Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Internet po koaxiále?

UPC mi ponúka za výhodných cenových podmienok rýchly internet. Pri činžiaku máme ťahanú jeho optiku, ale do domu chce firma ťahať z nej signál po koaxiálnom jednožilovom kábli. Nebude to mať vplyv na rýchlosť internetu?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

500mbit ti hádam bude stačiť. :)))
Aký potrebuješ download prípadne upload? Si pozri ich stránku a porovnaj napr. s optikou od Orange, Telekomu, Antiku.

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Pouziva se MoCA technologie, 1Gbit/s po koaxu, myslim ze to ti bude na vsechny tarify UPC stacit...

Praha | 1m Gib 55W-58E | TBS6925 & TBS5926 | Spektrak + wideband SDR

r00t
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 177
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Ake boli aj lokalne siete este nez sa zacali robit strukturovane kabelaze? :8)

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Pýtam som sa preto, lebo mám zlé skúsenosti s terajším poskytovateľom internetu, ktorý má vysielač na našom činžiaku. Ku mne ťahá viacžilový kábel priamo z vysielača a pol roka po zapojení internet kolíše až hrúza. Asi má veľa klientov a nestačí mu server. Alebo ma úmyselne blokuje, aby som nepozeral Magio Go a iné aplikácie? Nebude to isté robiť UPC?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

To sa nemusíš báť. Títo silní hráči nemajú takéto problémy s obmedzovaním. To skôr nejakí lokálni bastliči, čo sa hrajú na providerov.
Jedine čo mám info, tak niekedy pri veľkom a neustálom sťahovaní cez torrent tam zaúčinkujú shapery, aby dotyčného pribrzdili a "vysvetlili" zač je toho loket... :)))

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Na záver: keď si vyberieš optiku od Telekomu, alebo od Orange alebo koax od UPC, tak nepochybíš a budeš spokojný.

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Tak ked pouzivas Magio bolo by logicke pouzivat aj ich siet. Naco sa hadat z inym poskytovatelom, ked nieco nepojde? :O

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

ziadny provider netaha opticky kabel az do koncoveho zariadenia uzivatela. V jednom momente nastupuje ethernet. Kusku koaxu sa tiez nemusis bat, 1GB prenos po koaxe sa zvlada.

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

JanoHels, a na to si ako došiel? Skús sa opýtať tých, čo majú napr. Orange.

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanoHels

Jsi vedle jak ta jedle! PODA ti natáhne optiku až do bytu.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Kamarát mal najskôr UPC, potom SVAN a obmedzovali ho na rýchlosti tak, že večer nemohol pozerať tv. Nakoniec sa ich zbavil. Človek aby sa obával, že prejde od jedného špekulanta k druhému.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanHels

Já mám optiku nataženou až do bytu.

amater
Registrace: 12/2010
Příspěvků: 63
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Najväčší problém je v tom, že poskytovatelia internetu znížia v zime cenu, naberú obrovské množstvo zákazníkov a servery to potom nezvládajú. Takto teraz chytá ľudí aj UPC. Keď ti ponúknu rýchly neobmedzený internet za 5 €, no nezoberto?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Ono ked chces pozerat telku po nete oficialne si kup aj net od toho isteho. Inak sa ti moze stat, ze ta budu obmedzovat, nakolko nepouzivas ich sluzbu ak maju podobnu. Zaroven aj ty obmedzujes ciastocne aj druhych, ktori potrebuju net na robotu a nie zabavu. Da sa to pochopit.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Optika sa už bežne ťahá do bytu. A čo sa týka koaxu , tak tam sa nemusíš báť. Už pred 10 rokmi úspešne testovali 3G prenos , teraz štandartne už vedia pusťiť 1G. Technologie na prenos koaxu sa vyvíjajú hádam už tretie desaťročie. Až sa nemýlim , tak taká Tesla Prievidza /teraz VF Tech / už
pred 20 rokmi výrabala rôzne komponenty pre koax. na tv/ internet rozvody ( spätný smer ).

jarosa
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Taky mám optiku od PODA. Funguje to skvěle. Předtím jsem měl UPC přes koaxiální kabel a taky žádný problém. PODA je ale výrazně levnější.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Mám UPC-do bytu tahají hvězdicově koax z rozvodných beden s optikou,sem tam je problém ,když něco mistrují,ale to je krátkodobé,nestěžuji si-ani cenově,dostal jsem nabídku od PODY,malinko menší cena-neměním,až co bude s Vodafone. :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 873
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Je potřeba se rozhodnout, stran priorit,resp.ceny.Od r.2006 ,jsem byl připojen přes UPC (Karneval media), bez jediného problému.Posléze,(2018),s ohledem na ČR fotbalovou a Premyer lygu,jsem přešel na O2.Glosuji čestně,sportovně a stavovsky...tolik výpadků pevného internetu,jsem v životě nezažil:-).Od O2 již nikdy více (a chlastejte více slivovice)...Tudíž UPC (dnes Vodafoun),Pody a spol.,jsou v pohodě. Hn*oji z O2 (ků*rva,dýk),ani omylem...a přeji všem,aby porazili,ten,(po plících jdoucí,jak po uzeným),čínský hnus=korona výrus.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Magio Go mám od Slovak Telekom. Keďže internet od neho známemu kolíše, zvažujem. Teraz, keď UPC má akciové ceny, nachytá toľko zákazníkov, že pri pozeraní tv im neudrží deklarovanú rýchlosť ani optika.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Taky jsem s PODA spokojený. Jen ten jejich Huawei router dává mizernou wifi. Po drátě mám 130Mbits/s a wifina chodí s bídou 40Mbits/s.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

U nás zaváděli PODA a dali krásnou slevu - 30% na 2 roky. Vychází to tak, že platím 273Kč/měsíc a mám internet 120Mbit a ten jejich nejlevnější IPTV balík - cca 100 programů live a 7dní archiv. Za UPC jsem platil okolo 500kč, net byl tuším taky okolo 100Mbit a TV cca 40 kanálů live, archiv jsem neměl. UPC jsem měl snad 10 let a výpadek tak 1x za rok, supr kvalita, PODA mám cca 5 měsíců a zatím bez výpadku. Rychlost stabilní u obou providerů.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Kulový Kefalín,kulový,UPC -Vodafone,udrží vždy a všude všechno (i moč).Televize nezabírá z datového toku ani zbla,není IP streamována (modulace DVB-C + DVB-T).Otázne je,služba OTT (stream třetí strany), tame může (a nemusí),být problém.

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Teď jsem tu wifi změřil:

55 Down
32 UP
9ms ping

Měřeno 1 metr od routeru bez překážek.

A v PC co mám připojený k routeru síťovým kabelem:

126 Down
32 Up
8 ping

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

No to je právě ono. Já mám po drátě 128-137 Down a těch 32-33 Up. Wifi je 40-48Down, 31Up. Řešením pro wifi, podle PODA, je připojení vlastního routeru s kvalitní wifi ZA jejich Huawei, který mají zaheslovaný s omezeným přístupem pro uživatele.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Jj to by tu rychlost vyřešilo. Já to nepotřebuji, jediné zařízení, kde občas využiji plně těch 120 mega je to PC na kabelu. Na wifině mám jen mobily a tablet a na surfování je 40 mega víc než dost.

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra