Místo pro Vaši reklamu

Programy ČT1 a ČT2 ve slovenské nabídce Digi TV

| Tisk

logo Slovenská programová nabídka Digi TV se rozšířila o další nové programy. Od pondělí 18.prosince 2006 mohou tamní abonenti platformy najít v základním souboru dva programy České televize - ČT1 a ČT2. Slovenští zákazníci mohou nyní přijímat tři ze čtyř programů ČT. Vedle prvního a druhého programu ČT i zpravodajský kanál ČT24, který vysílá od uzavření smlouvy s Digi TV nekódovaně a je tedy dostupný na všech set top boxech v území pokryté signálem ze satelitu Intelsat 10-02.

Zda ČT1 a ČT2 jsou v satelitní nabídce Digi TV SK oficiálně zjišťoval server parabola.cz u České televize. "Ano, ČT se s Digi TV dohodla na obchodních podmínkách a uzavřela smlouvu," říká k zařazení programů ČT1 a ČT2 do slovenské satelitní nabídky Digi TV Martin Krafl, tiskový mluvčí České televize. "Obsah kontraktu je vázán obchodním tajemstvím," dodal Martin Krafl a doplňuje, že program ČT4 Sport nebyl předmětem smlouvy.

Zařazení programů ČT1 a ČT2 do slovenské Digi TV zakládá nebezpečný precedent. Kanály ČT chce do své nabídky na základě těchto skutečností zařadit i UPC Broadband Slovakia, provozovatel konkurenční placené služby UPC Direct na Slovensku. Jaroslav Kolár, tiskový mluvčí slovenské UPC, na dotaz serveru parabola.cz uvedl, že společnost UPC se v současné době k tomu nebude vyjadřovat a události komentovat. Provozovatel zatím může abonentům nabízet jen nekódovaný kanál ČT24. Nabídne ČT své programy i abonentům UPC Direct na Slovensku? M.Krafl to vidí optimisticky. "Bude to možné ve chvíli, kdy UPC Direct uzavře s ČT smlouvu na takové vysílání," říká.Kanály České televize budou zřejmě chtít nabízet na svých dekódovacích kartách pro příjem programů paketu CS LINK i oba distributoři - firmy Gital a Trade and Technology (TaT). Doposud mohou tyto karty na Slovensku prodávat jen pro příjem placených programů. V případě TaT pro příjem kanálů CS Film a Galaxie Sport a u karet Gital i filmového kanálu HBO.

Digi TV v České republice nabízí od startu služby (září 2006) všechny programy ČT a komerční programy TV Nova a Prima TV. Začátkem listopadu při plánované údržbě žižkovského vysílače, který využívá UPC jako distribuční signál k dopravě kanálu do Nizozemí, firma zjistila, že stejná omluva divákům se objevila i abonentům konkurenční služby Digi TV. UPC se rozhodla proti Digi TV podniknout právní kroky.

Martin Vyleťal

Vybrané články