Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-T přijímače

Set top box - záznam

Prosím poraďte.
Chci si pořídit k TV Philips smart 108 cm , která set top box nepotřebuje set top box jen kvůli nahrávání na flešku.
Příjem T2 TV bude mít přes loop, ale záznam, USB, který TV má ale nedaří se mi využít, chci mít přes set top box, což vlastně považuji za záznamové zařízení.
Přes set top box se tedy nebudu dívat.
Měl jsem Evolveo Omega II, ale záznam byl se zpožďováním a přehrání mělo mapové skvrny.
Poraďte jak to provést a jaký set top box by byl nejvhodnější, Maxxo?
Velmi děkuji za odpověď.

navrami
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 95
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Set top box - záznam

záznam provedeš tak
1/ že připojíš HDMI kabel z STB do TV a záznam budeš přehrávat z STB a TV bude monitor.
2/ Nebo koupíš STB který má funkci DLNA a můžeš pak třeba přehrávat z TV s tím, že STB bude v modu, kdy má dostupné síťové služby a HDD

který je nejlepší? No samozřejmě jako vždy: TEN MůJ

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Set top box - záznam

Nevím jestli je nejlepší,k nahrávání používám stb Fte max T200 HD jako jeden z mála má loop s fleškou SanDisk Cruzer Force,nahrává i dva programy z jednoho muxu,přehrává kdeco zatím bez problémů.

Jirka1963
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Set top box - záznam

Mám, rovněž výhradně pro nahrávání, tyto dva settopboxy DVB-T2:
- TeleSystem TS6820
- Sencor SDB 5104TD
Oba jsou funkčně téměř shodné, jen se liší trochu ovládače a provedení Menu.
Výhoda obou:
- Dva tunery, možnost nahrávat dva pořady současně.
- Programovat nahrávku lze z EPG nebo manuálně.
- Souběžně s probíhajícím nahráváním lze sledovat dříve nahraný program (v návodu na to není postup, ale jde to přes tlačítko OK).
- Externí zdroj. Při nejčastěší možné poruše zdroje se místo oprav může koupit za pár korun jiný stejných parametrů.
Jediné známé nedostatky:
- Někdy se z EPG do tabulky nahrávek nepřenese název programu, jen názav kanálu. Název lze dodatečně editovat ručně.
- Pokud se sleduje starší nahrávka a do toho se spustí časové nahrávání, tak se sledování přeruší. Sledování se pak může spustit znovu a do místa přerušení se dojede zrychleným posuvem.

Tak kvalitní SW, jako měl můj starý rekordér Sony, už ty současné PVR boxy nemají. Bohužel Sony rekordér skočí s koncem DVB-T, nemá T2.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Set top box - záznam

Měl jsem Evolveo Omega II, ale záznam byl se zpožďováním a přehrání mělo mapové skvrny.
Jestli to není tím,že ta fleška je pomalá.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra