Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: freeSAT by UPC Direct

SAMSUNG Q 8 55= sat příjem

nemá někdo konkrétní zkušenosti se sat příjmem této telky? Mám parabolu 100 cm, quad LNB, délka kabelu max 10 metrů, hraje perfektně obraz HD atd. Mám Freesat přes Irdeto skrz čtečku Smith CA irdeto...
Problém nastává při jen trochu malé změně počasí - déšť-sněžení... Ze stejného LNB beru i do AB Cryptobox 850 a ten jede i když padají trakaře...stejně tak Philips tv se sat příjmem nemá takové úbytky kvality v obraze jako tento samsung. U Cryptoboxu je síla signálu od 85% výše, kvalita někde nad 65%, u samsungu se ukazuje pouze 20% a vůbec nechápu jak je to možné... Je možné, že čtečka CA Smith sebere kvalitu nebo sílu signálu? Zkoušel jsm i zaměnit přístroje ale stejný výsledek. Nevím jestli by pomohlo např zesilovač signálu? Poradí někdo? díky...
uživatel
Neodbornik
Registrace: 8/2013
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55
Odpověď v diskusním vlákně

RE: SAMSUNG Q 8 55= sat příjem

Sila signalu nema vypovednu hodnotu na vysledok. Je to iba udaj o stratach medzi LNB a prijmacom. Nehovori v podstate nic o prijme daneho satelitu tesp transponderu. Tvoj problem je v nastaveni paraboly. Je velmi dolezite korektne nastavit azimuth, elevaciu a detto naklon LNB voci pomyselnej rovine resp zakriveniu zemegule.

Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.
uživatel
dvbinfo
Registrace: 9/2006

RE :Samsung Q 8 55

Nazdar.Mám taktiež Samsung Q 65" osmičkovej rady a satelitný tuner k TV som ani neskúšal pripojiť,veď TV má byť iba monitor a satelitné programy ladiť na kvalitnom 4K satelitnom
prijímači ...
uživatel
bystrik
Registrace: 10/2010

KONEČNĚ MAKÁ JAK MÁ - VYŘEŠENO

Takže abych uzavřel problém se signálem a výpadky mého Samsungu 8 Q.
O víkendu jsem vylezl na střechu a pohrál si s nastavením konvertoru.
Prvotní zkouška s posouváním konvertoru k parabole a od ní byla úspěšná jen částečně - kvalita povylezla o cca 7 % nahoru, více již to nešlo, protože jsem na konci kroužku konvertoru - dál od paraboly jít už nemůžu - z toho také usuzuji, že držák konvertoru by bylo potřeba prodloužit, ale protože se jedná o zdvojený držák do nepříznivých podmínek, nemůžu ho asi už upravovat, každopádně tu tuším rezervu...
Druhá cesta byla, že jsem šel otáčením konvertoru a ve směru hodinových ručiček na cca 2 hodiny se dostavil kýžený úspěch a kvalita vyskočila na 67%.
Na Cryproboxu 750 jsem na síle i kvalitě 85% což je také zajímavé, neboť nárůst kvality pro něj neznamená + 45% jako u Samsungu ale jen nějakých max 20%... Stejně tak Philips a ani Hitachi nezaznamenal takový nárůst...
S anténou jsem nehýbal vůbec - netroufnul jsem si to rozhodit více, ale taky tam bude menší rezerva, stejně tak v elevaci, tady ale již nějaké skoky neočekávám...Nyní stabilně S Q8 jede na kvalitu 67% a sílu 100% a chybovost vykazuje do max 100 BER (E6) - běžně ale 32 BER.
Děkuji za rady a pokyny.
R^ R^ R^
uživatel
Neodbornik
Registrace: 8/2013
Odpověď v diskusním vlákně včera

RE: SAMSUNG Q 8 55= sat příjem

Z toho vyplýva, že minimálne uvedený TV Samsung (ak nie väčšina) nemá kvalitný satelitný tuner. Je oproti spomínanému prijímaču AB Cryptobox a TV Philips málo citlivý, veľmi chúlostivý na dokonalé nastavenie paraboly a tým pádom má oproti nim pri rovnakej veľkosti paraboly omnoho horšiu rezervu príjmu za zhoršeného počasia.
uživatel
Frank11
Registrace: 2/2009
Odpověď v diskusním vlákně včera

@Neodbornik

to je tva parabola tak bytelna, ze lavor trochu nepruzi ? nejde naboku a nahore trochu zatlacit / pritahnout ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.3, T-90 5W-42E
uživatel
bublajs
Registrace: 9/2006
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra