Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

DOBRÝ PODVEČER.
Jen krátce: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???
Díky.

Walt66
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 210
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Určite samostatne.

vw1vw
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 503
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Samostatne, jednoznačne!!!

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 422
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

A proč je to lepší samostatně?

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bora

Protože to všichni říkají !

zeze
Registrace: 5/2011
Příspěvků: 669
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

jo.....

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

OPRAVDU VYČERPÁVAJÍCÍ ODPOVĚDI...

OPRAVDU VYČERPÁVAJÍCÍ ODPOVĚDI...
Očekával jsem odpovědi z praxe, zdůvodnění proč takový názor sdílíte, důležitá fakta atd...

Walt66
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 210
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Možná to bude tím že všichni ti výše už si ty zabudované hrůzy vyzkoušeli. Já osobně taky a už nikdy více.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Pro normalniho cloveka co se chce koukat na bednu a ne si hrat s linuxem jednoznacne ten v tv. Ty dnesni uz umi vse, co je potreba.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

V životě by člověk nezažil tu radost ze stálého stěhování a něčítání nových a nových kanálů :zombie: :zombie: :zombie:

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

a co presne umi y tech veci co jsou dneska potreba ??? moje televize neumi diseqC pro vic jak 4 druzice. to jestli umi unicable se ani vyrobce neobtezoval napsat do manualu ani nikam. vlastni nastaveni kanalu do oblibenejch porod. a to nemam jednu TV, mam jich hned nekolik a vsude stejnej porod. a pokazdy to je jinde a jinak.
linuxovej sat mam uz nekolikatej a pokazdy je to uplne stejny a vsecko maka. vsude stejny prostredi, stejny nastaveni a muzu televizi vzit a koupit jinou a furt to bude stejny. koupim novej sat a budu to mit stale stejny.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Je asi tak sto věcí, které věstavený tuner neumí, ale mohou existovat uživatelé, kteří těch sto věcí neumí/nechtějí používat, pro ty je ovšem venkovní přijímač zhola zbytečný. Tak prosté je řešení úvodní otázky.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

U mňa jednoznačne Tv.Mal som možnosť aj sat prijímače ale teraz mám tv Sony jeden modul jedna karta pripojenie lan v pc editor chanel maximalna spokojnosť ale każdy preferuje iné. R^

janettek
Registrace: 9/2019
Příspěvků: 66
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Walt66

Externí, tv je zobrazovač. Komfortu ladění, editace programů a celkové správy stb žádná bedna ještě nedosáhla. Ať už jen přepínáš, tak časté ladění při změně paramterů a hrůzoeditace akorát naštve. Když ti odejde tuner v tv, tak jsi bez příjmu po dobu servisu nebo reklamace. V druhém případě ti zábavu dočasně nahradí pozemní příjem nebo starší sat. přijímač.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 925
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Každý divák je jedinečný niekto preferuje jeden diaľkový na stole,iný zas linuxový prijmač v kombinácii s CRT televízorom (aj takého mám ). Je ťažko radiť čo je pre toho alebo onoho lepšie. Vždy je to veľmi individuálne a málokto si nechá poradiť.

Urobiť čokoľvek blbovzdorným je nemožné, pretože blbci sú nesmierne vynaliezaví. (Murphy)

Boris
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 264
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Mít vše v TV je velké lákadlo - jeden setting, jeden ovladač, jeden náklad.
Sám mám "stále" rozhozené na TV jako zobrazovadlo a VU+ box, příjem Skylink. Jsem před výměnout TV a jeden ovladač mě láká, jenže:
- jsem zvyklý nahrávat = FBC tunery VU+ boxu nenahradím ani omylem. Nejsem si zrovna jistý, že budu ochoten nenahrávat - ano můžu jet přes skylink live TV, ale tam je "jen" týden a proč bych se měl zpětně zajímat co jsem chtěl vidět, když VU+ v autotimeru jednou nastavím a pak nahrává pravidelně automaticky.....

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zeze

Když ti lidi řeknou skoč pod vlak,tak skočíš?

bora
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Walt66

Ale v zadání si měl "Jen krátce:", takže odpověď " samostetně" byla správně. ;) R^

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 869
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Pro běžné použití externí set-top box nepřináší žádnou další přidanou hodnotu. Moderní smart TV jsou vybaveny velmi dobře a chipsety hlavních značek jsou často kvalitnější, než ty v externích boxech. Ale záleží na způsobu užívání a preferencích sledování.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Samostatný Box je vžd ylepší.

Octagon SF 4008 28,2°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E

PC1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 953
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

2dusan:
Nepřináší? Jak komu.
Jak jsem již napsal.
Jen pár příkladů:
Jak bys tou televizí ovládal kaskádu s několika družicemi a motorem?
Kdybys měl několik placených karet (já si platím Skylink, SkyDE, polsat, hrt a movistar) tak bys udělal co? Vyměňoval CAM při každém přepnutí programu.
Zdá se tedy, že přinejmenším pro mne (a prokohokoliv s trochu složitějším anténním systémem, více kartami, nebo dalšími činnostmi, které lze pod otevřeným systémem provozovat, něco dost podstatného vnější přijímač přináší.
Není nutno mít mnoho ovladačů. Já mám jeden, kterým ovládám i připojené mediální centrum.
Neříkám, že to tak má mít každý (viz výše), ale autoritativně napsat "nic nepřináší" vyžaduje docela vysoký stupeň neznalosti.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antonín

Ty ale nejsi ze skupiny lidí, kterou měl Dušan na mysli. On jistě myslel lidi, kteří čumí jen na české programy, protože z cizích řečí umí jen špatně rusky a maximálně ještě kouknou na německý Eurosport, protože je zadarmo....Takových lidí je opravdu strašná spousta a pro ty je jeden ovladač, jeden monoblok a TV s modulem a kartou, ideální výbava.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@janettek

Se Sonkou je řeč úúúplně o něčem jiném ;) R^

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 491
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antonín

To co popisuješ ale rozhodně není běžné užití, jak píše Dušan. Běžný, z hlediska nejčastěji požadovaného, je požadavek na příjem, většinou, Skylinku a případně pár programů z A1. Dalším "běžným" požadavkem je co nejsnažší ovládání (jeden DO) a maximální spolehlivost a blbuvzdornost. Prakticky všechny TV na našem trhu jsou již vybavené Fastscanem a výše uvedené bezproblému splňují. Takže pokud někdo chce jen zapnout a čučet, tak TV se sat tunerem splňují jeho požadavak bezezbytku.

petr71
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Já mám tv ze dvb-s2 a bez problémů. Připojím HDD a nahraji si co potřebuji

Pavel1975
Registrace: 4/2016
Příspěvků: 275
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Pre takych ludi uplne staci ceske dvbt.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra