Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

vuplus duo4k

zopár informácii o tomto X64 .
poprvom zapnutí a nabehnutí originálneho skinu som ďalej nešiel . vypol som ho a dal najnovšie VTI . konfigurácia tunerov počká ,však to sú nepodstatné veci . zaujímal ma hlavne archív czsk a stream cinema . obsah hdr a super filmy , ktoré tam už vlastne nie su , z dôvodu autorských práv . nemá to kto odstrániť . tak že som si vybral film a pustil prehrávanie v 4K. box spadol . viac nenabehol . podľa výsledkov na zahraničných fórach , nikoho nezaujíma archív czsk a doporučujú ho nepoužívať.. z môjho pohľadu to bude rovnaké . z času na čas zmizne z ponuky ďaľší film a až to zase padne treba znova bootovať , čo nerobí dobre flash pamäti a skracuje sa životnosť.
tak , VTI sa zohrialo v boxe asi 20 minut.
na rad prišlo open blackhole . podobné problémy ako vti . tam som spravil aj konfiguráciu tunerov . no čo už vydržalo asi dve hodiny .
blackole : tak nenávidené pre lenivých a pre prepínačov . aj tam som začal najprv s archívom czsk a tým istým filmom v HDR . aj tam sa box zosypal . zelenáča to neurobilo , ale box sa na šťastie len reštartoval a v pohode išiel ďalej . nedalo mi a skúsil som prehrať aj obsah v 5k. tak sa box zosypal a display zostal biely . vypol som box a zapol . na prekvapenie box nabehol ako keby sa nič nestalo .
testol som aj 3 usb kľúče s mp3 a flac . a tu je problém . po každom vložení usb kľúča vybehne hláška , že sa nenašli žiadne súbory . čo teraz .logo , v menu má , že prehráva mp3 . divné . možno cez exteplayer.
najnovší oscam tam ani nejde nainštalovať .
čo sa mi podarilo je oscam 11434 a cccam 2.3.2 arm. oscam cfg čo mi poslal turek ,je super .
skúsil som nainštalovať skin hdglass 16 . super , bez problémov . pri zmene skinu ale vyskočí hláška , že nie je kompatibilný .turvod 10 , tu nastala menšia zmena v prehrávaní ,čo beriem ako plus .
čo sa týka uhd rozlíšenia , som prekvapený . vyše roka mám dložený uhd , ktorý nechcel prehrať zero 4K a ani solo 4K . tu je to super . buď sú to kodeky , alebo x64 . časom sa popátram . open atv asi ani testovať nebudem , keď tu čítam , že má s ním každý problém . vti ma totálne sklamalo . snáď spravia vylepšenia . iptv v enigma ,absolutne bez problémov . v prípade , že zabudnete dopísať - service - to hodí zelenáča . aj to som testol. okrem toho prehrávania mp3 , nahrávanie streamov a sťahovanie streamov , tam ide všetko . zatiaľ.
obraz je o niečo lepší ako na ostatných vuplu4K. asi dopočítavanie .
uživatel
Brumo
Registrace: 4/2019
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
Odpověď v diskusním vlákně

RE: vuplus duo4k

Výborně!Tohle je příspěvek,kde se člověk něco zajímavého dozví. R^
uživatel
jerzy
Registrace: 7/2008

@Brumo

poslušne hlásim že nemám problém s openatv na žiadnom satelite .... R^
uživatel
maradona
Registrace: 8/2018

ja pouzivam openatv na vsetkych primacoch a ziadny problem :lookaround:

Zgemma H9S, Octagon SF108, uClan Ustym 4K Pro
uživatel
kratos
Registrace: 4/2008

Na nekolika stb jsme instaloval OPENATV a nemam s tim problem. Pravdou je ze nez jsme narazil na opravdu spolehlivej trvalo to, ale vetsina FW na 95% slapala. Rozhrani je intuitivni na ovladani i nastaveni a vsechno co potrebuju me tam slape. jen bych uvitak kdyby na DUO4K byla uz verze OATV6.4 a moznosti KODI18 a vyssi. Domnivam se ze tento stroj na to HW ma.... :lookaround: :8) :lookaround:

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/03/25; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/03/26; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E
uživatel
JIKARU
Registrace: 9/2012

open blackhole má kodi 18,6 leia , asi.
ja netvrdím, že open atv je zlé . každému podľa chuti a zvyku . ale nakoľko je to nadupaný stroj , mal by toho zvládnuť viac , čo sa od neho očakáva . má predsa neobmedzené možnosti .
vyzerá to tak , že u duo4k niečo zobrali ať moc a až moc toho pridali ,čo je zbytočné . recenzie , čo prijímač zvládne , nie sú až tak na mieste .
ako príklad uvediem quqd pip . u duo4K idú len 3 , 4 si ani neškrtne . u solo4k mal 4 obraz , aspoň sem tam obraz,aj to seknutý , ale stabilný zvuk a to mal len dvojjadro. display je u duo4 pozerateľný zo všetkých strán . u solo4k iba z ľavej strany .
aspoň tak mi to vychádza že blackhole je pre tento prijímač číslo jedna , čo sa týka spoľahlivosti .
možno bude aj záloha .
uživatel
Brumo

@Brumo

Oceňujem Tvoju robotu, ale mal by som otázku, čo je to 5K? Vyskúšaj ešte zopár imageov a potom už môžeš trošku s väčšou pravdepodobnosťou vyhlásiť ktorý image na tento box je najlepší. Ja som vyskúšal veľa imageov na rôznych boxoch /na duo4K nir/ ale všade fungoval OpenATV najspoľahlejšie. Ale to je môj súkromný názor.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra, VU+ Ultimo 4K, VU+ Zero 4K, Formuler F1, EVO Nova IPTV
uživatel
petersk
Registrace: 6/2012

Ospravedlňujem sa za preklepy :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra, VU+ Ultimo 4K, VU+ Zero 4K, Formuler F1, EVO Nova IPTV
uživatel
petersk

@petersk

a čo tak spraviť zálohu dať na uložto , nech sa na to pozriem . začínať zakaždým od začiatku ma už nebaví .
no a aspoň zistím , kto aké pluginy preferuje .
uživatel
Brumo

Ja som vyskúšal tiež všetky image ako Brumo a najlepšie sa mi osvedčilo OpenATV ako píše petersk, tam všetko funguje ako má bez jediného zelenáča akurát že nevie blindscan a Kodi v17.6 je nepoužiteľné bez zvuku čo som doposiaľ oželel. Prijímač mám VU UNO 4k SE.
uživatel
PeMa
Registrace: 2/2011

Brumo

Dávej to do multibootu a nebudeš muset začínat od začátku...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005

multiboot už nie . ten mi aj tak nepomôže . až spadne image tak je multiboot na dve veci . ešte počkám na nové vydanie vti , poprípadne tam dám niečo iné . na testy to bude stačiť .
chcel som len vedieť ako je na tom duo4k . trochu som sklamaný . no , x64 a ovládače .
uživatel
Brumo

@Brumo

tiež som na neho čakal,ale ma sklamal .... Rv ked mi v abcome potvrdili že to nikdy neprehrá avi tak kašlem na naň.mám na to avi svoj dôvod.chcel som ho ako ťažného koňa do obývačky ,ale kúpim si radšej Ultimo4K ,alebo DM-920... R^ oba mám odskúšané a všetko čo potrebujem mi na nich funguje. :)))
uživatel
maradona
Registrace: 8/2018

Open ATV 6,3

open atv asi ani testovať nebudem , keď tu čítam , že má s ním každý problém .

S timto po odzkouseni ruznych Image mam nejmensi problem. Vlastne beha nejlepe ze vsech.
Ale co me pekne stve, ze nechodi a ani nelze nastavit Bluetoth. Nahlasil jsem to na AB Com, slibili pred asi pul rokem nahlaseni na vyrobce a do dnes nic. NEBEHA najde sice moje repraky, a pak nahlasi: nelze spojit spatny PIN Cod. Ten ale opravit nikde nelze.
uživatel
Wata
Registrace: 4/2006

vuplus duo4k

Zkuste vyzkoušet image Pure2.Jde tam všechno.
uživatel
Tonda2
Registrace: 2/2011

@Wata

A kde si tu čítal v tomto vlákne, že s OepnATV mákaždý problém, veď práve naopak, nie? Ináč Brumo všimol si si, že si pod iným nickom? :))) :)))

uživatel
petersk

@petersk

open atv asi ani testovať nebudem , keď tu čítam , že má s ním každý problém .

Jestli jsi si nevsimnul, je to odpoved na citaci od Brumo.
Pisi jasne, ze ja problem nemam.
uživatel
Wata

@Tonda2

Diky a zkousel jsi Bluetooth?
uživatel
Wata

@Tonda2

Také jsem zkoušel image PurE2 na přijímači VU+Ultimo 4K. V tomto image
mi nefugoval modul pro Skylink Irdeto (TechniSat a Mascom). Nebo nevím
jak to nastavit. Jak je to u tebe?
Nyní mám v přijímači image VTI.
uživatel
TRNi
Registrace: 6/2018

kto dodá zálohu open atv do duo 4K . ?
uživatel
Brumo

tak som tam nainštaloval open atv 6.3
prvý problém je konfugurácia tunera . najprv si musím označiť ktoré družice chcem použiť pre motor . astru na 23 som si naskenoval manualne . až som to dal na čt24 , v ľavom hornom rohu som mal obraz , ktorý vyzeral ako pip . aký koľvek free program , bol stále taký istý malý obraz . to čo je za image . však to je katastrofa . kým nakonfigurujem prijímač prejde niekolko hodín , alebo dostanem infark .tolko sa umačkám tlačidiel na dialkovom. ešte aj pri zmene jazyka to pýta reštart. u vti komplet konfigurácia trvá približne 35 minut a u blackhole asi 20 minut . no fuj . nikdy viac.
uživatel
Brumo

Bola raz jedna pesnicka, ze neviem co chcem viem co nechcem alebo tak nejako .. :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.
uživatel
liquere
Registrace: 7/2008

Tonda2

Nikdo nečte, co píšeš a přitom je to tak jednoduché...No ale když nejde ci modul pro skylink, tak to je špatné potom... :O

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005

@Brumo

Chceš povedať, že vo VTI pri zmene jazyka netreba reštart? :))) A to malé niečo sa volá MiniTV, zmeň si skin alebo to zruš. Prepáč podľa Tvojho hlavného príspevku som predpokladal, že sa v tom lepšie vyznáš, ale asi ešte rezervy máš a veľké. :)))

uživatel
petersk

@petersk

diky za tvoju pochvalu .
doteraz nikto nedal zálohu , svoju , aby potvrdil že open atv je super a všetko tam ide :laughing: Rv
uživatel
Brumo

@Brumo

Prepáč, tie rezervy som myslel v testovaní. Totiž tak sa testuje, že by sa malo na každom image odskúšať to isté a potom urobiť z toho nejaký záver. A s tou zálohou ťažko, lebo po prvé ani nevieme, čo chceš a po druhé, napr. ja nemám motor napríklad. Ani neviem, čo je 5K, čo si tam skúšal. a nepochopil si asi s tým OpenATV, ja nehovorím, že je super, ale čo ja potrebujem funguje podľa mňa najlepšie. No a v konečnom dôsledku takýto box momentálne nemám, robili sme kamarátovi, nahodili sme OpenATV a čo on potreboval fungoval mu všetko.

uživatel
petersk
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra