Místo pro Vaši reklamu

Programová nabídka České televize loni oslovila nejvíce diváků

| redakce | tisk

Česká televize se v roce 2018 stala s průměrným podílem na publiku 30,13 % nejvyhledávanějším českým vysílatelem. Meziročně posílil u diváků nejen program ČT1, ale i zpravodajská stanice ČT24 a kanál ČT sport.

Podíl České televize loni narostl jak v rámci celodenního vysílání, tak v hlavním vysílacím čase, prime-time, kdy dosahoval 29 % (meziroční zvýšení z 27,77 % na 28,90 %). U dětských diváků ve skupině 4-12 let dosáhla ČT na celodenní podíl 33,44 %. Dařilo se i jednotlivým kanálům České televize. ČT sport zaznamenal celodenní podíl na sledovanosti přesahující 4 %, Jednička posílila v prime-time o více než 1,1 procentního bodu a úspěšným byl rok 2018 i pro zpravodajský program České televize. Jeho celodenní podíl narostl na 4,38 %.

Prezidentský duel (foto: Mikuláš Křepelka)
▲ Prezidentský duel (foto: Mikuláš Křepelka)

Hlavní zpravodajský pořad České televize, Události, sledovalo v loňském roce průměrně 793 tisíc diváků. Informace předkládané Českou televizí považují za objektivní a vyvážené více než dvě třetiny obyvatel Česka a více než 70 % ji vnímá jako důvěryhodnou.

Televizní pořady roku 2018
V žebříčku patnácti nejsledovanějších pořadů roku 2018, v rámci všech vysílatelů, obsadily třináct příček pořady České televize. Nejsledovanějším pořadem loňského roku byl Prezidentský duel, který si na ČT1 a ČT24 pustilo 2,7 milionu diváků. Další příčky obsadily vánoční pohádky České televize, Kouzelníka Žito vidělo 2,59 milionu dospělých (a 311 tisíc dětí) a druhý díl Anděla Páně 2,56 milionu diváků (a 277 tisíc dětí).

Anděl Páně II (foto: Pavla Černá)
▲ Anděl Páně II (foto: Pavla Černá)

Z hlediska takzvaného timeshiftu, tedy odložené televizní sledovanosti, následovaly po vánočních pohádkách v počtu diváků například detektivní seriál Vzteklina s odloženou sledovaností přes 200 tisíc diváků na díl nebo dvoudílné série Metanol a Marie Terezie a komediální seriál Dabing Street.

Česká televize v loňském roce měřila i odloženou sledovanost na internetu. Mezi její nejpřehrávanější pořady se zařadily seriály Vzteklina, Dabing Street a třetí řada První republiky.

Zdroje: ATO - NAD, TV živě+TS 0-3, ke dni: 3. 1. 2019, Tracking ČT (realizátor: Kantar CZ)

zdroj: ČT