Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Jiné placené TV

Ako overiť platnosť ORF karty

Dobrý podvečer!
Dostala sa mi do rúk karta ORF, nieje moja, je môjho známeho, ktorému momentálne konfigurujem linux stb, čítačku v oscame a mám takýto problém. Tú kartu nelinux stb vidí ako cryptoworks, t.j. predpokladám, že je funkčná v caid 0D95. Ale bohužiaľ momentálne nedekóduje žiaden rakúsky kódovaný program. Predpokladal som, že karta nemá platné zápisy, čiže strčil som ju do stb a nechal box zapnutý na ORF1 cca 24 hodín a nič - stále kódované.
Moje otázky znejú:
- je možné overiť cez web aktuálne údaje o karte, napr. podobne ako je to pri Skylinku?
- a ako sa robí refrash karty, ak je to možné?
Vopred vďaka za odpovede!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 647
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

este na kolko satelitnych for sa planujes vykydat.. a sup sup poradte mi .. na abecku uz mas poradene tak hujere metelesku blesku !

kloner
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako overiť platnosť ORF karty

Co já vím, tak na kartu ORF se zapisuje datum prvního vložení karty.
Takže si nech vypsat datumy oprávnění na kartě a pokud jsou starší než 5roků, tak máš kartu, které uplynula doba funkčnosti.
Doba funkčnosti karty je 5roků od aktivace karty (za předpokladu že je karta registrovaná na rakouského občana který platí poplatky za televizi).

colombo
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 528
Odpověď v diskusním vlákně
 

@colombo

Dik za info, idem si to overiť!!!
R^

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 647
Odpověď v diskusním vlákně
 

@colombo

Takéto zápisy tam mám:
https://www.parabola.cz/album/foto-1426/
sekce Album: Zápisy na karte.
Popis fotografií:
[1] Zápisy na karte.


VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 647
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako overiť platnosť ORF karty

ORF karta bola aktivovaná 13.01.2014 a v januári tohto roku skončila jej platnosť.

Treba si zaobstarať novú kartu, keďže onedlho bude len CA.

neel21
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 170
Odpověď v diskusním vlákně
 

@neel21

Vďaka za info, toto som v podstate pochopil teraz už aj ja. ;)
Čo sa týka novej karty, všetko to závisí od môjho známeho, resp. od jeho dcéry, t.j. či sa rozhodne pre druhú kartu, alebo nie, tak to je už len a len na nich. Ale zrejme asi áno, aj keď žije viac v Rakúsku, ako na Slovensku.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 647
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako overiť platnosť ORF karty

Ešte raz vďaka za vaše promptné odpovede!
R^ R^ R^

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 647
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra