Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

Zdravím všechny, trošku z technického soudku. Má někdo, prosím, ověřený LNB TWIN, popř. QUAD, který netrpí neduhem jako kdysi popisoval Lance v

https://www.parabola.cz/forum/topic-87034/

??

Testován nějaký Gosat, Golden, stále stejné.

Díky.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

Jen tip: DiseqC příkazy používají pro přenost 22kHz, ten se používá i pro přepínání pásma horní/dolní v LNB, tedy přepínání oscilátoru, což možná působí obtíže, které popisoval lance.
Co by mohlo pomoci: nastavit přijímač na diseqc bez opakování, na vypnutí diseqc když se nepřepíná družice - prostě omezit co nejvíce manipulaci s 22kHz příkazy diseqc.
Zajímavé je ovlivňování jiných LNB v jednom pouzdru. Změna proudu (kolísání?) do LNB při přepínání oscilátorů? Dělá to stejně i s krátkými měděnými koaxy?

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

Ten Inverto Black Premium Selected Quad + Twin se ještě prodává...

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

Jo zapomněl jsem - mám inverto quad (ale už nevím přesně typ, koupený zhruba 2014/2015) a ten to nijak viditelně nedělá.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Inverto RED twin

se mi dneska povedlo sehnat. Tak dám vědět, jak jsem dopadl, dostanu se k tomu asi až o víkendu. Díky.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

Spolahlivý konvertor R^
Mám doma, peroste Inverto. Nedám na danú značku dopustiť.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

Lance

Zkoušel jsi i verzi Twin když Quad je ze stejné série OK? Inverto BLACK Premium - Selected Twin 40 mm - 0,2 dB

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

Inverto Premium

už je na trhu nová verze, se dívám.

https://inverto.tv/lnb/363/twin-universal-40mm-pll-lnb

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

Právě že není , ten je z filtrem LTE ......https://inverto.tv/lnb/363/twin-universal-40mm-pll-lnb https://www.inverto.tv/lnb/254/selected-twin-40mm-lnb

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

nick Lance je bohužel na "dovolené" (do 26.1.) ....
takže ti dnes "asi" neodpoví... :-/ :lookaround:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

"Zkoušel jsi i verzi Twin když Quad je ze stejné série OK?"

Zkoušel jsem všechno možné i Twiny, nevím jestli úplně stejné nebo podobné série Inverto, ale nic nefungovalo spolehlivě, osvědčil se mi jediný ten Quad Inverto Black Premium Selected (a ještě úzký multiconnect quad ale ten má zas jiné nevýhody). Potřeboval jsem více výstupů než 4 ale nějaký spolehlivý octo jsem nenašel, takže jsem nakonec přidal další parabolu s quadem a vyřešeno, nic se neruší :)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

mam 4 prijimace, diseqc 1.0 i 1.1 prepinace a nic podobneho se nedeje at na 23E (ta je vicemene zapnuta na vsechn prijimacich furt) strcim jakejkoliv quad LNB. nicmene po vsech prehazovanich tam stale mam minimalne 15 let starej samsung :))) pravdepodobne mu bude jeste vic, ale to uz nedokazu zjistit :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

Pánové, povedlo se mi sehnat Inverto Black Premium Selected TWIN a Inverto RED TWIN. Tak jak bude chvilka, jdu se hrát. Problémem pro mě je, že ten BLACK Selected je docela úzký, tak uvidíme.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

takhle přesně vypadá - není úzký!
https://www.digitalnichodsko.cz/LNB-konvertor-Inverto-Black-Premium-Quad-0-2dB-d423.htm

Jestli si chceš hrát tak si hrej, ale je to dr.ačka jako pr.se, projevuje se to při přepínání třeba jen z/na na urč. TP na družicích... nemusíš to odhalit hned, strávil jsem s tím šíleného času... ten výše uvedený quad prostě chodil bez jakéhokoli problému... Spousta lidí nějaký ten občasný záškub neřeší, ale pokud chci mít jistotu bezproblémového přepínání, vrazím tam prostě i pro 2 účastníky tyto quady a nějaké twiny vůbec neřeším

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

To je Quad, já jsem sehnal twin.

https://www.omko.cz/img_karty/KOINPREMTX_v.jpg

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

myslím, že u mě ten twin neprošel, ale už nevím na 100% jestli šlo o přesně stejnou řadu, určitě ale neprošel twin ani quad nebo octo z řady black ultra !

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

Pořád nevím, co myslíš tím "docela úzký", když je to normální průměr 6cm.

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

https://ctrlv.cz/vqCx

Budu muset kouzliz s držákem vedlejšího LNB.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

Ty starsi verze LNB Inverto quad premium maji ozarovac o prumeru 6 cm, ty novejsi s LTE filrem mají ozarovac o 1 cm vetsi, tudíž na silhacku druzics s rozestupem 4 stupne zcela nevhodny.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 936
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

mysle jsem si to - takže ne užší ale kratší (krk) ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

Inverto Black Premium Selected TWIN

zabral, na ten Inverto Red TWIN se mi to už nechtělo přehazovat. Takže konečně lze přepínat mezi polarizacema i dalšíma dvěma LNB zcela bez problémů.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

uplne ti nevim co resis za halucinace, ale tohle je uplne normalni ze to funguje. spis by si mel rict s cim to nefunguje. a to jako komplet. protoze i ten predeslej dotaz je z kate kristalova koule :)))))

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

U LNB Twin/Quad není až zase tak samozřejmé, že to nebude dělat problémy. Také jsem před lety zkoušel různé Quad, než jsem skončil u nějakého Inverta (u ostatních byl po přepnutí polarizace nebo z 23.5 na 19.2 rozpad obrazu dle použitého LNB od zlomku sekundy až klidně po 2 sekundy).

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Nemůžu za to, že neumíš číst....

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

stale je tu mnoho promenych, ktery zatajujes

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Spolehlivý LNB TWIN nebo QUAD

2 dvě přijímací místa, jedno příjem 23.5, druhé - 23.5, 19.2, 1W. Všude singl LNB, kromě 23.5, kde byl starý TWIN Golden. Na obou recievrech docházelo ke krátkodobému výpadku (seknutí obrazu, výpadek zvuku apod., při přepínání programů na 23.5. Výměna LNB za Gosat, SMART nepomohla. Zabrala až výměna za INVERTO Black Premium Selected TWIN na 23.5. Teď je možné na druhém přijímacím místě přepínat mezi programy i družicemi libovolně a první přijímací místo (jen 23.5) je v pořádku. Stejně tak naopak. Místo s příjmem jen Astry 23.5 si může přepínat programy s různými polarizacemi jak chce a na druhém recieveru, pokud je zvolena Astra 23.5, k výpadkům nedochází. Pokud bude čas, prubnu ještě Inverto RED TWIN a INVERTO RED QUAD.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 26
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra