Astra poslala Canal+ k soudu
| redakce | tiskLucemburský satelitní operátor SES (Astra) zahájil soudní řízení proti francouzské Canal+. Důvodem jsou neuhrazené platby za pronájem transpondérové kapacity na satelitech Astra na pozici 19,2°E.
Astra u nizozemského soudu požaduje zhruba 7,5 milionů eur a rovněž odškodnění. Informoval o tom nizozemský deník De Telegraaf.
Francouzskou Canal+ provozuje společnost Vivendi. Po celém světě má více než 11 milionů abonentů, z toho zhruba polovina je v domovské zemi ve Francii, kde ale předplatitele ztrácí.
Vivendi již před časem provedla drastické škrty ve výdajích. To se mimo jiné projevilo ve snížení počtu pronajatých transpondérů na satelitech Astra na 19,2°E.
zdroj: BroadbandTVnews
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová IX
20:00 Robin Hood (1/10)
20:20 Policie Modrava II (2)
20:15 Polabí (78)
20:10 Případ pro zvláštní skupinu (1)
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle II
20:10 Tajomstvá a špióni: Nukleárna hra (3/3)
20:30 Kukučka (3)
20:20 Dvě tváře světa