Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

přeladění Skylink = zhoršení obrazové kvality

Tak jsem se naštval, když porovnám obraz na nových a starých TP, dal jsem si práci a udělal sérii vždy 3 paralelních čas. identických 10min nahrávek kompletního TS z násl. 4 programů (ze 4 různých finálních TP). Velikost 3 nahrávek z každého programu jsem zprůměroval a lehce zaokrouhlil výsledek - velikost 10 min. nahrávky TS je následující:

program starý TP nový TP

ESP1HD 500 MB 400 MB
ESP2HD 480 MB 410 MB
TravelXP 420 MB 350 MB
DISC.HD 540 MB 420 MB

Na obrazu je to samozřejmě vidět, bravo Skylink, úspora dat. toku je cca 20%, na tomto vzorku prům. bitrate poklesl z cca 6,5 Mbps na 5,3 Mbps

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Stačí srovnat teď eurosport 1 hd na pozici 1w a 23 e kde je větší... :laughing:

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 759
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

To, co se nám tady pokouší pan Glisník sdělit je to, že používají kvalitnější kodérovou sadu. To je celé.

Slavomír
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 20
Odpověď v diskusním vlákně
 

Eurosporty - nejlepší kvalita?

Je tu někdo, kdo může porovnat kvalitu obrazu CZ Eurosportů 1 a 2 u nás dostupných SAT platforem - kde je nejlepší obraz? Případně alternativní zahraniční verze ESP 1 a 2 s nejlepším obrazem?

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Freesat nyní kolem 9000 kbit/s. Skylink 4700 kbit/s.
O kvalitě při tomto rozdílu ti snad ani psát nemusím.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Slavomír

Kvalitnější kodérovou sadu nikdo z userů nerozporuje ani neřeší, to si řeší operátor ze 2 hledisek - kvalita obrazu a náklady...
Divák řeší ze svého pohledu výsledný obraz na své televizi a cenu kterou za to platí.
Aneb... když se utahují šrouby přes závit, nedopadá to obvykle dobře :-/

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lachtan

přesto, napiš co vidíš na svoje oči, třeba má Freesat jen zastaralou neefektivní technologii a obraz stejný (já nevím, já nemám Freesat abych si to porovnal ;) )

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Freesat to má od ST 10 min TS nahrávky 730 MB

patrick470
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Na Freesatu je obraz ostřejší přes Skylink obraz taková mlha když to napíši svými slovy.Porovnával jsem to při nyní probíhající cyklistice.
Jednoznačně ostřejší obraz.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Škoda že nelze posoudit mezi sekvenčními snímky.
Myslel jsem,že mezi stanicemi je nějaký časový odestup bohužel při odzkoušení přes pip jsem zjistil nepatrný rozestup.Na to by musel mít člověk dvě stejná zařízení a tv.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lachtan

Tak dvě stejná zařízení (přijímače) rozhodně potřebuješ na pořízení 2 souběžných nahrávek stejného děje. Když pak máš ty 2 nahrávky, pak už si je porovnáš i na 1 TV - vybereš si stejné obrazové sekvence a postupně z jedné a druhé nahrávky si je opakovaně pustíš, soustředíš se na obrazově náročnější scény, detaily, pohyb... všecko oko vidí... no a ta ostrost nebo mlha... to je v zásadě vono, případně rozpad do kostek, ztráta detailů při pohybu a hlavně náročných změnách scény... vykreslení a ostrost log nebo textových lišt při náročných změnách obrazu na pozadí... to jsou takové prubířské kameny když to zkoumáš deailně, jinak celkový výsledný dojem dokáže posoudit snad téměř každý, teda když není poloslepý a chce se mu.... v případě výše uvedených přeladěných programů je to vidět na první pohled :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Pokud by s kodekem HEVC/H.265 šli cestou jako v DVB-T2 sítích, tedy s FPS 50, tak si moc nepomůžou. Zkus srovnat obrazovou kvalitu např. CT 1 HD v DVB-T2 (H.265 1080p) a u Skylinku (H.264 1080i). Až se bude vysílat nativních 1080p (nebo více), tak to už bude asi s H.265 lepší výsledek.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

To mi je jasné.
Dříve byl mezi programy na Free. a Skylinku minimálně 2 vteřinoví rozdíl a na rychlé posouzení při přepínání by to bylo dostačující.Nehodlám se pouštět do složitého porovnávání a ztrácet čas nahráváním a posuzováním,protože vím, že tím stejně nic nedocílíme.Ve finále dle Skylinku obraz bude vždy excelentní,stejně tak jako tě někteří zastánci budou přesvědčovat červená je zelená atd.Tak že asi tak.Jen jsem ti potvrdil,že kvalita obrazu jde opět dolů. :8)

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Ještě doplním
Zrovna když tu vidím uživatele SirMax
Více jak rok jsme bojovali s rozpadem obrazu na frekvenci myslím,že se jednalo o 11876 popsaného tu o tom bylo xx stran psal jsem i na Skylink a jen odpovědi nic nepozorujeme nikdo si nestěžuje a takové žvásty tohoto typu.Jak když mávnutím kouzelného proutku vše v tichosti ustalo.
Toho času co nad tím člověk trávil těch dohadů s těmi dvěma trolli,kteří z tebe vždy za každou cenu měli za úkol udělat blbce za to to nestálo. Tak asi tak. :)))

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lachtan

rozumím, vím o co jde, problémy se nepřiznávají a tutlají dokud to jde... a zdejší trolly nemá cenu řešit... ;)
dokud nenasadí "novou technologii" i Freesat, tak asi stojí za to jít za Eurosporty k Freesatu, asi si půjčím někde kartu, porovnám obraz a uvidíme..., na 23 už mě ty ESP mazanice fakt neberou, já furt č.mím na cyklisty takže je pro mě je to hlavní věc, na na zbytek clkem kašlu... ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Aj ja vidím, že obraz Film Europe Channel HD je na nových parametroch s menej detailami, ako na pôvodnom transpondéri 12 109 MHz. Máte dojem akoby ste pozerali HD vysielanie a nie full HD. Je to škoda, že obrazová kvalita ide smerom dolu.

IVOzNR
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 254
Odpověď v diskusním vlákně
 

normální marketing

za stejnou cenu dostaneš stejnou čokoládu,jenom je lehčí o 2 deka,kdo by to řešil?

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Jsem ochoten platit rozumnou cenu, za rozumný počet kvalitních programů v rozumné kvalitě HD.
Do těchto parametrů mi Skylink nezapadá..

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Nyni kdyz uz je to presunute je to nevratne.Nabouchali to na tvrdo a frekvence vice nenafouknou.Sem zvedav jak dlouho se bude psat,ze Skylink je obrazove top.Dle me to jiz neplati a jen to potvrzuje heslo,,o prachy jde vzdy na prvnim miste,,.Skylink rovna se stara Digi tam to taky prali na husto.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Omlouvam se pisu na mobilu a nemam na to pracky.Mysleno frekvence vice nafouknout nelze.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Nikdy nepochopim jednu vec. Niekedy vela free stanic (napr nemeckych) pouzivalo jeden transponder na jeden program v analogu!.....

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

přeladění Skylink = zhoršení obrazové kvality

Skylink si to podle nich může "dovolit", protože chystá koupit Freesat a potom budeme čučet co s kvalitou postupně udělají i na Freesatu Rv Rv

fergus
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

Pozoruju ze na ready srotech je kvalize jeste horsi nez na lepsich zarizenich. Proste HW dokaze veci a na tom obrazu je to vazne hodne videt.

Mam strach ze zeptat, jestli bude nekdy v budoucnu M7 vysilat UHD v jake to bude kvalite... :lookaround: Jen aby to bylo na urovni soucasneho kvalitniho HD (tim nemyslim u M7)...

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E

JIKARU
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: přeladění Skylink = zhoršení obrazové kval...

To máte za to že s málo předplácíte za pl. programy. Kdyby jste více platili, byl by větší datovej tok. Pardon neodpustil sem ti menší analogii :D

luco
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 62
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JIKARU

Jen taková otázečka. Píšeš "Pozoruju, že na ready srotech ...".
Kolik jich doma máš, že to můžeš pozorovat? A co takhle napsat, jaký typ a značka?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jglisnik

nemci musia mat velmi zastaralu technologiu ked na ZDF HD maju datovy tok 14 Mb/s, takisto anglicania kde BT SPORTY maju priemer 12 Mb/s (max dokonca 18Mb/s).....zdroj www.digitalbitrate.com/

mjamriska
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 683
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 77
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra