TV Fanda - nový kanál provozovatele TV Nova

TV Fanda autor: redakce, parabola.cz

TV Fanda byl v pořadí pátým kanálem společnosti CET 21. Licenci k terestrickému a kabelovému šíření získal vysílatel koncem srpna 2011 s pracovním názvem Kanál 5. V červnu 2012 vysílatel požádal o změnu názvu na "fanda". Podle licenčních podmínek se jedná o tématicky zaměřený program zaměřený na mužskou část diváků všech věkových kategorií, kterým přinese převážně sport, dramatickou tvorbu a dokumenty především americké provenience a to akčního, kriminálního a sci-fi žánru. Sportovní pořady budou zaměřeny především na populární sporty v Česku - tedy fotbal, hokej a motorismus. V únoru 2017 byla stanice přejmenována na Nova Action.

TV Fanda byl od počátku dostupný na satelitních platformách Skylink, CS Link a T-Mobile Televize v rámci bezplatné nabídky a v placené televizi Digi TV. Dále bude stanice součástí programového rastru některých kabelových a IPTV operátorů (například UPC Česká republika, Telefónica - O2TV).

TV Fanda

Z licenčních podmínek TV Fanda

* nejméně 20 procent celkového vysílacího času bude vyhrazeno evropské tvorbě
* minimálně 10% z celkového vysílacího času bude vyhrazeno pro evropská díla od nezávislých výrobců
* alespoň 10% vysílacího času vyplní evropská díla vyrobená nezávislými výrobci současné tvorby, tj. pořadů ne starší pěti let