Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irdeto

Cituji: "Pro příjem programů v UHD kvalitě není dostupný žádný certifikovaný satelitní přijímač Irdeto..."

Výborně. Takže nestačí, že jsem platící zákazník. Nestačí, že mám certifikovaný přijímač. Ještě si musím dokoupit druhý necertifikovaný přijímač a modul. Já vím, že to zní poněkud tendenčně. Ale kolik zákazníků s modulem asi je? A co ti ostatní? Takhle se se zákazníky nejedná. Já to vidím jako další hřebík do rakve. Pohřeb se blíží. Pokud tady vznikne vášnivá diskuze, mohl by někdo dát info, jestli Fashion 4k z ruských serverů opravdu nejede? Děkuji.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

never vsetkym blbostiam co si tu precitas ! :)))

ivan
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 498
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

Ale aspoň sa Ti uľavilo :)) Mohol si kopnúť do Skylinku.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

Skylink nerozhoduje, které přijímače primárně vybere k certifikaci. Přijímače k certifikaci předkládají výrobci zařízení. Pokud nikdo nevyrábí UHD přijímač s interní Irdeto čtečkou, není ani co certifikovat. A pochybuji, že se nějací výrobci do takovýchto přijímačů pohrnou vyrábět.
Pak už jen zbývá ten modul.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

SkyLinku nikdy nešlo o zabezpečení příjmu, ale aby zákazníci museli kupovat další moduly, karty, přijímače atd....
Stejně ten kanál na šaryku jede, takže co popisují v článku je k ničemu.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

Řekl bych, že už hodně přibýva karet přímo v tv. Hodně lidí mění tv.

satman1
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 4 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

Mě spíše překvapuje, že takový program jako Fashion One TV požaduje natolik velké zabezpečení. Vlastně něco podobného se řeší i pro TivuSat (karty Black), ale v případě např. Rai 4K to chápu, protože ten program je opravdu drahý a vysílá nebo bude vysílat exkluzivní filmy či sport ve 4K a navíc v tomto případě má divák skutečně motivaci modul měnit, ale u Fashion One 4K jsem docela překvapený.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Ano, trochu se mi ulevilo. Psal jsem, že je to tendenční, tedy zaujaté. Ale je to fér od Skylinku? Chlubí se, jak je lídr v zavádění UHD programů. A pro koho? Jen pro kverulanty jako jsem já, co kašlou na jejich certifikační demagogii a pořídí si pořádný přijímač s modulem. A Co třeba ti noví, co se nechali ukecat kvůli přechodu na DVB-T2 a přešli na skylink. V reklamě se nic neříkalo o tom, že si nemají brát jejich certifikovaný přijímač. Takové chování mě osobně štve. A potřebuju si ulevit.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

A co z toho má Skylink, že lidé kupují nové přijímače? I když je přijímač certifikován Skylinkem, ten se nikdy nedozví, kolik jich který prodejce od kterého výrobce prodal. Takže pokud máš na mysli zisk z prodeje takových přijímačů, tak bych řekl, že jsi na velkém omylu.
A kdy naposledy zákazníci museli kupovat nové karty? Kdo už dávno tenkrát vyměnil za správnou kartu (šlo to i bez nákladů), tak mu to bez dalších nákladů na kartu fičí roky.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

A v DVB-T2 jsou nějaké UHD programy, aby Skylink těm, co chtějí vyřešit přechod z DVB-T satelitním příjmem základních CZ programů (balíček Digital) nabízel/doporučoval UHD přijímač?

Jak psal petersk, prostě si potřebuješ do Skylinku kopnout.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

V článku mně zaujala věta ...nebo velmi staré dekódovací moduly CryptoWorks, které jsou již technicky zcela nevhodné pro příjem v dnešním standardu DVB-S2/8PSK

Zajímavé, že zrovna tyto "staré" CW moduly pracují daleko spolehlivěji při dekodování všech stávajících Skylink programů s CAID 0D96 (např. při použití dodatečného dekodování na Technisatu ISIO STC) než "nové" Irdeto moduly.

jirka67
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

Neviem, no mamka je celkom so Skylinkom, tak povediac - ok.

S Irdetom mate nejake problemy? Najblizsia predajna, supito-presto a svietis.

Ocuvajte, kokosy, ved uuuz, ich napravte.

K tematu:
"Já to vidím jako další hřebík do rakve."
Noooo, ale zelezarsvi, pohrebni sluzba je malinko OT".

Co s tim, na serveru parabola.cz. Tam jsou zapustne vruty, srouby a tak dale.

wenk
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

Určitě značku "certifikováno SkyLinkem" nenabízí jen tak za hubičku..... A karty ? Jak čtu, člověk si musí opět pořídit novou, aby mohl sledovat nové programy.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

Inac, vidis, ze vidiiis. Modul, alebo prijimac.

Sorry chlapy, neskutocne, aj ked viem, rypave. Nooo.
:laughing: :laughing: :laughing:

wenk
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

@joscer

A proč tedy C.D.+ M7-Skylink nedodává své vlastní přijímače? Nese za ně 2 roky záruku?! Pak ať si certifikují a kódují co a jak chtějí ne? :8)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

Teraz nadavas na seba alebo na koho? :)
Vsak ked si kupoval box, rozhodoval si sa sam, ci mas kupit akykolvek HD box alebo 4k box s modulom. Od hd boxu predsa nemozes ocakavat, ze v nom pobezi 4k :)

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

V com sa realne vidi zvysene zabezpecenie Irdeta v tomto pripade, v porovnani s napr. Seznam.cz HD ?

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 513
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

S kartou nemusis robit nic, kanal fashion 4k chodi v ramci predplatenych sluzieb s kazdou irdeto kartou ice aj M7

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LucaBrazza

V tom, ze to nechodi v svn oscame pod stat camkey

Slnko svieti ako prasa, na zahrade sere pes, pod oknom nam howno smrdi, boze jak je krasne dnes

jozef BA
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 2 459
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

Tak je dobre, že sa Ti uľavilo. Pre Teba bude najlepšie prejsť k inému poskytovateľovi a tam držať hubu a krok a tešiť sa z toho, že aký prijímač Ti dajú oni. :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 061
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

Proč by někdo musel pořídit novou kartu? Mě vše jde na kartu z období "Výměna" a to už je hezkých pár let.

Nepsal jsem, že certifikace je pro výrobce za hubičku (i když si to myslím), psal jsem, že těžko může být Skylink zainteresován, kolik těch přijímačů se prodá z důvodu participace na zisku, když počty prodejů známé nejsou.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

Dá se očekávat, že tento systém s CAID 0D96 bude postupně od všech programů Skylink odpojen v dohledné době, je to jeden ze základních kroků k zabezpečení programové nabídky Skylink před neautorizovaným příjmem.

Takže se nemusí kupovat jiná karta ?

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Delta1

A proč by prodávali své přijímače? Žádný operátor své přijímače nedodává. Jen prostě Skylink jde cestou, že si mohu přijímač vybrat dle potřeby a ne splácet roky nějaký operátorem dodaný, přeplatit ho dvakrát až třikrát a ještě mít povinnost ho vrátit v případě ukončení smlouvy.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink: Zvýšení zabezpečení kódování Irde...

Nemusi.Vsetky su kompatibilne

kentworld
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 188
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

tvrdíš toto :
A proč by prodávali své přijímače? Žádný operátor své přijímače nedodává.

SKY DE postupuje takto :
Německá satelitní pay-tv platforma Sky bojuje proti ilegálnímu příjmu svých programů a zavádí párování karet. Tato změna v kryptovacím systému znamená, že mnoho diváků Sky Deutschland se musí vrátit k abonentským přijímačům.Je nutné pro příjem programových služeb operátora používat jen přijímače, které dodává provozovatel německé Sky.

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jimmy

pokud teda jede na "psovi",tak jak píšeš, nechápu,proč opět dělají "NÁTLAKY" na normálně platící zákazníky? Pokud by to nejdříve zamezili na "psovi",tak pak je to pro mne logické.Ale ne,že to jede nelegálně s klidm dál,a Skylink vypustí do éteru takový nesmysl...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Stránka: [ 1 ] 2 3 4 5 6
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 136
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra