TereBox T2

Platforma Digi TV se připravuje na další expanzi

| Tisk

logo Digitální placená televize Digi TV bude již brzy nabízet své služby zákazníkům v dalších zemích. Na satelitu Intelsat 10-02 (1°W) se na kmitočtu 12,687 GHz, polarizace vertikální, SR 27500, FEC 3/4 objevil první test TV kanál, který bude patřit jednomu z programů pro nové trhy. Na zkušební pozici se na chvíli objevilo vysílání srbského sportovního kanálu SOS (Sve O Sportu). Informuje o tom kingsatonline.com. U řady stávajících programů Digi TV se objevily chorvatské titulky a u programu Animal Planet dokonce chorvatská audio stopa. Server parabola.cz o tom informoval EnoSat.

Zařazení zkušebního vysílání programu SOS na transpondér Digi TV napovídá, že expanze platformy bude rychle pokračovat. Provozovatel nedávno přes chorvatskou pobočku DIGI Satelitska Televizija d.o.o. firmy RDS/RCS (Romanian Digital Systems / Romanian Cable Systems) získal konkurenční platformu See More SAT Channel. Ta doposud vysílá programy pro abonenty v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Slovinsku, Srbsku, Černé Hoře a Makedonii na satelitech Hot Bird (13°E) v kódovacím systému Viaccess PC 2.5.

Abonenty platformy See More Sat Channel čeká v dohledné době přesměrování parabol na novou orbitální pozici 1°W. Vedle změny satelitního systému dojde i k změně v kódovacím systému za Nagravision 2 CAS 6, který používá Digi TV u všech stávajících kódovaných programech pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Romunsko. Dekódovací karty jsou s přijímači tzv. spárovány, pro příjem je tedy nutný set top box dodávaný k této službě.Základní nabídka Digi TV na teritoriu bývalé Jugoslávie bude obsahovat programy jako např. Discovery Civilisation, Discovery Travel & Living, Private Spice, Animal Planet a Cartoon Network a také řadu populárních lokálních kanálů.

Digi TV působí na Slovensku od května letošního roku. O několik měsíců později (od září) začal provozovatel nabízet své služby také v České republice. Základní nabídka Digi TV pro ČR zahrnuje přes 30 televizních programů včetně stanic České televize (ČT1, ČT2, ČT4 Sport, ČT24 / FTA/), TV Nova a Prima TV. Za příplatek je možné získat prémiové filmové kanály HBO, HBO2 a Cinemax.

Martin Vyleťal

Vybrané články