Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Dobré poledne. Chci se zeptat. Dá se satelit vyhledat pomocí notebooku? Jestli ano, co k tomu potřebuju?

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

E2 box a wifi. Zadám IP boxu do vyhledávače, objeví se webcontrol a v něm ukazatel signálu. Ten si zvětším a jdu na střechu. ;)

DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multifeed 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), Stab H-H 120 + Emme Esse 125AL C-band; Octagon SF4008 (Abertis)+TBS5925

rom2005
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 735
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Nebo USB tuner např.TBS. R^

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Pre E1 a E2
Enigma Signal Meter
https://www.dreambox.info/dreamboxdb/thread.php?threadid=2172

plynux
Registrace: 1/2019
Příspěvků: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

No, hoši, neviem, neviem, že či vaše odpovede autor pochopí, aj keď píšete dobre!
Je to zrejme človek, z mladšej generácie, jeden s tých, ktorí všetko riešia iba cez počítač.
:) :) :)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

ta mladsi generace by to chtela pres mobil :)
vemes apku s rozsirenou realitou a hned ty druzice vidis na obloze :)
na to se dneska balej holky :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Ja myslím, že jsem se zeptal normálně. Za mladši generaci se už bohužel nepovažuju. Notmálně česky jsem se zeptal. Jestli to takhle nejde, tak stačí napsat. To je jednoduché ne?

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

Naopak, z tvého vágně položeného dotazu není vůbec jasné, co vlastně chceš vědět..

Sony XR77A83J + Sony HT-ZF9, T-Mobile Sat M, O2TV Sport Plus, Netflix, Disney+, Xbox Series X, Sony PlayStation 5, Nvidia Shield Pro.. Howgh

Scruffy
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Dotaz je hodně obecný, možností co vlastně chceš dělat je více. Jak chce řešit tuner? Externí box do USB? Spojení s linuxovým receiverem?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

Nič nebolo myslené v zlom z mojej strany, darmo sa paprčíš. Ja mám iba dojem, že si to až príliš jednoducho predstavuješ.
Samozrejme, ja osobne som už zopár krát v minulosti využil obdobný spôsob nastavenia paraboly s tým rozdielom, že som nepoužil notebook, ale smartfón.
Ale na to, aby mi to takto fungovalo, bolo potrebné mať v domácej LAN a wi-fi sieti zapojený linux stb.
Inak, v súčastnosti preferujem merák, čo je oveľa výhodnejšie a aj rýchlejšie.

;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Právě, že jsem v tomhle amatér a chtěl bych vědět, že jestli mám notebook, tak co k tomu všechno potřebuju. Když mám parabolu a na ní lnb, tak bych chtěl nastavit co nejlepší signál. Popřípadě vyhledat nový satelit

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

vemes notebuk, foun nebo neco takovyho s kamerou, zahajis videohovor a kameru namiris na telku kde budes mit pusteny nejaky teplomery. druhy zarizeni si vemes k parabole a muzes merit :) pokud je u telky obsluha, muzes ji tim samozrejme ukolovat. treba zadavat zmeny TP, referencni kmitocty a tak. cim mensi latenci bude mit ten videohovor, tim lip.
stb,kgb nebo gru s linuxem neni potreba.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Tak to je mi jasne, že to takhle taky jde. Na co si ale potom technici kupujou drahé přístroje?

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

:))) :))) :)))
Dobré!!!
Ale od teba ako laika to beriem!
Ono, jedno si zapamätaj!
Merák nieje len na to, aby si si nastavil parabolu.
Z merákom sa dajú zistiť aj ďalšie veci okolo príjmu signálu, kontroly anténnych rozvodov, zarušenia signálu atď, atď...
A hlavne - z merákom nastavíš parabolu presnejšie, než podľa "teplomerov" v stb!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

no keby že ti príde taký "technik" čo bude mať ako píše bublajs spôsob ladenia notebuk, foun nebo neco takovyho s kamerou , tak ho kopneš do zadnej časti a poďakuješ :)))

VU+ UNO 4K SE-S2X OpenATV 6.4 75°E-5°W parabola FTE 105, DG 240S Speedy, Lnb IBU ,TV LG 55SK8500P

markus176
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 1 045
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

::humor::
dyt to mate kuli tomu aby ste mohli machrovat na zakazniky :)
:konec humoru::
znam nekolik hobiku, ktery merak nikdy nepotrebovali a lapaj zajimavy veci. ale z roviny obecnyho pohledu plati to co pises.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Aha, tak dobře. Takže raději nevymýšlet nic s notebookem a hledat signál podle stb? Dobrá, tuhle radu jsem chtěl slyšet. Mám tady v okolí jednoho (technika), už třikrát tu měl být a vždycky se na něco vymluvil. Proto pátrám jestli si to raději nějak nedodělat sám. Dík za rady přatelé

LionelM
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 205
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Ja sa nevenujem sat problematike profesionálne, u mňa je to v rovine amatérskej a hobby.
Samozrejme takéto hobby sa dá praktizovať aj bez meráku.
:)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

svoji T90 jsem naposled ladil pred cca 9lety a pouzil jsem na to zaroven 4 prijimace a 1 notebuk :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LionelM

ak o tom nieco vies tak to naladis aj podla stb, ak nevies tak ti nepomoze ani profi merak :lookaround:

Zgemma H9S, Octagon SF8008, uClan Ustym 4K Pro

kratos
Registrace: 4/2008
Příspěvků: 585
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Myslím, že je trochu problém když není satelitní družice, kterou hledám na přijímači předladěná. Záleží na typu přijímače. Mýlím se??
Už jsem to dlouho nedělal a ladil jsem anténu vždy jen s motorem. S notebookem nebo s chytrým telefonem bych si na šikmou
střechu netroufl. Spadl bych i s notebookem. Notebooku by bylo škoda a myslím že na monitoru při slunci toho moc neuvidím.
Problém s viditelností na slunci mají i specializované přístroje.
Nějak jsem to ale vždy nějak naladil a bez pomocníka s jednoduchým měřákem (nyní již měřák malinko lepší).

TRNi
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@TRNi

referencni kmitocty
https://www.parabola.cz/abc/referencni-kmitocty/

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Díky, musím si referenční kmitočty vytisknou a hlavně zapamatovat kde
kmitočty najdu.

TRNi
Registrace: 6/2018
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@TRNi

Tak tu je to prosté, ak nieje na stb predladená satelitná pozícia a ty nastavuješ zároveň parabolu, samozrejme bez meráku. Tak jednoducho nastavím (zadám) do danej sat pozície TP, ktorého parametre si predtým vyhľadám na nete a hľadám na tomto TP signál otáčaním/nastavením paraboly. A keď zachytím signál tak dám vyhľadať na danom TP programy. Ak sa programy zhodujú z info, ktoré som si vyhľadal na nete, tak fajn, trafil som sa, ak nie, hold smola, musím hľadať ďalej - je to systém pokus/omyl, ale dá sa to aj takto!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

vono nalejme si víno

,měřák něco stojí,pokud to není firma s dennodenním měřením,tak se nezaplatí,nebo to zaplatí zákazník,je rozdíl pro zákazníka zaplatit 3stovky,nebo litr a vůbec ho nezajímá,jakej má kdo vercajk,to je dnešní realita

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vyhledání satelitu pomocí notebooku

Jenže s pořádným vybavením budu vždycky podstatně rychlejší, a tedy levnější. Proto já nepotřebuji kvalitní měřící přístroj, protože to mohu nahradit časem, kterého mám hromadu, anžto se tím neživím. Kdybych se živil anténami, musel bych ho mít právě proto, abych byl levný.
Navíc mám všude linux a androidí telipoun v kapse.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra