Quantcast

Výluky vysílačů Lysá hora a Radhošť

| redakce | tisk | názory

Během příštího týdne dojde k výlukám televizního a rozhlasového vysílání na vysílačích Frýdek-Místek - Lysá hora a Valašské Meziříčí - Radhošť. Během plánovaných odstávek vysílačů nebude možné z nich přijímat oblíbené televizní a rozhlasové programy.

Ve středu 19.6.2024 proběhne výluka na vysílači Frýdek-Místek - Lysá hora. Od 6:00 do 15:00 hodin proto z daného stanoviště nebude možné naladit DVB-T2 multiplex 21 s programy České televize a ani multiplex 22 a multiplex 23 s privátními kanály.

O den později - ve čtvrtek 20. června 2024 - se krátkodobě odmlčí i vysílač Radhošť. Od 10:00 do 15:00 hodin nebude z vysílače šířena celoplošná Vysílací síť 21 s programy ČT a ani Vysílací sítě 22 a 23 s komerčními kanály.

Ve stejný den a stejném časovém rozmezí z Radhoště nebudou šířeny ani VKV/FM stanice Radiožurnál ČRo Ostrava, ČRo Dvojka, komerční rádia Hitrádio Orion, Rádio Impuls a Frekvence 1. K dispozici nebude ani signál DAB+ multiplexu ČRo.

Důvodem pro výluky vysílání je pravidelná kontrola vysílačů, anténních systémů, údržba energetiky a vysílacích technologií.

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články