Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Programy na orbitu

Vytlačí internetová TV satelitnú?

Zdravím osadenstvo. Nejde mi o radu, o pomoc ani špeciálnu požiadavku. Len sa mi vtiskla do hlavy taká zaujímavá vec: Čo si myslíte, v dnešnej internetovej dobe, kde všade a každý ponúka "svoju" káblovku, dokáže tento spôsob príjmu programov vytlačiť, klasický príjem cez satelit v domácnosti? Zaniknú paraboly? koaxiálne káble? LNB ? nahradíme všetko internetom? Vypadá to tak, že sa tomu asi nevyhneme. Nebude to určite do roka a do dňa ale ja si myslím že to bude. Aký máte názor na to vy? Dúfam že ma nikto neukameňuje za tému. :)

teleclub
Registrace: 9/2015
Příspěvků: 281
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 91
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Ja osobne tomu neverim!

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Až bude všude optika či extra rychlé 5G s nízkou odezvou (pokud nás elektromagnetické záření dřív neupeče jako maso v mikrovlnce), tak to může být reálné. Pokud ta doba nastane, tak určitě jako první přestane být zájem o pozemní vysílání.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@teleclub

Není důvod Tě kamenovat. Je to sice spíš věc filozofie, ale můžeme diskutovat zcela libovolně. Nicméně si osobně myslím, že se možnosti distribuce budou prolínat. Myslím to tak, že v budoucnu bude distribuce internetu přes družice nebo podobné systémy. Především jsem ale přesvědčený o tom, že po roce 2030 bude klasicky vysílat pouze veřejnoprávní televize a rozhlas. Komerční média přejdou na off-line distribuci v podobě různých videoték, ze kterých bude možné si buď za peníze nebo pod palbou reklam vybírat pořady dle libosti. To vše ovšem prostřednictvím datových sítí - internetu.
V dnešní době je sice internet přes satelit nepraktický a drahý, ale to nebrání tomu, že v budoucnu to může vypadat úplně jinak. Projektů na pokrytí zemského povrchu internetem z družic na nízké oběžné dráze, balonů, dronů, stratosferických letadel a pod. technologií, je již dnes několik. Takže klasický internet po drátu nebo skle určitě není budoucnost. Kombinace BTS a globálních technologií, to je podle mého budoucnost internetu. Můžu se ovšem mýlit. Jsem jen člověk a rozhodně se necítím být vizionář.... :-)

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Za mě může reálně skončit kabelový standard DVB-C, ale satelit a pozemák přežije. On totiž vesnický internet 30 mbit sdílené Wifi na IPTV rozhodně nestačí (sám jsem to zkoušel se Skylink Live TV) ale uvidíme co přinesou 5G sítě, i když v některých částech česka je stále vrcholem techniky EDGE.

Kabelovku může bez problému nahradit IPTV, protože pro operátory je to "kabel jako kabel" a jsou schopni na něm pro IPTV zajistit patřičnou kapacitu.

Internetové vysílání typu ivysilani, NOVA Plus nebo MYTF1 nemůže klasickou TV nahradit protože nezajistí jednoduchost použití stylem "zmáčknu jedno tlačítko a dívám se". Beru ho jako záložní možnost pro sledování na cestách.

Satelit přežije zejména díky spolehlivosti, možnosti dálkového příjmu a tomu že funguje všude. I když se vnikem spot svazků (jako třeba Astra 28 nebo nová 5W) budou v budoucnu možnosti celkem omezené a přeshraniční příjem berou operátoři jako nutné zlo než jako oficiální nabídku, i když jsou zde vyjímky jako Německo nebo Francie a Itálie.

Pozemní zase zůstane jako jediná zadarmo pro lidi, kterým stačí základní nabídka a skončit může pouze v případě že bude satelit nebo IPTV zadarmo.
Argumenty že vymírá generace kterou televizi zajímá beru jako novinářskou kachnu a nepřikládám jim tak ŽÁDNOU váhu.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

uz sem psal v podobnem vlakne kdysi kdyz pan uvazoval v novostavbe ze nepovede coaxial kabel pro sat a dvbt ale necha jen rj45 pro net.
tak jen zopakuji neco podobneho, prej v holandsku visi telka jen na zdi a nevedou do ni zadne kabely, tv se divaji jen pres net.
holandsko je ale opacna strana ceska, je to huste zalidnena zeme a rozvynytejsi nez cesko a to ma podobny pocet obyvatel az na to ze cesko ma obyvatelstvo roztrustinejsi a nesourode. vesnice se vylidnuji a vzdalenost vetsich mest od sebe je velmi vzdalena.
a jsem tak vdecny na vesnici vzdalene 20km od okr. mesta ze mame aspon lte internet suce slaby ale je. ale vubec to neni pouzitelny v domacnosti pro zatizeni vicero lidma. kdyz totiz streamuji video na jedne veci na druhem pc uz se neda ani skypovat protoze net je zatizen, nebo pokud vicero uzivatelu v dane oblasti zatezuji vysilac tak se to projevuje i u mne.
v posledni dobe v dobe inverze byly dost problemy s dvbt a tak jsem uz vazne uvazoval o ott ale kvuli nevykonnemu netu rozumnejsi je satelit.
bohuzel zavedli sp u sk tak clovek premysli proc platit kdyz dvbt je zatim zadarmo i kdyz na sat je to skoro vse v hd.
takze nebudu rikat co je lepsi, perspektivnejsi atp... cas ukaze ale cesko neni holandsko.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Nikdy nevytlaci. Muze mit stejne klientu, ale satelit vzdy bude.

MejzlikM
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 152
Odpověď v diskusním vlákně
 

pánové

Som skutočne rád, že po dlhšej chvíli tu čítam komenty naozaj zaujímavé. Ja som tiež toho názoru že začína éra internetovej TV. Postupne ako doma začnem meniť TV po odchodu do TV dôchodku, určite budem hľadať Tv kde už koaxiál nepovedie. Ale uvidíme, čo nám prinesie doba ktorú žijeme.

teleclub
Registrace: 9/2015
Příspěvků: 281
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

meleš nesmysly.
Sestře jsem zapojoval net "vzduchem" v pásmu 5Ghz.
Rychlost připojení 30Mg a agregace 1:3 a doma v baráku má router Tp-L..k třídy Archer (dvoupásmový).
Za cca 3roky provozu se jí nestalo,že by se jí něco sekalo nebo tak nějak.A programy v "HD" fachčí normálně.Jednou nebo 2x byl nějaký výpadek,ale to bylo ze strany Skylink..Jinak to je spolehlivé...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Je třeba se podívat, jak a jaký obsah je konzumován dnešní mladou generací...

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Zatímco já jsem na 30 mbit vzduchem zkoušel Skylink Live TV (v rámci možnosti vyzkoušet 30 dnů zdarma). Přes den byl ještě použitelný ale večer jsem vydržel asi 10 minut, kdy se obraz zasekával nebo docházelo ke zpoždění zvuku. Samozřejmě že mi na YouTube jede HD v pořádku ale tam je buffer, do kterého se video přednačítá, což v lineární IPTV neexistuje. Někdy se navíc stává že mi rychlost klesne a pak už nejede pořádně ani ivysilani v SD.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Myslis travu po drote? :laughing: ta dnesna mladez?

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Satelitní tv je na vrcholu a nyni bude následovat postupný útlum.Také klasické televizní vysílání nemá budoucnost.Já se třeba na tv dívám jen sporadicky a sleduji jen pořady stažené,nebo stream.

moki
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

pokud nemáš stabilní net(jak píšeš,že ti kolísá rychlost),tak to může být velká agregace a nebo i postkytovatelem....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

30 Mg je koľko? Či čo to je?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 071
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

:laughing: :laughing: :laughing:
nechytej mne za slůvka.Ano,špatně jsem to napísal-prepáč mi! ;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Len sa pýtam, má to byť Mb/Megabit?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 071
Odpověď v diskusním vlákně
 

@all

ja verim tomu te nick teleclub je nudiaci sa dochodca abyvaly eštebak jano luteran.. :8)

kloner
Registrace: 10/2017
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

O tom, či budeme televíziu pozerať cez internet alebo cez satelit, rozhodne cena. Ak bude tnternetová televízia lacnejšia, má vyhrané. Inak bude stagnovať. Netflix v Amerike je toho príkladom. Trh to vyrieši.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Zcela jiste. Uz by tomu tak bylo davno kdyby byl vsude dostupny rychly net. Sireni signalu pres net je radove levnejsi a nabizi uzivateli funkce, ktere satelit nikdy nenabidne. U me ostatne jiz davno nahradila. Pote co Skylink zrusil vetsinu programu, na ktere jsme koukali, jsme ho prestali platit a zjistili jsme ze bohate vystacime s dvb-t, netflixem a torrentem.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

kloner

Už to nepi. Je to silné na teba. Určite nie. :ogre: :))

teleclub
Registrace: 9/2015
Příspěvků: 281
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

IPTV nie je na programe dňa. Sú to len výkriky do tmy, keďže neexistuje dostatočná infraštruktúra pre poskytovanie takýchto služieb v širšom meradle. Viď Telekom, ktorému to došlo predtým ako zaviedol sat. službu(povedal by som, že trochu neskoro). Dokonca si myslím, že ani investície do budovania optických sieti nemusia stačiť na masívne rozšírenie iptv. V prospech iptv hovorí vývoj na poli nových kódekov, no to platí aj pre sat. vysielateľov. Ďalším významným projektom na poli iptv je vývoj hls ace stremingu, do ktorého sa ale nikomu veľmi nechce, keďže by sa kľudne mohlo stať, že sa to celé otočí proti providerom . viď ruské ace streamy. Takže za mňa je iptv v masívnom meradle ko.

baltik
Registrace: 6/2019
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Proč by všechny typy distribucí nemohly existovat vedle sebe? Bude se max. měnit poměr. Pozemní vysílání, pokud bude FTA, bude i nadále stačit nenáročným divákům. Satelit nabízí dobrou dostupnost s vyšším počtem programů. IPTV je dobrá pro lidi s nedostatkem času, kteří se podívají na program zpětně. Jen nesmí prošvihnout délku uložení. No a videotéky jsou vhodné pro notorické vyhledávače. U nic vidím problém v rozdrobenosti, která se stále zvyšuje. Předplácet si službu, která nabízí pro mě většinu obsahu mimo můj zájem, není pro mě atraktivní. Jednodušší to mají ti, kteří se řídí různými doporučeními, třeba virtuálních "kamarádů". Hledat třeba půl hodiny, na co se budu dívat...

F4turbo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 2 098
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kloner

Trepeš nezmysli, človeka "teleclub" poznám osobne a si velmi ďaleko.... Ja si myslím že IPTV postupne satelit vytlačí, internet stále expanduje a bude sa zrýchlovať, samozrejme nebude to z roka na rok. Nejakých cca 20 rokov dozadu som bol "lovec" takého že FM vysielania, vyskúšal som niekoľko antén (veľkých) chytil som kadečo ale keďže sme v jame, veľa toho nebolo. Teraz neviem čo je FM rádio, rádio počúvam výlučne cez NET. Keby mi niekto povedal vtedy pred 20 romkmi (predpovedal by mi budúcnosť :-) ) a povedal by že o 20 rokov nebudem vedieť čo je to FM rádio a že budem mať možnosť počúvať stovky staníc cez net, tak by som sa asi zasmial. Takto to bude aj zo sat (po nejakých 10tich rokoch to bude vyzerať úplne inak ako teraz) možno nezanikne úplne ale priorita bude IPTV samozrejme za prepokladu že internet bude expandovať (a to určite bude).

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vytlačí internetová TV satelitnú?

Bavíme sa o dvoch rozličných spôsoboch šírenia nejakého obsahu. Sledovanie televízie a streamov sú 2 odlišné veci. Takže miešať Netflix, HBO GO, toreenty, streamy /nie IPTV/ je sledovanie filmov a pod. a to nie je sledovanie televízneho vysielania. Nahväčší vplyv na šírenie nejakého televízneho vysielania cez net má rýchlosť internetu /ako sledujem tu na fóre priemerná rýchlosť je 30-50 Mb/s/. A druhý faktor je rozlíšenie-dátový tok vysielaných programov. Ak šíritelia pôjdu smerom 4K a vyššie tak na ich sledovanie cez net treba zabudnúť najmenej na 30-40 rokov. Takže túto otázku treba položiť o 20 rokov lebo satelit nevytlačí net aspoň najmenej 50 rokov. No a ešte ďalšia vec, ešte nevieme ako sa bude meniť televízna "kultúra" dnešnej mládeže, ale predpokladám, že postupom času vo vyššom veku prejdú ku klasickému sledovaniu TV. Vidím to na sebe, prestáva ma baviť niečo sledovať cez mobil, notebook a androidové boxy a neustále klikávať. Potrebujem zapnúť telku vybrať si nejaký kanál a klasicky pozerať.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 071
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kloner

neda sa s tebou nesuhlasit. R^

ivan
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 498
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 91
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra