Quantcast

Soukupovu TV Barrandov ovládl Jan Čermák

| redakce | tisk | názory

Společnost Barrandov Televizní studio, a.s., která provozuje televizní skupinu Barrandov, ovládl Jan Čermák. Vyplývá to z aktuálních dat v obchodním rejstříku.

Na změnu upozornil web Deník N. Ten poukázal na to, že obchodník s pohledávkami Jan Čermák se stal novým mediálním hráčem na českém trhu, který dostal Jaromíra Soukupa z poslední stěžejní funkce, ze které mohl mít vliv na televizi Barrandov.

Sídlo TV Barrandov (foto: TV Barrandov)
▲ Sídlo TV Barrandov (foto: TV Barrandov)

Změny se postupně projeví i na televizní obrazovce. Web Mediář.cz si povšiml, že z programového schématu stanice v první červencový týden zmizí všechny pořady, které moderoval Jaromír Soukup. Zmizí nejenom denní formáty jako Moje zprávy, VIP svět a Moje zprávy, komentáře ale i další cyklické pořady Jaromíra Soukupa. Červencové večery na televizi Barrandov budou patřit seriálům, romantickým a kriminálním filmům či reprízám pořadů vlastní tvorby jako Cyranům ostrov, Tajemství a Poklad z půdy.

Formuje se nový tým, který bude na TV Barrandov připravovat zpravodajství se kterým má pomoci Jitka Obzinová, někdejší ředitelka zpravodajství TV Prima.

Nové programové schéma chce TV Barrandov představit během podzimu. Cílem je zvýšit sledovanost celé skupiny Barrandov, která postupně klesá. Ze zhruba 2 % share se chce televize dostat na 5 procentní podíl na trhu. Dva menší kanály Barrandov KRIMI a Kino Barrandov budou fungovat i nadále. Jejich budoucí podoba zatím není známá.

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články