Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Samsung UE48J6302AKXXH

Pěkné i když větrné odpoledne přeji.
Mám dotaz ohledně výše uvedené televize.
Cca před třemi týdny ještě nešel u kamaráda obraz na kanálech T2-HEVC. Tak jsem byl v domnění že HEVC nemá, neměl jsem na to čas to zjišťovat. Poté jsem jej navštívil za několik dní a najednou to šlo. Tak jsem to nechal být i když to bylo divné. Před asi třemi dny mi volal že už to zase nejde. Tak jsem jej včera navštívil a zjistil dle návodu a posléze i Googlu že HEVC má mít.
SW má nejnovější, Samsung jsem zatím nekontaktoval. I tovární nastavení jsem dával. Nevíte někdo prosím jak je to možné?

Děkuji za případné názory.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung UE48J6302AKXXH

Televize Samsung mají obecně problém s jednofrekvenční sítí, pre-echo .... to by mohla být jedna z příčin, zkus měřákem prověřit signál z antény... :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung UE48J6302AKXXH

Díky, dobrý nápad,ještě má na to týden, ale ....
Já jsem zatím echo a pre-echo nezažil. Anténa je Colorka.
Týká se to všech multiplexů T2 což si myslím že by v případě echa i pre-echa nemělo být.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung UE48J6302AKXXH

Zkus tam zkušebně připojit nějaký kvalitní setobox a hned bude jasno... ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung UE48J6302AKXXH

TO: Hifiok... zde dodatek k problematické lokaci, kde převaděč také převáděl tzv. i s chlupama a boxy nebo některé TV přijímače vůbec nezpracovali.. těch míst bude zřejmě více a to teda potěš pak na Moravě co nastane velmi brzy..
https://www.parabola.cz/forum/reply-962509/

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HiFiOK

Možné to je, mám s tím osobní zkušenost u jedné instalace v bytovém činžovním domě, kde všechny ostatní přijímače a settopboxy fungují, jen samsung se projevuje tak, že programy v t2 muxu ČT pravidelně mizí (cca co 3 týdny) a po obnově do továrního nastavení je lze opět naskenovat. Jiného vysílání v t2 se to netýká. Servis ale odmítá uznat majitelce reklamaci, přestože doložila protokoly z měření. Ale je vidět pokrok, dosusd se vymlouvali na neodbornou instalaci ant. systému a nyní "anomáliemi" ve vysílání ČT ;).

zgemma h7s, t-90 rozsah 39E-1W, fix paraboly 46E, 5W, 36E

gunter
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 3 000
Galerie: gunter
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung UE48J6302AKXXH

Vedle v kuchyni jsem u něj instaloval ode mně settopbox a v pohodě. Mně nejde do hlavy že napřed ne, pak ano, pak zase ne. Týká se to všech CZ multiplexů T2 HEVC. Rakušáci jdou ale jsou převážně šifrované. Strakonice.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung UE48J6302AKXXH

Jsem ze západu čech a přechod na T2 se nám již chýlí ke konci a těch TV Samsung, které nedokáží zpracovat SFN síť mám ve svém okolí několik desítek. Samsung slibuje již od prosince opravný fw, ale pořád nic. Poslední info bylo, že do konce března, ale kdo ví. Každopádně svým zákazníkům Samsung nedoporučuji.

petr71
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petr71

Ani já Samsung nedoporučuji, chtěl ji, tak si ji kdysi koupil.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung UE48J6302AKXXH

Taky jsem toto řešil, pomohlo vytažení TV ze zásuvky 230V na cca minutu.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

No, to nevím jestli jsem zkusil. Takže za týden až se leccos povypíná tak se u něj znovu objevím. Dá-li počasí a Korona.
Když tak zatím použije settopbox z kuchyně.
Díky za názory.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra