Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

přeladění Skylink = zhoršení obrazové kvality

Tak jsem se naštval, když porovnám obraz na nových a starých TP, dal jsem si práci a udělal sérii vždy 3 paralelních čas. identických 10min nahrávek kompletního TS z násl. 4 programů (ze 4 různých finálních TP). Velikost 3 nahrávek z každého programu jsem zprůměroval a lehce zaokrouhlil výsledek - velikost 10 min. nahrávky TS je následující:

program starý TP nový TP

ESP1HD 500 MB 400 MB
ESP2HD 480 MB 410 MB
TravelXP 420 MB 350 MB
DISC.HD 540 MB 420 MB

Na obrazu je to samozřejmě vidět, bravo Skylink, úspora dat. toku je cca 20%, na tomto vzorku prům. bitrate poklesl z cca 6,5 Mbps na 5,3 Mbps

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Oni sa boja, ze ludia maju velmi stare usb kluce, chcu nahravat a pri vyssom bitrate by to nestihalo. :)))

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

to mě nenapadlo :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

nezapomeň na "povedený" slogan v reklamách:

Skylink,radost se dívat ... :laughing: :laughing: :laughing:

To jo,ale radši z okna... :laughing: :laughing: :laughing:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Jó optimalizovat se musí :laughing:

avatar99
Registrace: 4/2017
Příspěvků: 508
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Povedz mi jednu vec alebo osobu z Lucemburgu co je normalna/ne. :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Tímto vláknem nechci rozpoutat nějaký hate proti Skylinku, nakonec je to jejich volba... chtějí šetřit, tak šetří, jen ať je jasno jaká je realita vs. PR kecy...
Jejich smůla je, že souběh vysílání umožňuje každému userovi porovnat si kvalitu vlastníma očima i technicky...

No, třeba se zde najde i někdo, komu se obraz na nových parametrech zdá lepší... :8)

liquere - cyklista Bob Jungels je z Lucemburska a je to dobrej týpek :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Podstata je , že za rovnaké prachy dostanes horšiu službu a keď sa bude zdrazovat duplom. Nie ze za viac love dostanes viac alebo lepšie. Rv Aj bez bicykla, :)

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Dalo se to vicemene cekat, ze to pujde trochu dolu. I to jejich zazracne zarizeni nevykouzli stejnou obrazovou kvalitu na TP s tolika programy v MPEG-4/H.264 HD, ten se neda donekonečna nafukovat. Jina situace obrazove kvality by nastala s pouzitim kodeku HEVC/H.265 se stejnymi parametry kolem 5 Mb/s u HD obrazu. Pokud by M7 a Skylink presli na tento kodek, tak by se počet soucasnych 11 TP razantne snizil minimalne na 6 TP a tim by se zase psalo o optimalizaci kapacity v ramci uspor. To bude ale ještě nejaky cas trvat, odhaduju to tak do 5 let, za predpokladu, ze Skylink ještě pojede na pozici 23,5E.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 931
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

Ano, bohužel, nejde jen o přelaďování frekvencí, ale o zhoršení kvality služby Skylink při stejné ceně. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o business ve stále ještě poměrně konkurenčním prostředí (bohužel situace se podstatně zhorší akvizicí Freesat-M7), tak to nemá jiné řešení než "hlasování nohama userů". Nadávání na Lucemburk je tudíž k ničemu. A nemyslím si, že v ČR nebo SR je podnikatelská úroveň nějaká vyšší proti např. Lux, takže hl. problém není v Lux (nebo snad EU), i když ho tam zrovna Ty stále rád hledáš... Navíc ani neznáme vlastnickou strukturu M7, sídlo v Lux jez daň.důvodů, třeba jsou to přímo "naši" ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Jsem rád, že se objevil někdo, kdo se snaží porovnat kvalitu na původních a nových parametrech.
Pokud pořídíte současně nahrávky stejného pořadu, máte možnost udělat malý test. Přehrajte nahrávky (ideálně na dvou stejných kvalitních televizorech) svým známým a udělejte si anketu, která nahrávka má lepší obrazovou kvalitu. Pokud na vzorku alespoň 10 lidí zjistíte, že 70 a více procent považuje jednu z nahrávek za jednoznačně kvalitnější, dá se to brát jak docela objektivní srovnání kvality.
My jsme takové testy dělali a zhoršení vizuální kvality se neprojevilo.
Nemá smysl srovnávat bitový tok. Pokusím se o analogii. Prodejnu zásobuje náklaďák s nosností 5 tun. Došlo ke změně a nově vozidlo má nosnost 4 tuny. Dá se z toho usuzovat, že vozí méně nákladu? Nikoli. Podstatné je, kolik zboží se přepravuje. Pokud to jsou jen 2 tuny, je zbytečné používat větší náklaďák.
Tím zbožím je v případě vysílání užitečná obrazová informace. Pokud získáme od vysílatele obraz s malým obsahem užitečné informace, nemá smysl jej vysílat s vysokým bitovým tokem. Pokročilé kódovací algoritmy a statistický multiplexing slouží k očištění signálu od neužitečných (okem neviditelných) informací. V ideálním stavu by se měly vysílat pouze užitečné informace.
Nová generace technologie je vždy efektivnější a umožňuje přenášet televizní programy s nižším datovým tokem bez ztráty užitečné informace - tedy bez vizuálního zhoršení obrazu. Samozřejmě nahrávka je tím pádem menší. Velikost nahrávky samotná o obrazové kvalitě nic nevypovídá. J. Glisník

jglisnik
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 274
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

vazim si, ze jste se vratil do diskuze.
odpovidat na neprijemne zkutecnosti neni nic co by kazdy z nas rad delal.
nicmene informace ze se delali vizualni testy na vzorce obyvatelstva jasne doklada ze ze signalu vypadli nejen nepotrebna data ale je ozebracen i o obrazova data. jinak by to nebylo potreba zkouset.
ze jeste na obrazovce lze neco rozeznat je asi pravda stejne jako je mozne cist muj text bez diakritiky. vyhodil jsem z nej take pouze nepotrebny balast. diky optimalizaci v mobilnim telefonu.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

A neb proč to dělat zkvalitní když to může být horší a když do toho nebudete šťourat tak to stejně nikdo nepozná. :crying:

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 901
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jglisnik

a když náhodou těch "informací" od televizního provozovatele bude opět více, tak uděláte co? Zase bude optimalizace a přesunete kanály na pozici s větším bitrate? takže další přeladění?? pane Glisnik, teď vám odpovím jako zákazník a jako občan ČR, ve světě je obecně naše republika považována jako levná montovna, je také považována jako země kam nám posílají nekvalitní potraviny - vždyť my to sníme a bohužel, tato nekvalita se týká i televizního / satelitního vysílání. zatímco na západě od nás se rozvíjí UHD, bezplatné kanály jsou i na satelitu zdarma včetně HD a UHD (TivuSat, Fransat, Freesat, německé FTA), to, za co se u nás musí platit, jinde mají v základní nabídce gratis. no a tento váš další krok "šestření" toto moje tvrzení pouze potvrzuje a dokazuje. my Češi si prostě musíme vždycky vystačit i s málem.

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Vsadim se, ze pokud by presli ted na novy kodek HEVC/H.265, tak to budou take ojebavat co to pujde. Proste nenezrany kapitalista musí vydelavat velky prachy behem kratke doby.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 931
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

nestrašte tu s tým HEVC-265 .... nestačí Vám to na orange a antiku ? :laughing: porovnajte si to budete v obraze ... aký je to rozdiel . nech si strčia do ... výfuku celý HEVC-265 ... Rv

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Včera jsem také porovnával při změnách programu v settingu a dospěl jsem +/- ke stejnému závěru jak lance.
Například na Eurosportu 2 HD pokles cirka o 800 kbit/s.
Chtěl jsem na to založit vlákno,při pomyšlení těch dvou zastánců Skylinku, jak zde přesvědčují, že červená barva je ve skutečnosti zelená, jsem to vzdal. :)))

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Maradona, ted to ještě urcite nejakou dobu pojede v MPEG-4/H.264 u M7/Skylink. Orange ani ANTIK nemam, ale taky zalezi, jak je to vse radne nastavene od obavovaciho zarizeni az po uplink a samotny STB jake ma kvalitni videoprevodniky. Ten jejich STB v cene za 2000,- ala Cina by tomu mohl odpovidat, ze kvalita obrazu je většinou na dve věci. Taky zalezi i na tom kolik si zaplatili samotny provozovatele TV za datovy tok obrazu na kapacite. Vsechno stoji prachy a když se ovecky moc nehrnou, tak tomu taky opovida kvalita služeb.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 931
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jglisnik

Síce už váš slavný skylink nevyužívam, ale čo tam stvárate v poslednej dobe tak to mi rozum nebere. Bol som z vašimi službami kedysi spokojný, ale teraz to ide od desiatich k piatim.
Ak by ste plánovali zaradiť ID HD, Discovery Science HD, HBO2, 3HD a vrátili Crime+Investigation tak by som uvažoval o návrate. Poznám dosť ludí čo u Vás skončilo už len kvôli viacnásobnému zvyšovaniu SP. Začínali ste tuším na 29kč a teraz??? Neveiem presne kolko, ale 190, alebo 200kč to je, to som aj predpovedal.
Chcelo by to nejak sa posnažiť získať si späť svoje ovečky čo sa rozutekali inam, ale inou formou a nie vašimi akciami.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 617
Odpověď v diskusním vlákně
 

HYPER

I kdyby se ovečky hrnuli.
Myslíš si, že by jsi měl kvalitnější obraz? Tak maximálně firma by měla naducanější peněženku.
Je to podobné s kandidátkou na výrok roku.
Za drahá mobilní data si Češi mohou sami, domnívá se ministryně Nováková.
Kdyby Češi využívali více drahá mobilní data, zvednou se operátorům příjmy a tarify zlevní, uvedla Nováková.
V překlad
Zvedli by se příjmy pohodí se pár chechtáků tím se umlčí dav a vlk se nažral,koza zůstala celá.
:8)

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

jo... ale ja lacné šmejdy nepoužívam , jedine ARM,MIPS,alebo Hisilicon procesor ešte má super obraz . žiadne Ali nemám ... Rv a je šum a fuk či zapnem VU+, DM, alebo hocičo iné na HEVC-265 u Antiku alebo Orange .... je to proste katastrofa a nepomôže nám ani najlepší TV+Box ani ked sa poser.... u našich providroch ... Rv

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 119
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jglisnik

Vážený pane Glisníku, příliš Vám nevěřím Vaši radost z toho (jak píšete), že se tu objevil někdo, kdo se rozhodl porovnat kvalitu. Já bych tedy na Vašem místě rozhodně potěšen nebyl, ale to není podstatné.

Pokud čtete pozorně, nemohlo Vám uniknout, že podstatou mého sdělení není nějaké srovnávání datových toků, naopak, podstatou je znatelné zhoršení obrazové kvality. Těmi hodnotami pouze dokládám, že pozorované zhoršení je i podloženo datovými toky (bohužel jak vidno, 20% pokles dat. toku v průměru se nemůže neprojevit!).
Na posouzení obrazové kvality zásadně používám svoje oči a nepotřebuji si k tomu svolávat nějaké vzorky poloslepé populace a ještě z nich vylučovat nějakých 30% jejichž názor mě nebude zajímat, abych sám sebe o něčem přesvědčoval... Já mám zrak dobrý a můžete mně věřit, že než jsem toto vlákno založil, dal jsem si práci s detailním porovnáním identických pasáží v nahrávkách a vážně mě zajímalo, jestli alespoň někde neodhalím přínos Vaší "nové efektivnější technologie" která Vám umožňuje alespoň zachovat stávající kvalitu... Bohužel, nekonalo se. Zhoršení obrazu je patrné. Já ho vidím a je mně celkem jedno, jestli ho vidíte nebo nevidíte Vy osobně anebo nějací Vaši testeři. Kdyby tomu tak nebylo, neměl bych problém to zde napsat, tak jako jsem tu napsal svého času při přelaďování a překopení některých Vašich programů z mpeg2 do mpeg4, když se naopak zlepšila kvalita obrazu některých vašich SD programů.
Vaše argumentace, že 70% nic nepozná...) bych srovnal s pomalým vařením žáby v hrnci s teplou vodou. Průměrná žába (divák) nezaznamená pomalé zvyšování teploty (zhoršování kvality).... až se najednou žába uvaří a vlastně ani neví proč.. :)))

Člověk si hlavně nesmí pouštět nějaké více let staré nahrávky např. Vašeho Eurosportu... a porovnávat je se současností, aby nenastalo naprosté zděšení, jak vypadal obraz třeba na Vašem ESP kdysi a jak vypadá dnes... Nechcete nás snad přesvědčovat, že Vám dodavetel signálu programu Eurosport Vám dodává signál se stále se zhoršující kvalitou... nebo ano?
Jen podotýkám, že vždy srovnávám srovnatelné, např. přenosy z Tour de rance, stacionární kamery..., kde jistě nelze předpokládat, že zrovna stanice ESP bude pořizovat a distribuovat primární signál se stále se zhoršující kvalitou, navíc máme srovnání s obrazem na jiných programech atd...

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Souhlasím s názorem lanceho a subjektivně pro mne,je datový tok v porovnání stejného kodeku (1080i ,H.264/MPEG-4),rozhodným kritériem pravdy=kvality.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

Super!!!!!! R^ R^ podepisují se pod lance! Jestli mezi testery byl třeba takovej PoldaS, tak pak tu radost chápu.

Jiskraprah
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 219
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Sakra ten Skylink tu svojí technologii mění a vylepšuje nějak často.
Před pár lety,jsme tu bečeli při datovém toku HD 5000/6000 kbit/s.Bylo tu stále zdůrazňované, jak nová technologie pokročila a při úspoře datového toku při nové technologii, byla zachována kvalita obrazu.
Dnes nám ze Skylinku pouští HD programy s průměrným datovým tokem 3500 kbit/s a opět vylepšili tu svojí super technologii.Jsem zvědav kam,až bude Skylink ochotný zajít.
A provideři, jak je tu neustále proklamované, asi také neustále snižují nároky u Skylinku na kapacitu datového toku.Asi to bude tou super technologií,kterou Skylink používá.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

nič nové v CZ/SK zákazník na poslednom mieste najhoršie na tom je že konkurencia šetrí tiež :)))

patrick470
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 335
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra