Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Mimo misu - Prace v televizi

Dobry den, chtel jsem se vas zkusit na neco zeptat.

Uz delsi dobu premyslim, ze bych si rad vyzkousel praci v televizi, vzhledem k tomu, ze se situace v me dosavadni praci o dost zhorsila. Proto si projizdim volne pracovni pozice u nasich TV (CT, Prima, Nova, RTVS...) a kdyz narazim na zajimavou pozici, tak nevaham a posilam zivotopis. Zatim nejvice ruznorodych pozic ma CT a i kdyz nevim presne, co bych na urcite pozici delal, rad bych to zkusil a bud bych za mesic z televize odesel s tim, ze na to proste nemam nebo by me to bavilo a treba konecne nasel tu spravnou pracovni pozici, ktera by me bavila. I kdybych treba nosil kavu pro personal... :)))

Me ta prace v TV laka i proto, ze me bavi (jako asi vetsine z nas) vrtat se v TV technologii, signalu atd., ale ovsem, verim tomu, ze nemuzu srovnavat to co delam doma a to co delaji borci v televizi. Me v CT zaujal napr. studiovy technik nebo technik prenosove techniky. Bohuzel, nejvetsi kamen urazu je v tom, ze ja nejsem vyuceny v oboru elektro ci ve sdelovaci technice. Studoval jsem uplne odlisny obor od TV a to ctyri roky strojirenstvi. Kdyz jsem poslal na urcitou pozici zivotopis, pozice ze seznamu zmizela a po case se objevila znovu, tak jsem volal primo do CT, ze bych se rad zeptat, proc jsem nebyl vybran na vyberove rizeni, kdyz je pozice porad volna. Dostal jsem jednoduchou odpoved - nemam skolu. Proto premyslim, ze bych zkusil udelat co nejvic proto, abych se tam mohl nekdy dostat a zkusit si nejakou skolu udelat. Treba aspon udelat vyhlasku 50 a potom by se prace v TV hledala mozna o neco lepe.

Ted to nejdulezitejsi - mate prosim s praci v TV nejakou zkusenost? Jestli se vam treba povedlo dostat se do TV, i kdyz jste nemeli tu spravnou skolu? Vim akorat, ze Saxon dela pro rozhlas, ale jinak nikoho "mistniho", kdo by pracoval na podobne pozici neznam. Je mi 22 let, tak nevylucuju moznost zase studovat, i kdyz se mi znovu do skoly moc nechce...

Dekuji moc za pripadnou odpoved! R^

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 67
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

ja bych taky chtel delat neco na pc i kdyz nemam zadny obor

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

Položil jsi otázku špatně. Správně by měla znít. Dostanu se do ČT i když v ní nemám známé či rodinu?

F4turbo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 2 098
Odpověď v diskusním vlákně
 

F4turbo

Můžeš, ale musíš něco umět... :))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bobo

Sleduj výběrová řízení, je toho poslední dobou docela hodně. Ale musíš vědět co chceš dělat a mít co nabídnout.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon

Takze rikas, ze to nemam vzdavat?

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

Ak tu pracu budes naozaj velmi, velmi chciet a podporis konkurzne konanie svojimi odbornymi praktickymi znalostami, tak takuto pracu nakoniec ziskas...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

2bobo: když nemáš vzdělání pro příslušnou technickou! pozici, tak máš šanci minimální. Pro pozice netechnického typu to možná neplatí tak striktně, ale speciálně u veřejnoprávní televize asi budou dost striktní - ona by se jim chyba mohla vymstít - a v každém státním podniku se logicky hraje nikoliv na maximalizaci přínosů, ale na minimalizaci rizik.
Chtít pracovat v oblasti studiové a přenosové elektroniky se strojírenským vzdělání je nesmysl. Tam skutečně potřebuješ vědět o něco více, než je ohmův zákon.
Součet: chceš-li jinou profesi, vystuduj ten obor. Při tvém věku v tom nemůže být problém. Leda lenost.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

mám výuční list a večerní průmyslovku slaboproud a stejně jsem
skončil jako údržbář v hotelu , ale slaboproudu TV a antén jsem si užil až dost.Telefonní ústředny , sledování kamery , počítačové řízení vzduchotechniky a strojaře třeba jako jsi ty
vezmou , ale nic moc prachy ale dá se.

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

S pristupem "i kdyz nevim presne, co bych na urcite pozici delal, rad bych to zkusil" te bez praxe v oboru neprijme nikdo nikam. Naopak to chce krome zivotopisu napsat motivacni dopis, kde vysvetlis, proc by ses na tu pozici hodil a proc mas predpoklad v ni uspet i bez patricnyho vzdelani.
Priklad pro pozici "technik prenosove techniky" - popsat jak ladis feedy z prenosu a vyznas se v pouzivanejch technologiich a jejich parametrech. Popsat nejaky osobni zajimavy zkusenosti. Ale psat konkretne, zadny prazdny plky. A treba tam soupnout obrazek z nejakyho prenosovyho feedu CT, kde bude patrny, ze se jedna o feed z prenosaku.
Spousta pozic opravdu obor elektro nepotrebuje. Pisou to tam, protoze nechtej samozrejme zadnyho joudu, co neumi natahnout a zapojit kabel. Takova obava se da vyvratit prave povedenym motivacnim dopisem - pak si sef obhaji prijeti takovyho cloveka i bez pozadovanyho vzdelani, protoze si bude jistej, ze se vsechno rad a rychle nauci.

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

drhans

To jsem presne potreboval slyset!!! R^ R^
Ted momentalne mam poslany zivotopis na "technik televizni techniky", kde nebylo primo psano o elektru (prej je pouze "vitana", coz i to zmensuje nadeji na prijeti...) a prave jsem si dal tu praci a napsal jim slohovku na trictvrte A4. Je to cca 14 dni co jsem to tam poslal, tak stale aspon trochu verim, ze to mozna zrovna ted vyjde aspon dostat se na vyberove rizeni. Do ted jsem jim posilal jen strukturovany zivotopis s jednim odstavcem, proc by meli vzit zrovna me. Pokud to zase nevyjde, tak porad maji volnou toho technika na prenosak, tak jim priste napisu dalsi slohovku a treba tam soupnu i ten screenshot feedu. ...A treba to zrovna vyjde!

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bobo2

Už se těším, až budeme kolegové:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

tak snad ti to vyjde! R^ ;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

Saxon, jamess96

Tyyjo!! Diky za podporu!! R^ R^ Treba to fakt vyjde a nebudu uz muset chodit do prace, kterou nemam rad...

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

Hlavně abys to veřejnoprávní medium stihnul, tlaky jsou velké..:)))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

zrusit konc. poplatky! hledejte na fb hnuti nova doba

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

v cetecku uz nikdo delat nechce. vsichni chtej dneska delat na prime, pac tam se plati nejvic, ale musis neco umet. jinak cetecko je zraly na zruseni jak pise kolega nademnou. takze mozna ti da min prace bejt ve vecernich zpravach :))) formu zvol sam :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

Kobliharovi se nehodi provladni a proevropska Ceska Televize ? tak to ma teda blby
za tri roky konci Zeman

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

malé počty

Podle data registrace a Tvého věku, to jsi tady na fóru skutečně od svých dvanácti let?
Jinak držím palce!

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

Taky jsem tam chtěl kdysi jít, mám Elektro a poslali jen dopis Rv

lglb
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 689
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

bobo si dělá čurdu :)))

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

Jako hornický důchodce si nedělám nárok na tunelování české ekonomiky,ovšem nějakému Bakalovi se to podařilo i mimo obor! :((

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

Mimo misu - Prace v televizi

Všechno děláš špatně bobo2.Musíš se obrátit s prosbou na samého Bakalu.A například kolikrát jsi byl demonstrtovat na Letné? To je důležité - musíš to napsat do životopisu.Už to chápeš?

ALEXCZ
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 810
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ALEXCZ

Jak jsi pravil,to je opravdu ta správná cesta. R^ ;)

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Prace v televizi

1. Bakala nevytuneloval stát, ale jenom přivedl svůj vlastní podnik ke krachu. To je právo každého majitele čehokoliv, řekl bych. Státní podnik by zkrachoval stejně, akorát bychom museli sypat ze státního rozpočtu déle. Kolik dostal Zeman za směšně levný prodej Bakalovi, je ovšem nezodpovězená otázka. Voliči si Zemana zvolili svobodně. Problém jsou voliči, nikoliv zvolení lotři. Tehdy i teď.
2. Jestli může v ČT pracovat jako technik televizní techniky člověk bez sebemenšího vzdělání v oblasti elektroniky, tak to potěškoště.
3. Státní televize financovaná podvodnou daní z tv přijímače jenom křiví vše na mediálním trhu. Zrušení této skryté daně je správný směr. Nicméně nelze ho provést hloupě. Nemyslím, že tlustá účetní a její estébácký šéf jsou ve skutečnosti schopni tuto operaci provést. (viz Pivo.)
Bobo si dělá srandu a jde mu to.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antonín

Tlustá účetní a její šéf by tuto operaci dávno zvládli,kdyby jí v tom nebránila tlustá ministrině práce a její nedostudovaný stranický šéf.

ALEXCZ
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 810
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 67
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra