Quantcast

RCS/RDS povypínala pozice programů pro starou českou Digi TV

| redakce | tisk

Rumunská společnost RCS/RDS provedla další úklid na svých transpondérech na satelitu Intelsat 10-02. Vypnula testovací pozice po českých a slovenských programech, které byly poskytovány na staré technologické platformě pro českou Digi TV.

Pronájem části kapacity a satelitních služeb pro DIGI CZ u původního vlastníka RCS/RDS skončil k 30.9.2016. Od té doby se na pozicích jednotlivých programů vysílaly barevné pruhy. Nyní byly testovací pozice vypnuty a uvolněná kapacita může být v další fázi využita pro jiné programy Digi TV - například pro rumunský a maďarský trh.

Na satelitu Intelsat 10-02, na kmitočtu 12,643 GHz, pol. V provozovatel vypnul programové pozice DIGI Sport 1 CZ/SK, DIGI Sport 2 CZ/SK, Film+, TV Fanda, Nova Sport 1, TV Barrandov, TV Markíza a TV JOJ.

Na stejné družici na kmitočtu 12,687 GHz, pol. V skončily programové pozice stanic ČT1, ČT2, ČT Sport, TV Nova, Nova Cinema, TV Prima, Prima COOL, Šlágr TV, Nat Geo Wild, Sport 1, Jednotka a Dvojka.

Stará Digi TV CZ aktuálně poskytuje méně než 1/2 z původní programové nabídky. Zákazníci mohou přejít na technicky vylepšenou Novou Digi TV CZ se širší programovou nabídkou a více programy v HD rozlišení. Nechybějí ani programy Digi Sport 1 HD, Digi Sport 2 HD a Digi Sport 3 HD s přenosy z Premier League či La Ligy.

Reklama
Vybrané články