Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

odhlášení koncesionářského poplatku

Moje matka už nějakou dobu nepoužívá televizní přijímač. Sleduje jen pořady z webových stránek (hlavně z webu ČT) přes její stolní PC. Navrhl jsem jí, že televizi ji dám do sklepa nebo odvezu a může zrušit platbu koncese 135Kč/měsíc. Je to zákonné? Mám pocit, že počítače koncesi nepodléhají, i když lze na nich přes internet TV vysílání sledovat. Je to tak?

Zgemma H9 Combo / Gibertini 105cm + motor Amiko DM3800 (90e - 50w) / Toroidal T90 (28,2e - 1w) / Mascom OP 85cm (27,5w) / Praha

mtz7601
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 488
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:mtz7601

https://www.euro.cz/byznys/koncesionarske-poplatky-televize-rozhlas-odhlaseni-1415825

Gibertini 155 Du,polární závěs Gibertini, QARL 3636+, Super Jack V-Box II., Vantage HD 8000, VU+ Solo2, LNB Inverto Black Ultra 0,2db.

mog1993
Registrace: 4/2005
Příspěvků: 255
Galerie: mog1993
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mtz7601

Tak to se ti jen zdá.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mtz7601

Za přijímače televizní, ani rozhlasové se naopak nepovažují osobní počítače ani mobilní telefony. Domácnost vybavená jen počítači a mobily tak nemusí koncesionářské poplatky platit.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

Koncesionářský poplatek se platí za vše,kde se dají sledovat TV stanice

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

Kdo je poplatníkem televizního poplatku?

Každý vlastník nebo uživatel (užívá-li televizní přijímač, který není jeho, déle než 30 dní) televize - nebo jiného zařízení, které je schopné jakýkoliv televizní program reprodukovat.

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

Na Slovensku k.rvy komunistické nariadili, každý kto má elektromer, čiže kto platí za elektriku, platí aj koncesionárske poplatky´. Teda okrem cigáňov, tí neplatia nikdy za nič Rv

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 435
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

neni jiste zda se nejedna jen o trolling. ja sam jsem v tom nejsem znaly. ale toto tema jak jsem si vsiml driv je dost houzevnate a kontroverzni a kazdy si to vyklada po svym je to podobne jako s prostituci. zakon sice to zakazuje ale i tak to existuje.
rekl bych ze je to spis na dobrovolne bazi a kdo je jak drzy povahove, pokud nekdo je drzy tak proste podpise prohlaseni ze je od toho poplatku osvobozen a ani stat ci ct to nijak nebude zkoumat.
a taky mi neda nerict, tady pomuze uz jen smrt.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

masto: takze teoreticky pokud nekdo jede na generatoru nebo slunecni energii po svym tak je free :D?!

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@masto

Aj v Taliansku je to to isté. A aby sa nikto necukal, tak koncesiu máš rovno zahrnutú vo faktúre za elektrinu.
Keď som si v roku 1995 kupoval TV v obchode (v Taliansku), musel som priniesť potvrdenie o zaplatení koncesie na aktuálny rok. Bez toho ti TV nepredali.

4K Box HD61; parabola 80 cm; Twin monoblock 4.3

Crescenzio
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 349
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

vsetko je len kvoli oje--com, inak by to nebolo ...ludia si za to mozu sami.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

Kdy platím a kdy ne

Majitel televizoru platí rozhlasové poplatky i v případě, že nevlastní rozhlasový přijímač. Stanice ČRo se totiž šíří digitálním televizním vysíláním. Rozhlasový poplatek rovněž platí ten, kdo sice nemá přijímač doma, ale vlastní vůz s autorádiem.

Za přijímače televizní, ani rozhlasové se naopak nepovažují osobní počítače ani mobilní telefony. Domácnost vybavená jen počítači a mobily tak nemusí koncesionářské poplatky platit.

Redakce Euro.cz, vhz, 2. 8. 2018

son
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

https://www.mkcr.cz/rozhlasove-a-televizni-poplatky-488.html

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mtz7601

koncesie platíš za sledovanie ČT, nie za to, na čom ju sleduješ ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sioga_bs

mog1993: dík za ten odkaz, jestli je to tak, tak je to jasné, za PC se neplatí

jjery: nic se mi nezdá, řeším situaci, kterou jsem pravdivě popsal

Antoš: zdroj? Článek v odkazu od mog1993 říká opak

sioga_bs: omlouvám se, pokud se to už tady řešilo, přiznám se, že jsem do historie tady moc nešel, jen pár dní

Jinak, matce je 68 a každá kačka pro ni dobrá, asi jako pro každého jiného důchodce. Asi tak.

Díky všem, kdo pomohli objasnit situaci.

Zgemma H9 Combo / Gibertini 105cm + motor Amiko DM3800 (90e - 50w) / Toroidal T90 (28,2e - 1w) / Mascom OP 85cm (27,5w) / Praha

mtz7601
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 488
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ všem

Předchozí moje reakce není jen pro sioga_bs ale to asi všichni pochopili. Blbě mi to tam skočilo.

Zgemma H9 Combo / Gibertini 105cm + motor Amiko DM3800 (90e - 50w) / Toroidal T90 (28,2e - 1w) / Mascom OP 85cm (27,5w) / Praha

mtz7601
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 488
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: mtz7601

Zde je to úplně jasné:
https://tvp.ceskatelevize.cz/StaticPages/FAQ.aspx

Nemám televizi, ale mám elektroměr. Jsem nucen podle zákona 348/2005 Sb. platit poplatek!?

Pokud nemáte televizní přijímač, tak ne. Poplatníkem je podle zákona každý odběratel elektřiny, který není přihlášen v evidenci poplatníků a který na výzvu České televize do 30 dnů neprokáže čestným prohlášením, že není vlastníkem ani uživatelem televizního přijímače. Poplatníkem také nejste, pokud na výzvu České televize sdělíte, kdo ze vaší domácnosti evidovaným poplatníkem je.

Gibertini 155 Du,polární závěs Gibertini, QARL 3636+, Super Jack V-Box II., Vantage HD 8000, VU+ Solo2, LNB Inverto Black Ultra 0,2db.

mog1993
Registrace: 4/2005
Příspěvků: 255
Galerie: mog1993
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

Ddkaz je ten samý,co sem dal mog1993. První odpověď.Tak v tom mají pěkný zmatek.

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

PC, tablet, notebook nebo mobil nejsou považovány za přijímač ve smyslu povinnosti platit konces. poplatek, pokud nemají interní TV kartu nebo USB klíčenku pro příjem TV... ! Takže pokud máš jen PC který nemá interní PCI TV kartu, nevlastníš USB tuner ani jiný tuner, settopbox, televizi a pod., nemusíš platit poplatky a můžeš sledovat ivysílání ČT přes webový prohlížeč... Podstatné je ale VLASTNICTVÍ výše uvedených zařízení, nikoli skutečné používání nějakého způsobu přijmu. Když máš starou TV schovanou ve sklepě pod uhlím a nedíváš se na ni, tě nezbavuje povinnosti platit poplatek ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

A nedejbože třeba ještě pokaženou

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

To se musí platit i za staré VCR nebo DVD přehrávač co má tuner? To jsme to dopracovali. Nicméně já tohle zatím neřeším protože TV v roce 2020 stále potřebuji.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mtz7601

tak to mamince snad zatáhneš,to děti dělají,za tu péči,jinak základ je nikdy neplatit,jak se dostaneš do databáze a je konec,osvobození je pouze hmotná nouze,nebo smrt

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Ano, máš starý VCR s analogovým tunerem na který už u nás dnes nic nechytneš, leží ti utopený na dně napuštěného bazénu u horské chaty kde vůbec nevede elektrika... ale prostě vlastníš přijímač na který se vztahuje povinnost... tak platíš. Zákon je zákon a pořádek muší bejt, jinak dostaneš přesdržku :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

na chudý musí bejt přísnost

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: odhlášení koncesionářského poplatku

z histórie - koncesia R/TV bola POVOLENIE na PREVÁDZKOVANIE zariadenia. v dome, aute, NA LODI, ... tak to mal môj otec. teda koncesovaná činnosť.
dnes platíte za VEREJNÚ službu.
a rypákom - čo je "radio numérique"? je to rádio ako kedysi, alebo počítač?

mpatri
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sioga_bs

Presne ako píšeš, ak neplatíš za elektrinu, neplatíš ani koncesionárske poplatky

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 435
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 55
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra