TereBox T2

Digi TV převezme konkurenční platformu See More

| Tisk

logo V zemích bývalé Jugoslávie dojde v následujících měsících k významné změně na trhu s placenou TV. Chorvatská společnost OiV (Odašiljači i veze d.o.o.) prodala svoji divizi See More SatChannel, která provozuje stejnojmennou satelitní pay-tv platformu konkurenční společnosti DIGI Satelitska Televizija d.o.o., místní pobočce RDS/RCS (Romanian Digital Systems / Romanian Cable Systems), která provozuje placenou televizi Digi TV. Informuje o tom kingsatonline.com.

Digi TV díky této akvizici získá na území bývalé Jugoslávie zhruba 25 tisíc zákazníků See More SatChannel, kteří si abonují programovou nabídku na satelitech Hot Bird (13°E). Programy této platformy jsou kódovány systémem Viaccess PC 2.5.

Paket See More SatChannel původně sliboval 20 nových atraktivních programů. Nyní je tedy jasné, že k tomu již nedojde. Abonenti v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Slovinsku, Srbsku, Černé Hoře a Makedonii mohou veškeré novinky a změny očekávat od nového provozovatele Digi TV, který programovou nabídku SeeMore pro uvedené země přesune z Hot Birdu na satelit Intelsat 10-02 (1°W). Zde má aktuálně v provozu již 8 transpondérů. Programy pro nové země se budou kódovat také systémem Nagravision 2 CAS 6. Abonentům bude zdarma dodána dekódovací karta a přijímací zařízení.

Základní nabídka Digi TV pro země bývalé Jugoslávie bude obsahovat programy Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Civilisation, Discovery Travel & Living, Discovery Animal Planet, National Geographic Channel, Viasat Explorer, Viasat History, TV 1000 Balkan, Hallmark Channel, CNN International, The Travel Channel, MTV Europe, VH1 Europe, Cartoon Network Europe, TCM Europe, Jetix, Private Spice, Eurosport, Zone Reality a Zone Romantica. Paket bude zřejmě obsahovat i chorvatské národní stanice HRT 1, HRT 2, privátní Nova TV a RTL Televizija a zřejmě i HRT Plus.Digi TV převzetím SeeMore bude další velkou expanzí v regionu jižní a jihovýchodní Evropy. V regionu bude provozovateli konkurovat jen nabídka Total TV, která vysílá své služby na satelitu Eutelsat W2 (16°E) v kódovacím systému NDS Videoguard pro zákazníky ze Srbska.

DIGI TV v současné době nabízí své služby ve čtyřech zemích - v Rumunsku, v Maďarsku (od února 2006), na Slovensku (od května 2006) a od minulého měsíce také v České republice. Platforma láká zákazníky na nabídku služeb za atraktivní bezkonkurenční ceny. Základní nabídka obsahuje přes 30 TV stanic vč. porno kanálu Spice Platinum a 4 stanic Discovery Channel a lze ji v Česku pořídit za 260,-Kč měsíčně. K základní nabídce si lze přiobjednat prémiové kanály HBO/HBO2 a Cinemax. Zákazníci na Slovensku si mohou přiobjednat i balíček maďarských programů. K příjmu platformy je ale nutné používat dekódovací kartu v dodávaném zařízení.

Martin Vyleťal

Vybrané články