Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

DOBRÝ PODVEČER.
Jen krátce: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???
Díky.

Walt66
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 210
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Oponoval jsem pouze neznalému vyjádření, že "nepřináší žádnou přidanou hodnotu". Že to někdo, ba možná většina obyvatel české kotliny a moravského úvalu nechápe a nepotřebuje, je možné, ba vysoce pravděpodobné, jak jsem napsal již úplně nahoře (pro ty, co umí číst, je připomenutí jistě zbytečné).

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antonín

Ta Dušanova věta začíná "Pro běžné užití nepřináší..." a že si někdo myslí, že motor, několik předplacených karet a několik parabol je u nás běžné, za to nemohu.

petr71
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Mně to podle toho, co tady čítávám nepřišlo být až tak neběžné, mít několik LNB (nikoliv nutně parabol), nebo třeba dvě placené karty, nebo třeba domácí sdílení. Ale samozřejmě definice běžného je otázka.
Na použití pro jednu, či dvě přijímané družice s jednou kartou a žádným jiným použitím, než přijem tv programů, je samozřejmě externí přijímač zbytečný, ba přímo nesmyslný.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

@Pavel1975: možná se pletu, ale mám za to, že drtivá většina TV má jen jednotuner takže předpokládám, že při sledování se dá nahrávat pouze ze stejného TP..........

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DVB-S2 tuner v TV nebo samostatně???

Aj u tých dvojtunerových môžeš zvyčajne nahrávať len jeden kodovaný program a dosť . To nahrávanie je dobré na to,keď nie si doma :( . Ale 90% užívateľov smart TV považuje Yotube za zázrak na čo by nahravali .
Walt66 sa musí podľa diskusie rozhodnúť sám do akej skupiny diváka sám seba zaradí,či je obyčajný užívateľ, či má doma kaskády Diseqc +motor a dve,alebo tri karty, no to by však asi nepotreboval radu tu na fóre.

Urobiť čokoľvek blbovzdorným je nemožné, pretože blbci sú nesmierne vynaliezaví. (Murphy)

Boris
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 264
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Walt66

Za mě jednoznačně externí tuner a to i v případě DVB-T/T2. I v kategorii levných zařízení se pomalé UI bedny nemůže vyrovnat rychlosti Cryptoboxu 750/752. U linuxových boxů (v mém případě VU+) je pak výhoda nekodovaných nahrávek a opět rychlosti. Měl jsem možnost vyzkoušet bednu Panasonic. UI je pomalé a nejde ani vymazat programy ze seznamu. Jak se jednou při prvním spuštění zapne automatické ladění, tak to tam je a nejde to vymazat. Diseqc pouze 1.0, o použití motoru nebo Diseqc kaskádě si mohu nechat zdát. Linuxový box tohle všechno zvládne a navíc jsem nikdy neviděl symbol loading. A zřejmě neexistuje bedna která zvládne DVB-S2 v režimu multistream, o kterém výrobci mlčí a prodejci ani neví co to je. Jediná výhoda bedny je lepší kompatibilita HbbTV, ale i na linuxu funguje české HbbTV spolehlivě. Takže i k DVB-T2 TV je dobré mít i set top box.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra