Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Slabý sat signál

Zdravím přátelé, poslední dobou pozoruji slabý sat signá. Na většině kanálů je kvalita 40% a intenzita 90%. Ať točím kam chci tak kvalita signálu nevyleze nad 40% Co je ale zajímavý, tak na tv Seznam je kvalita 90% a intenzita 100%. Kde by mohla být chyba. Konvertor jsem vyloučil bo jsem si zapůjčil funglovku a problém přetrvává.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 51
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Je to Sharp LC-70UI9362, omlouvám se těm např Satěliťákovi, kterým jsem vzal tímto problémem cca jednu milióntinu života. Každopádně jsem si jist, že tato, nebo i jiné diskuze jsou právě tím co nám může i v malém detailu pomoci s našim problémem.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Hlavně by mě zajímalo co má proboha za TV dnurg že ji musí chladit větrákem 🤔

VU+UNO 4K se VTi , Xtrend ET8000 HD (2 x DVB-S2) OpenATV 6.3 ,Samsung UE40C7000 , Samsung UE65NU8002, Denon AVR-X1600H + Polk T50, T30, T15

miky
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@labi

Mám kalkulačku SHARP z roku 1980 s původními tužkovými monočlánky a stále maká jak vzteklá, ale televizi od SHARPu dnes ani zadarmo! Samé problémy! Dej tovární nastavení a udělej čistou instalaci. Je docela pravděpodobné, že to pomůže. Už jsem to na SHARPech dělal několikrát.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Tovární nastavení nepomohlo. Vypozoroval jsem, že slabý signál je na DVB-S2 kanálech. Kánály co jedou na DVB-S choděj na 100% signálu.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

@labi

DVB-S na "100 %" signálu... Uvedom si že kanály v DVB-S2 a hlavne tie s moduláciou 8PSK vyžadujú minimálne ešte o 1/3 vyššiu úroveň signálu, ako tie v DVB-S ... A už sa to tu opakuje donekonečna, 100 % čoho ???

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 049
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

maneto

Problem není v úrovni signálu, ale v kvalitě signálu. Tedy hodnoty MER, C/N. Tohle vše zohlednuje údaj Link/Noise Margin na měřícím přístroji.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

miky

chladil jsem DM920 větrákem a ten šel i na TV LG Oled ,
zkus se zamyslet , proč některé moduly kostičkujou při
zahřátí.

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

DVB-S: kvalita 95% a intenzita 100%. DVB-S2: kvalita 40% a intenzita 100%

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Podobny hodnoty kvality signalu ukozuje třeba Zircon Jazz nebo Amiko 8150, tam to je zpusobeny ale sw chybou, kdy je zobrazovana nižší uroven kvality signalu na TP s normou DVB-S2/8PSK. Obraz ale jede bez problemu pokud je parabola nastavena spravne.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 940
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

A programy hrají a nekostičkují?

Famaval 110,E85,Andrew 180x200,Zero 4k,TBS 5927, Zlínský kraj - Kroměříž

Danny10
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 1 215
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Občas to zakostičkuje. Když přijde tlustej mrak tak je to bída. Bydlíme na horách a tak se obávám, že až přijde sněžení tak bude po ptákách.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Na horách se dávají většinou větší paraboly a taky k nim občas vyhřívání...:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

No uvidíme co servis na tuto závadu.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

servis

nic,mas to z Fastu,vid? Na Sharp servis v CZ neni,Fast to posle na SK a budes rad,kdyz to prijde cely :scared:

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Poslal jsem dotaz na Vigh servis do SK a tam mě odkázali na Interservis do Liberce. V Liberci mi řekli ať vyplním formulář, ale zatím na něj nereagovali. Zítra tam budu ještě volat. To jsou (nevhodné slovo) komplikace s novou TV.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Áno máš pravdu, prečítal som si zadanie znovu a @labi trápi kvalita 40 % ... Ja sa tiež spolieham na SNR - Signal to Noise Ratio - na pomer užitočného signálu od nežiaduceho šumu a na silných TP je aj pri nízkych hodnotách SNR obraz vo výbornej kvalite... ;)
https://www.2i.cz/images/2019/09/19/Turkmenistan-Sport-HD.jpg

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 049
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Tak přátelé ze servisu se mi ještě neozvali, ale po mém telefonickém kontaktu mi bylo řečeno, že o mě vědí. Začínám si pohrávat s myšlenkou, že by mi mohl pomoci zesilovač sat signálu. Bohužel jsem nic podobného nikdy neřešil a tak nemam s tímto řešením zkušenosti. Mátě někdo zkušenosti s tímto řešením, popřípadě jaký zesilovač by jste mi doporučili? Také by mě zajímalo na kolik procent by se zvedl signál když mám teď cca 40%. Kdyby to byla nějaká rozumná cena tak bych do toho asi šel, protože myšlenka, že se mi tv vrátí třeba poškrábaná , nebo bez opravy měbudí ze spaní čím dál víc.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

@labi

:) :) :)
Tá tvoja myšlienka použiť sat zosilňovač signálu je veru riadne pritiahnutá za vlasy! Ty chceš dobrý signál ešte viac zosilniť? A počul si, že existuje aj také niečo, ako je "prebudenie signálu"? To zvyčajne nerobí nikdy dobrotu!
Ale koniec koncov, hrajkať sa môžeš, veď sú to tvoje zariadenia, tvoje finacie a tvoja starosť.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

@labi

Ohľadom toho zosilnenia signálu ti to skúsim ešte vysvetliť inak, na vymyslenom príklade z oblasti audiotechniky (pri audiu aspoň hneď počuješ že ako to hrá!). Máš koncový audio zosik na ktorom je poškodený jeden z kanálov - hrá z cca polovičným výkonom a skreslene. A myslíš si, že keď medzi takýto zosik a primárny zdroj audiosignálu (trebárs CD player, gramo, atď) zapojíš audio predzosilňovač tak na tom poškodenom kanáli koncového zosiku sa stane zázrak a bude to odrazu hrať normálne?
No figu borovú!
Bude to ešte horšie - z koncáku pôjde ešte horší zvuk než predtým!
;)
A pri takýchto vf zosilneniach signálu, nad ktorými uvažuješ sa deje niečo podobné. T.j. zbytočne budeš zosilňovať dobrý signál, nemá to zmysel.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Aha, tak to se přiznám, že jsem nad tím takto neuvažoval. Myslel jsem, že když navýším sat signál až na doraz tak z toho tuner vydoluje co nejvíc. Ale jak říkáš, tak je možně, že tuner proste víc signálu nepřekousne.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

Tak se mi včera vrátila TV z reklamace. Prý výměna základní desky. Protože jsem ud začátku tušil jak to dopadne tak jsem TV ještě částečně v krabici napíchnul na parabolu a ejhhle problém stále přetrvává. Takže prd vyměnili a ještě mi napsali, že ukazatel signálu je jen orientační. Takže tv je znovu zabalená a připravená na další reklamaci. Ještě jsem do servisu poslal pozdravnej meil, že takto ne! Tak uvidíme

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

@labi

než jim ji pošleš z5,vem ji k sousedovi a napíchni,pak napiš ,jak jede

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

@labi

Reklamaci by jsi měl udělat u sebe!Zavolej si odborníka a uvidíš,jak Ti to pojede.Tak jak napsal pierrepetr.A nezapomen se omluvit osobně servisu!

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 031
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Slabý sat signál

No nevim no, měl jsem na kabelu napíchnutá tři jiná zařízení a ty mají zisk 90-100% kvality signálu.

labi
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

@labi

a tú novú TV máš pravdepodobne nový Samsung .... :laughing:

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 120
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 51
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra