Místo pro Vaši reklamu

Digi TV ukončila akci, řeší problémy s neplatiči

| Tisk

logo Satelitní pay-tv Digi TV od začátku listopadu již není tak štědrá k novým abontům jako dříve. Na Slovensku, ale také v České republice, k 31.10.2006 ukončila akci, kdy nabízela příjem programů první 3 měsíce zcela zdarma při objednání služby na jeden rok.

Na konci promo akce Digi TV je zarážející fakt, že akce skončila na Slovensku i v Česku ve stejný den, přitom na Slovensku působí Digi TV od května letošního roku a v Česku od září 2006, tj. pouhé dva měsíce. Důvod rychlého ukončení promo akce provozovatele nepřímo naznačila slovenská TV JOJ, která ve svém hlavní zpravodajství dne 2.listopadu 2006 upozornila na vznikající problém odběru zařízení a následné neplacení za objednanou službu. JOJka si všimla, že některé vesnice na Slovensku, které spojuje vysoká nezaměstnanost a bída, mají jedno společné – přijímají nabídku placené televize Digi TV. Tu obyvatelé získali na základě bezplatného příjmu první 3 měsíce v rámci zmíněné promo akce.

Jeden rómský obyvatel reportérům JOJky chudobu potvrdil: „Nevím, co mám dělat. Zda se oblékat či celý měsíc jíst“. Službu digitální televize si rómští obyvatelé pochvalují. Především uvádějí, že si ji objednali na základě „příjmu zdarma“ a také že řeší problém s rušením pozemních signálu cizími zdroji.

Co sledují děti na Digi TV za pořady? Pohádky? Večerníček? Ne. Porno...
Co sledují děti na DIGI  TV?

Promo akce Digi TV skončila na Slovensku zřejmě z důvodu zvyšujícího se počtu problémů se zákazníky, kteří si službu objednali a následně neplatili. Na základě zkušeností na Slovensku byla promo akce narychlo zrušena ve stejný termín také pro Českou republiku a omezena jen na bezplatný příjem do konce měsíce od nainstalování zařízení – příklad: zákazník, který bude mít komplet nainstalován 6.listopadu získá bezplatně příjem do konce listopadu. Od prosince bude za službu už platit.

Provozovatel registruje řadu nevyřízených objednávek, které dříve vyřizoval zhruba do 4 týdnů. Nyní se lhůty pro připojení nových klientů prodlužují a nejsou výjimečné případy, kdy zákazník netrpělivě čeká na zapojení služby i 9 týdnů. U potencionálních abonentů „čekací doba“ vzbuzuje rozpaky a značnou nedůvěru. Někteří zájemci o službu, kteří požádali server parabola.cz o pomoc, dokonce zvažují, že objednávku u provozovatele zruší.Vedle problémů s neplatiči bude muset provozovatel Digi TV řešit i další problém – distribuci signálu české TV Nova. Při pravidelné údržbě žižkovského vysílače si provozovatel konkureční služby UPC Direct minulý týden povšiml, že se abonentům Digi TV objevila stejná omluva k technickým problémům s distribucí signálu Novy, takže bylo zřejmé, že Digi TV přebírá TV Nova z vysílání UPC Direct bez jejich souhlasu. UPC oznámila, že podnikne všechny právní kroky proti provozovateli konkurenční služby. Nova na satelitu přímo nevysílá. UPC si na vlastní náklady dopravuje signál stanice do Nizozemí a odtud pak na satelit Astra 1G.

Provozovatel Digi TV připravuje v Rumunsku zdražení služby, které se má pohybovat okolo 30 procent. Zatím není známo, zda a kdy se zdražením přijde v Česku a na Slovensku.

Martin Vyleťal

Vybrané články