Quantcast

Padla poslední klapka druhého pokračování seriálu Stíny v mlze

| redakce | tisk

Ústřední dvojice Magda Malá, Martin Černý, tedy Petra Špalková a Jiří Vyorálek, řeší dalších dvanáct případů nejen v Ostravě, ale i na jiných místech severní Moravy a Slezska nebo také na Slovensku či v Polsku. První řada kriminální série Stíny v mlze měla premiéru 3. ledna 2022 a byla nominovaná na Českého lva.

V průměru její každý díl sledoval více než milion a šest set tisíc diváků starších patnácti let. Nové díly uvidí diváci na ČT1 příští rok.

Kancelář, dva vyšetřovatelé a výslechy svědků a podezřelých. Takhle vypadal poslední natáčecí den nových dílů kriminální série Stíny v mlze II. „Seriál je to mimořádný v tom, že kromě napínavých případů může divák sledovat i průběžné linky, které se výrazně věnují osobním životům hlavních hrdinů Magdě Malé a Martinu Černému. Divák tak má šanci poznat, kdo jsou lidé, jejichž prací je najít a usvědčit pachatele násilné trestné činnosti,“ vysvětluje kreativní producentka Kateřina Ondřejková.

Natáčení pokračování seriálu Stíny v mlze (foto: Česká televize)
▲ Natáčení pokračování seriálu Stíny v mlze (foto: Česká televize)

Kromě vyšetřování jednotlivých zločinů bude stejně jako v předchozí sérii jeden případ, kterým scenárista Zdeněk Zapletal propojil nové díly. Jeho objasnění se tak postupně stane pro ústřední dvojici osobní výzvou. „Seriálová policistka Magda Malá ani ve druhé řadě nebude vyšetřovatelkou, která by chtěla stoupat po kariérním žebříčku. To není její styl. Chce dobře dělat svoji práci, tedy vyšetřovat vraždy a být člověkem, který zařídí spravedlnost na tomto světě. To je náplň její mise,“ přibližuje svoji postavu herečka Petra Špalková. Její kolega Jiří Vyorálek, představitel kriminalisty Martina Černého dodává: „I na natáčení nových dílů dohlíželi odborní poradci, tedy skuteční policisté z oddělení vražd. Nejvíc jsem s nimi řešil, jak mají nastavenou hranici mezi prací a soukromím, jaká je míra jejich odstupu od toho bahna, ve kterém se každodenně brodí, a přitom musí běžně fungovat jako kdokoliv jiný. Pracují se životem i se smrtí a doma třeba řeší úkoly s dětmi. Hledání takové rovnováhy mě hodně zajímalo.“

Radim Špaček je spolurežisérem úspěšných seriálů Život a doba soudce A. K. nebo Svět pod hlavou. Stíny v mlze jsou jeho prvním samostatným seriálem. „Samotného mě překvapilo zjištění, že jsem běžec na dlouhou trať, že mám docela výdrž. A i po dvakrát sto třiceti dnech natáčení jsem zřejmě zůstal v kolektivu oblíben, takže mi nic nebrání pustit se do dalších dobrodružství,“ říká Radim Špaček.

Natáčení pokračování seriálu Stíny v mlze (foto: Česká televize)
▲ Natáčení pokračování seriálu Stíny v mlze (foto: Česká televize)

Štáb natáčel pokračování Stínů v mlze na dvě stě padesáti různých lokacích, realizovalo se čtyřiadvacet nočních natáčení a v seriálu se objeví dvě stě dvacet jedna postav. Vedle tisícovky komparzistů účinkuje v seriálu také třicet skutečných policistů.

První řadu seriálu Stíny v mlze je možné zhlédnout v iVysílání ČT. Druhou sérii zařadí Česká televize do svého programu v roce 2024.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články