Quantcast

Programové oddělení bude nově zodpovídat za video na prima+

| redakce | tisk

Skupina Prima dál pokračuje v nastavování programové strategie. Nově bude zastřešovat video obsah skupiny Prima programové oddělení v čele s programovou ředitelkou Alex Ruzek.

Za provoz a rozvoj streamovací platformy prima+ bude nadále zodpovědný současný ředitel VOD Josef Beneš.

Streamovací platforma prima+ je na českém trhu již devět měsíců. Za tu dobu nabídla divákům pod hlavičkou prima+ ORIGINALS celou řadu prémiových formátů jako Zákony vlka, Půlnoční zpověď, Malá velká liga, Pod hladinou, Sedm schodů k moci, Bez lítosti, Bodyguardi nebo Agrometal.

Alex Ruzek, programová ředitelka FTV Prima (foto: FTV Prima)
▲ Alex Ruzek, programová ředitelka FTV Prima (foto: FTV Prima)

Službu od jejího spuštění využilo přes 700 000 registrovaných uživatelů, kteří přehráli více než 33 milionů videí.

Následujeme trend dnešní dynamické doby a úzce propojujeme obsahovou strategii lineární televize s naší streamovací platformou prima+. Logicky sjednocujeme obsahovou strategii pod programový tým, který bude definovat obsah a témata, jež chtějí dnešní diváci vidět. Tento krok jde i ruku v ruce s naší obchodní politikou, kdy jsme zavedli crossplatformní měření, které klientům reportuje zásah reklamy v TV i online rozhraní,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Stále více vnímáme, že diváci mění své návyky a sami si určují čas, kdy budou sledovat náš obsah, a volí podle toho i video platformu, která jim vyhovuje. Naším cílem je nabídnout divákům atraktivní obsah, nehledě na způsob a čas jeho konzumace. Streamovací platforma prima+ má za sebou úspěšných devět měsíců a je to silná lokální značka, která má stejně jako kanály skupiny Prima potenciál dalšího růstu,“ říká Alex Ruzek, nová programová ředitelka skupiny Prima.

Za provoz a rozvoj platformy prima+ je nadále zodpovědný současný ředitel VOD Josef Beneš a jeho tým. Streamovací služba prima+ skupiny Prima byla spuštěna v únoru letošního roku. Na českém trhu je unikátní svou flexibilitou tarifů pro předplatitele, kteří mohou zdarma sledovat obsah s reklamou nebo ve zpoplatněné prémiové verzi bez reklam. Obsah platformy prima+ zahrnuje přes 2 000 titulů, které pobaví celou rodinu. Kromě videoarchivu kanálů skupiny Prima a akvizičních titulů přináší i původní tvorbu pod hlavičkou prima+ ORIGINALS. Jedná se o prémiové formáty, natáčené předními českými tvůrci, které mohou uživatelé prima+ zhlédnout exkluzivně až rok před uvedením v televizi.

Na podzim prima+ nabízí uživatelům hned tři prémiové novinky. Prvním uvedeným titulem je komediální seriál Malá velká liga ze školního a fotbalového prostředí s Markem Němcem v hlavní roli. Od 18. října pak mohou diváci sledovat šestidílnou koprodukční minisérii Na vlnách Jadranu, která je volným pokračováním seriálu Pod hladinou. Tým pobřežní policie, ve kterém v době sezony v rámci pomoci českým turistům slouží i dva Češi, řeší případy turistů, jež souvisí s mořem a marinou. Vskutku unikátní téma zpracovává seriál Banáni, který bude také dostupný od 18. října. Mladý skladník v pohraničním supermarketu najde v zásilce banánů z Kolumbie přes sto kilo kokainu stamilionové hodnoty.

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články