Quantcast

Platinového skóre v hodnocení vesmírné udržitelnosti pro Eutelsat

| redakce | tisk | názory

Satelitní operátor Eutelsat se pochlubil, že jeho první generace více než 600 satelitů na nízké oběžné dráze (LEO) dosáhla platinového hodnocení v kategorii Vesmírné udržitelnosti (SSR - Space Sustainability Rating).

Rating SSR představuje významné uznání závazku společnosti o odpovědnému využívání prostoru.

Cílem ratingu, který byl poprvé představen na Světovém ekonomickém fóru (WEF), je snížit tvorbu vesmírného odpadu, omezit riziko kolizí satelitů a pomoci zajistit, aby vesmírné operace byly řízeny bezpečně a udržitelně.

Satelit. Ilustrační foto (foto: Eutelsat)
▲ Satelit. Ilustrační foto (foto: Eutelsat)

Metodiku hodnocení vypracovalo mezinárodní konsorcium zahrnující odborníky z Evropské kosmické agentury, Massachusettského technologického institutu, BryceTechu a Texaské univerzity v Austinu. eSpace - Vesmírné centrum EPFL bylo vybráno, aby SSR zprovoznilo a vedlo jeho implementaci v naději, že ocení úsilí různých aktérů v oblasti vesmírné udržitelnosti a také uzná dodržování předpisů a podpoří lepší než požadované chování.

Překonáním 80% hranice, což znamená nejvyšší stupeň hodnocení, platinovou úroveň hodnocení udržitelnosti vesmíru, podtrhuje úspěch skupiny Eutelsat odhodlání skupiny upřednostňovat udržitelný design a provoz konstelace.

S naší zvýšenou přítomností na LEO i na geostacionární dráze (GEO) jsme i nadále odhodláni k udržitelnému a odpovědnému využívání vesmíru,“ uvedla Eva Berneke, generální ředitelka společnosti Eutelsat Group. „Jsme poctěni uznáním SSR a gratulujeme celému týmu za jejich tvrdou práci a oddanost udržitelnému a bezpečnému provozu.“

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články