Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Satelit i televizní vysílání jedním kabelem?

Zdravím, tchán mi dělal v baráku rozvody kabelů na tv a sat. Protáhl pouze jeden koaxiál z půdy až dolů do obýváku. Namontoval tyto krabičky https://samurraj.rajce.idnes.cz/koax/#20200113_162501.jpg
a prý že se jedním koaxiálem převede jak pozemní vysílání, tak i satelitní. OK, je to možné, ale ptám se tady, zda tím nebude nějak ovlivněna kvalita příjmu signálu u satelitního vysílání. Mě se totiž zdá, že ano. A to rozhodně nechci.

samurraj
Registrace: 8/2019
Příspěvků: 14
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
Odpověď v diskusním vlákně
 

P.S. @samurraj

doufám, že tchán to natáhl aspoň přes husí krk a ne přímo pod omítku, takže ten druhý kabel tam dostaneš?

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samurraj

Ještě bych upozornil na ekonomickou stránku sloučení signálu. Sám to asi nespravíš a objednat zdatného technika a nacpat tam další krabičky není zadara. Raděj bych to investoval do lepšího přijímače.
Rada: připoj, nastav a vytuň satelit a pro DVB-T2 hoď druhej kabel prozatím přes střechu a počkej do jara, až se definitivně rozhodneš co s tím.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

většina účastníků tohoto fora svému oboru vůbec nerozumí, cpou paraboly na střechy a ještě se tím chlubí :))) R^ https://www.parabola.cz/galerie/

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 882
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit i televizní vysílání jedním kabele...

Všetko sa dé, ja tam mám ešte pustený aj analog rozvod do všetkych TV čo mám v baráku a vonku pd altánkom a funguje to perfektne, samozrejme to musí robiť človek, čo tomu rozumie a použije tam komponenty tomu potrebné.Dodávam, že tam nemusia byť žiadné drahé veci.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit i televizní vysílání jedním kabele...

Pár preklepov sa podarilo, tak to má znieť takto:Všetko sa dá, ja tam mám ešte pustený aj analog rozvod do všetkych TV čo mám v baráku a vonku pod altánkom a funguje to perfektne, samozrejme to musí robiť človek, čo tomu rozumie a použije tam komponenty tomu potrebné.Dodávam, že tam nemusia byť žiadné drahé veci.Analog je modulovaný signál z hlavného sat.prijimača v obyváku, aby bola možnosť pozerať vo včetkých TV čo si navolím v obyváku.Čiže satelit,digitalný terestial a anológ, všetko po jednom koaxiali.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

@letas

Když máš dobrý terrestrial, tak je to v poho.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit i televizní vysílání jedním kabele...

V podstatě všetci,majú tuná rozumný názor,ovšem ten (subjektivně pro mne),nejlepší (a nejkratší), má relativní "noční pták" a starkýn Parabola fórum - PierrePetr.Prostě,když temu hovíš,zrobíš to vždy, na cca 143,28 %. :laughing: ...a počet kabelů,je ti naprosto u pérdele,pane hrábje...(Tazatel ,však musí taktéž zadefinovat, zda uvažuje s motorickou parabolou,či jinými vychytávkami).

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hdpe

děkuji,jsem stále vytížen a na net mám čas až v noci,i tak tady mám nakecáno stovky hodin

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit i televizní vysílání jedním kabele...

Mám to tak v domku pár let, elektrikáři i anténář mi řekli, že dnes už se to v podstatě ani jinak nedělá, a dosud s tím nebyl naprosto žádný problém. Protože jsem člověk nedůvěřivý, tak jsem je stejně pro sichr nechal zazdít ještě jeden koax, který však dosud nebylo potřeba využít.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit i televizní vysílání jedním kabele...

Ide to Samurraji jednoducho, ja to mám tak urobené už 5 rokov a ide to. Pri prístavbe k rodinnému domu deti a vnúčata chceli mat aj dVB-T aj satelit, bez káblov a príjem DVB.T + Sat len z jednej zásuvky.Okrem paraboly na 23,5 E mám aj parabolu na 1 W matracovú DVB-T so zosilňovačom (od vysielača trochu vadia stromy), ktorý ma el. napájanie. V predajni satelitných vecí som kúpil zlučovač TV a SAT signálu ( typ mi poradil predajca, je veľký výber, pred vstupom signálu z TV antény do zlučovača je napájanie zosilovača). Žiadné rušenie. V smere na TV vysielač je aj vysielač Tokaj, tak prijíma aj niektoré maďarské stanice, hoci Maďari majú opačnú polarizáciu. Zlučovanie je pod rímsou, do miestnosti ide jeden kábel a funguje to. Záverom dodávam, že neviem akú máš DVB-T anténu, silu signálu. Možno ja som sa trafil do podmienok. Ak chceš, cez SS ti môžem poslať fotky.

TechniSat DigiCorder HD S2X Plus, TechniSat TechniSat SIR, AB CryptoBox 600, AB CryptoBox 652 HD Combo, AB CryptoBox 752 HD

antonius
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 450
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelit i televizní vysílání jedním kabele...

jo elektrikáři ti tam klidně natáhnou i zvonkovej drát a pokud jde o anténáře tak pokud by byli normální tak si nebudou přidělávat práci s jedním kabelem , ale možná ti chtěli prodat materiál co je potřeba na jeden koax

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 36
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra