tam hodí, možná dokonce dost často - každý týden.

VU+ Ultimo4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery 2x4SAT + 2xDVB-T2/C Dříve také a Solo4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200,.....
uživatel
Jjezevec

Jezevec

Jaký používáš image na tom ultimu, pokud se můžu zeptat? Vím že byli nějaké problémy s openAtv. Používáš streamování nebo tolik nahráváš? Pro jediného uživatele twin musí stačit...

uživatel
tukan

To tukan:

Dlouho jsem měl OpenATV, ale jak píšeš v poslední to nebylo ono. Takže jsem přešel na PurE2.
Je rychlejší a spolehlivější než OpenATV. Jinak nahrávám hodně seriály, a to se pak více tunerů hodí.

uživatel
Jjezevec

Ak je kvalitativny problem len s DM920 a DM900 sa to netýka, prečo sa v istom e-shope u DM900 píše "Tento prijímač už nebudeme naskladňovať, počet reklamácií na tento model je enormne vysoký!"? Takisto sa aj na zahraničných forach píše o výmenách MB aj u DM900. Myslím že sú na tom oba rovnako. Treba mať šťastie na kus. To je u tejto firmy dosť prů.ser. K rozdielu v kvalite zobrazenia VU vs DM sa neviem vyjadriť, nakoľko horeuvedené ma od kúpy DM dostatočne odradilo.
uživatel
name
Registrace: 5/2006

"Myslím že sú na tom oba rovnako."
Myslíš zle, DM920 je na tom úplne inak, DM920 je v súčasnej dobe TOP.
uživatel
Steiner
Registrace: 9/2012

Dream vs Vu Multistream podpora

Mam vu solo 4k, vu Zero ,dreambox 8000 a mal som doma požičane VU zero 4K
Tiež uvažujem od dalšom stroji .Cakal som na VU duo4k lebo papierovo silny procak 2,1 a 4 jadra ale nechapem že zeru 4K dali podporu multistream a novemu modelu duo 4k už nie.Toto ma trochu sklamalo.
Dreambox 920 multistream zvlada a napriek tomu že ma len 2 jadra a 1,8Ghz procak a už predsa to nieje novinka aj tak nad nou uvažujem
Cenu neriešim lebo pokial to zvlada čo chcem tak na cenu si o pol roka nespomeniem.
uživatel
Stabo
Registrace: 1/2006

Něco na té poruchovostí DM900 asi bude, jak píše name. Jak se ta informace rozšíří, tak značka Dreambox může skončit. Doufám, že se VU+
nebude následovat.

Reklamace:
https://satelity.ellano.sk/dreambox-dm900-uhd-4k_35222.htm
https://dreambox.sk/2017/04/18/kazdy-den-mi-dm-900-uhd-minimalne-2x-zamrzne/
https://www.parabola.cz/forum/topic-93369/
uživatel
TRNi

Tohle bylo i v případě 520/525 a situace se uklidnila, dnes patří mezi stabilní stroje. Někdo bude muset z Německa jít do číny někomu nakopat (nevhodné slovo), nebo žeby obráceně? Jeden dnes už neví... :)))

uživatel
tukan

RE: vu+ nebo dream?, @name

Dívám se znovu na stránky ELLANO.SK a tam již Dreamboxy vůbec nenabízí,
není tam ale ani velký výběr VU+ (dívám se dobře?). Může to ale být z jiných důvodů, třeba ceny.

Odkaz reklamace z 1. odkazu (ellano.sk) je viditelná pouze po zadání
textu do prohlížeče:
Tento prijímač už nebudeme naskladňovať, počet reklamácií na tento model je enormne vysoký!
uživatel
TRNi

dm900

tiez mam dm900 uz viac ako jeden rok a ani raz mi nezamrzol. Ale ja pouzivam vyhradne OE2.5 unstable a vsetko slape ako hodinky. Ellano tam davalo bordel OpenATV, s ktorym som mal od zaciatku problem po kupe. Tak sa ani necudujem tym reklamaciam ludi, co si ho od nich kupili a narozumeju sa do toho. Stacilo nahodit OE2.5 a odvtedy ziadny problem...

TechniSat DIGIT HD8-SX, Fuba DAA 110, Moteck SG 2100A, Inverto Black Ultra, Sony Bravia KDL-40Z5500, Sony BDP-S360, WD TV Live HD Media Player
uživatel
Marian21

tukan

Pro začínající "šikuly", ochotný se učit určitě skvělá pomůcka, na dreama jsem nic podobného neviděl /možná jsem málo hledal/...

Jj opravdu jsi spatne hledal.Na Dm 900 je komplet nnastavenych zaloh na satdigitalne nespocet. :8)
Co se tyce poruchovosti Dm vim jen o problemech 520/525.
U 900 jsem zadne nezaznamenal.Par informacci jsem zachytil u prvni serie 920.
Mel jsem na test i nektera Vu+. Obrazove dle meho posouzeni Dm je top.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.
uživatel
lachtan
Registrace: 7/2007

@TRNi

Dívám se znovu na stránky ELLANO.SK a tam již Dreamboxy vůbec nenabízí :bigeyes:
https://satelity.ellano.sk/35860/1/linuxove/dreambox/
uživatel
patrick470
Registrace: 1/2016

@patrick470

Blbě jsem hledal, ach jo. Pro oči nevidím. Moje nepravdivá informace!!
uživatel
TRNi

Lachtan

Souhlas...

uživatel
tukan

já taky mohu DM920 jen doporučit

Dreambox DM 920 1x Triple MultiStream DVB S2X/DVB T2/DVB C 1x parabola 80cm multifeed 23,5°E+19,2°E+13,0°E LNB Inverto Black Ultra 1x parabola Gibertini 102x95cm motor Stab HH120 LNB Inverto Black Ultra relé Spaun SUR 211 F
uživatel
fpsfps
Registrace: 12/2008

vu+ nebo dream?

Ačo tak tento.https://satelity.ellano.sk/gigablue-uhd-quad-4k_36352.html :8) R^
uživatel
rsat
Registrace: 1/2008
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71

Zpět Zpět na předchozí stránku