Široká nabídka DVB-T antén

STS Kids odstartoval na 31,5E

| redakce | tisk

Ruský kanál pro děti s názvem STS Kids zahájil vysílání na satelitu Astra 5B (31,5°E). Distribuční signál je vysílán v MPEG-4 a v SD rozlišení v rámci DVB-S2 multiplexu. Z důvodu omezení vysílacích práv k jednotlivým pořadům je signál zakódován systémem BISS.

STS Kids je druhým programem z Ruska, který se vysílá v novém multiplexu na kmitočtu 12,051 GHz. Na konci listopadu loňského roku se zde objevila hudební stanice Shanson TV.

Kanál STS Kids připravují odborníci psychologického oddělení Moskevské státní univerzity M. Lomonosova. Stanice kombinuje zábavu, vědu a fyzickou aktivitu. Program má oslovit mladé diváky pohádkami z produkce Sojuzmultfilm a zahraničními jako je klasika: "Příhody kocoura v botách", "Turbo FAST" či "Dinotrux".

Nedávno se kanál STS Kids objevil v nabídce satelitní placené televize Telekarta. Provozovatel slibuje rozšíření distribuce do dalších platforem. Na svých stránkách uvádí i pakety Trikolor TV a NTV Plus.

Společnost STS Media nyní spustila novou distribuční linku STS Kids na satelitu Astra 5B, kterou mohou využívat kabeloví operátoři v evropské části Ruska.

technické parametry - STS Kids (CTC Kids):

• Astra 5B (31,5°E), freq. 12,051 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA BISS

zdroj: satkurier.pl