Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

Dobry den, mel bych jeden dotaz.
Jako doplnek jsem si nainstaloval antenu pro prijem DVB-T, ale setkal jsem se s jednim problemem. Zjistil jsem, ze mi prijem rusi mobil. Vzdy, kdyz zapnu na mobilu data se signal na chvili prerusi (cca 3-5s) a nabehne zpatky. Nacitam na mobilu stranku, stejny scenar. To same se deje po vypnuti dat. Zkusil jsem i prozvonit druhy mobil, opet vypadek signalu. Takze zdroj ruseni znam. Chtel jsem se vas prosim zeptat, jestli se da toho ruseni nejak zbavit? Jako prvni me napadl LTE filtr (nepouzivam ho, bo zatim nebyl nikdy potreba), ale zase me trochu zarazilo, ze pouzivam starsi mobil, ktery ani LTE neumi a presto se signal rusi, ale zase se tak ci tak zarusi prozvonenim. Pomohl by "pitomy" LTE filtr nebo by byla potreba nejaka jinci vecicka?
Dekuji za odpoved. R^ S DVB-T jsem moc nedelal...

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

Sice ti neporadím, ale mě mobil po zapnutí dat, ruší rádio...tak proč my nemohl rušit i antenu na TV.....

0,8WFreesat+5E+13E+19E+16E+23ESkylink+28E+42E + UPC Kabel

palermo67
Registrace: 8/2011
Příspěvků: 1 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Kdybys uvedl konkrétní typ antény, bylo by možné odpovědět fundovaněji. Nicméně je zřejmé, že jsi koupil nějak střep s vestavěným zesilovačem. V takovém případě Ti ani LTE ani žádný jiný filtr nepomůže. Jen jsi zářný příklad toho, jak to dopadne, když někdo naletí na reklamní bláboly.....

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

Enik

Houby reklamni blaboly...
Proste jsem bylv obchodu, spokojene nakupoval a narazil na antenu. Jakasi mala, sitova a zesilovac byl k tomu. Napojil ji na TV a nektere silnejsi frekvence jedou i bez zesilovace (a presto mobil rusi signal...) Stala cca 300Kc, tak jsem ji vzal a ze srandy napojil na TV. Je fakt, ze kdyz uz jsem chtel pozemni, tak jsem si mohl dat trochu zalezet na vyberu anteny. Rekl bych, ze je to typ bez vestaveneho LTE filtru (nikde info o LTE nebylo). Jestli si vzpomenu, napisu ti az budu doma primo i typ.
Proste... mam tedy takovou antenu jaka je a chtel jsem to ruseni zkusit nejak odstranit pripadnym pridanim "neceho".

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Mala, sitova- zesilovac k tomu: to ho nechanicky odpajas? Asi nie a Enik ma pravdu.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

Jestli tomu rozumím, tak anténu bez zesilovače to rušit nebude?

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

satelitak

Na zesilovac to nema vliv. Kdyz prijimam signal se zesilovacem a zapnu data, signal se rusi. Kdyz prijimam bez zesilovace a zapnu data, tak se to rusi uplne stejne.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Ako odpajas zosilnovac?

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kasr

Odpojim ze zasuvky (jestli jsem te dobre pochopil)

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

tak když

čumíš na televizi,tak nečum do mobilu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

To já třeba dělám normálně. Mám puštěnou ČT24 a čtu zprávy v mobilu.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Dnes už anténa patří výhradně na místo, kde bude více odstíněná od místně nejpodstatnějších zdrojů ,,rušení,,. Obývací pokoj napřiklad, není vhodné místo. Nejprve musíme znát místní situaci. Měření, dlouholetá i aktuální zkušenost s montážemi v okolí. Poté vybíráme anténu a vhodně, pomocí koaxiálu s kvalitním stíněním provedeme instalaci. Zesilovač nebývá mnohdy vůbec nutný. Anténu a koaxiál nekupujeme v obchodě s potravinami, ani v kutilském ráji....

Nehřeš slovem; neber si nic osobně; nevytvářej si domněnky; dělej vše, jak nejlépe dovedeš. (Don Miguel Ruiz)

mirasat
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 3 044
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Ani nemusim cucet do mobilu... staci, aby mi nekdo zavolal a uz blbne televize. No co... mel to byt jenom doplnek, tak pokud se toho zbavit nepujde, tak to pozemni zrusim a zadne ruseni uz otravovat nebude... R^

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

Si pripadam, ze se mi vetsina smeje a ponizuje, ze to neumim poradne nainstalovat... holt nerozumim vsemu. S pozemnim jsem se vzdy setkal jednou za uhersky rok, tak se vsem omlouvam...

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

Anténa do bytu nepatří. Nauč se delat věci správným způsobem.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

Před výrobky z PL bůh nás chraň. Myslím, že to bude jeden z fantastických výrobků se ziskem 35db a více... :ogre:

Archibald
Registrace: 9/2015
Příspěvků: 175
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Není to náhodou polské síto? Takového šmejdu bych se radši ani nedotkl. Na tohle jsem chytil v Ostravě i 10 kW Krížavu a to BEZ ZESILOVAČE.
https://dvb-t-anteny.heureka.cz/emos-em-116/

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Ako ďaleko od antény telefonuješ? Daj smerovú anténu s filtrom LTE na strechu a tento problém už mať nebudeš.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Archibald, JanM, Karner

Je pravda, ze jsem ji koupil v PL. Je to takova "jednopatrova" sitovka s dratovym podstavcem. Priste od vyrobku z PL budu davat ruce pryc...
Jinak je fakt, ze antenu mam umistenou nedaleko TV a TV je od sedacky vzdalena cca 4m a kdyz telefonuju tak blizko anteny, tak je ruseni asi celkem logicke...
No coz... jsem zase o neco chytrejsi! :)))

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

Již jsem se setkal s tím, že TV rušilo i napařovací žehlící prkno. TV šla v pohodě, paní začala u seriálu žehlit a najednou signál nikde.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Nejlepší je směrová anténa Yagi nebo logar (neboli rybí kost) a to pokud možno BEZ zesilovače. Tady platí pravidlo delší znamená lepší. Obvyklý zisk bývá do 20dB. Zisk 35dB a více u PL síta je ve skutečnosti zisk zesilovače a je to stejný případ jako u aktivních pokojovek, kdy síla signálu vyletí komínem ale kvalita C/N nula nic. Někdy může dobře posloužit i prutová pokojovka bez zesilovače ale s tou lze přijímat pouze blízké vysílače s velkým výkonem.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

JanM

OK, diky za info! R^

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Taky jsem se asi před půl rokem napálil, ale s všesměrovou anténou. Ale problém spojený se zesilovačem je stejný.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ruseni prijmu DVB-T (mobilem)

v podstate platí čo píše Enik úplne hore - je obeťou reklamných kecov. Tie ale ani tak možno nemá od výrobcu antény, ale od vymýšlačov DVB-T/T2,ktorí nám práve sľubovali, že nebudeme potrebovať antény pretože digitálna TV nebude náchylná na odrazy a rušenie a vždy bude mať krásny ostrý obraz bez duchov.
Realita je presne opačná. Bez merača a odborných znalostí si anténu nainštaluje snáď len obyvateľ Žižkova...

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

Jsou snad v republice jen "Žižkovy"?

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dagy2

Ty odrazy v SFN síti má vyřešit ochranný interval. Ale souhlasím s tím že reklamní kampaň plete lidi v tom že výrobci ukazují nesmyslné hodnoty zisku u antény na kterou chytíš maximálně (nevhodné slovo)o. Běžnému člověku nevysvětlíš že anténa se 12 dB je lepších než 40 dB.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra