Místo pro Vaši reklamu

Digi TV dokončila přechod platformy See More na nový satelit

| Tisk

logo Satelitní platforma See More SAT Channel, určená pro země bývalé Jugoslávie, ukončila k dnešnímu dni vysílání posledních placených programů na satelitech Hot Bird (13°E). Programy HBO Adria, Hallmark Channel East Europe, Jetix Central + Eastern Europe a National Geographic Channel skončily na kmitočtu 12,520 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4 na pozici 13°E. Vysílání programů nyní pro zákazníky pokračuje na pozici 1°W - tedy satelitu Intelsat 10-02, který je umístěn o 14 stupňů západně.

Důvodem k změně satelitu je změna vlastníka platformy. Chorvatská společnost OiV (Odašiljači i veze d.o.o.) prodala v loňském roce svoji divizi See More SAT Channel provozovateli konkurenční placené televize Digi TV společnosti DIGI Satelitska Televizija d.o.o., místní pobočce RDS/RCS (Romanian Digital Systems / Romanian Cable Systems).

Pro zákazníky See More SAT Channel (dnes Digi TV) se k dnešnímu dni změnily i další služby. Provozovatel klientům See More bezplatně vyměnil satelitní set top box a přístupovou kartu Nagravision CAS 6 za původní Viaccess PC 2.5. Karta s dekodérem Digi TV jsou spárované, takže zákazníci nyní nemohou používat vlastní set top box. Změnila se i programová nabídka. Základní nabídka obsahuje více programů (Nova TV, TV Metropolis, RTL Hrvatska, Z1 a další). Nyní ale chybí např. žádaný sportovní kanál Eurosport 2, který Digi TV nevysílá pro žádné teritorium. V nabídce nejsou ani národní programy jako HRT, RTCG a další.

V posledních 2 měsících loňského roku získal provozovatel Digi TV v Srbsku a Chorvatsku 5 tisíc abonentů. Na konci roku pak zde evidoval celkem 15 tisíc zákazníků.Digi TV nemá na chorvatském trhu v segmentu satelitních placené televize konkurenci. V Srbsku Digi TV nyní konkuruje platforma Total TV. Ta se vysílá přes jiný satelit - Eutelsat W2 (16°E) v kódovacím systému NDS Videoguard. Total TV spolupracuje s bulharskou ITV Partners. Díky tomu se v rámci simulcryptu vysílají pro abonenty Total TV některé další programy z transpondérů bulharského operátora.

Satelitní služba Digi TV odstartovala v Rumunsku koncem roku 2004. V únoru 2006 vstoupila na maďarský trh a o další 3 měsíce později na Slovensko. Od září působí v České republice a od podzimu v Srbsku a Chorvatsku. Platforma získává abonenty díky nízké ceně předplatného. Základní nabídku s více než 3 desítkami programů lze pořídit za 260,-Kč (290,-Sk).

redakce

Vybrané články