Quantcast

Novým šéfem RTVS se stal Mika

| redakce | tisk

Novým generálním ředitelem slovenského veřejnoprávního média Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) se stal Václav Mika. Dnes o tom rozhodl tamní parlament v tajné volbě. Bývalý ředitel Markízy a rádia Expres získal podporu 74 z 95 přítomných poslanců.

Mikův hlavní medializovaný protikandidát Jaroslav Rezník získal od poslanců dva hlasy. O jeden hlas více získal Iľja Ruppeldt. Jeden hlas dali poslanci Pavlovi Jaczovi. Z 95 odevzdaných hlasů bylo platných jen 87. Informuje o tom Živé.sk.

Václav Mika v minulosti stál v čele Rádia Express a TV Markíza. Předtím působil 8 let v STV. Věří v potenciál veřejnoprávních médií na Slovensku a jsou podle něj nezastupitelné. Chce řešit ztrátu diváků STV a pokračovat v profilaci okruhů SRo s cílem oslovit více posluchačů.

Mika plánuje intenzivní spolupráci s Českou televizí, kterou řídí jeho bývalý kolega Petr Dvořák (ex šéf TV Nova). Televizní Dvojka má plnit službu veřejnosti, vysílat pro zájmové skupiny, menšiny a náročného diváka. Na sportovní Trojku nejsou peníze a sportovní obsah podle něj deformuje program Jednotky i Dvojky.

Reklama
Vybrané články