Místo pro Vaši reklamu

Bude TV Nova ve slovenské a JOJ v české nabídce Digi TV?

| Tisk

logo Slovenská programová nabídka Digi TV se před týdnem nečekaně rozšířila o dva programy České televize (ČT) - ČT1 a ČT2.

Tyto programové okruhy ČT byly doposud dostupné na Slovensku jen prostřednictvím kabelových operátorů. Zařazení kanálů do satelitní nabídky Digi TV na Slovensku přináší zlom v distribuci programů. Poprvé se české celoplošné kanály oficiálně vysílají na území druhého státu přes satelit.

Programy ČT1 a ČT2 se ve slovenské satelitní nabídce Digi TV vysílají na základě dohody s ČT. "ČT se s Digi TV dohodla na obchodních podmínkách a uzavřela smlouvu," řekl před týdnem serveru parabola.cz k zařazení programů do slovenské nabídky Martin Krafl, tiskový mluvčí České televize.

A co ostatní televize? Dočkají se diváci na Slovensku českých komerčních kanálů a naopak - abonenti v Česku slovenských programů? Platforma Digi TV udělala první krok, proto dotaz všem televizím se týkal především možného vstupu do programové nabídky v sousední zemi do této satelitní služby.

"Program TV Nova je dostupný v nabídce Digi TV, ale pouze na území ČR. O zařazení do slovenské satelitní platformy Digi TV v současné době neuvažujeme," říká serveru parabola.cz Veronika Šmítková, tisková mluvčí TV Nova.Obdobnou odpověď jsme získali i od slovenské TV JOJ. "O něčem takovém neuvažujeme. Nechceme se dostat do právních problémů, kde většina vysílacích práv našich aktivičních projektů je teritoriálně omezená na Slovenskou republiku," uvedl na dotaz serveru parabola.cz Ľudovít Tóth, ředitel pro PR a promotion TV JOJ. "Bohužel, na tuto otázku Vám nedokážu odpovědět," řekla Linda Salvová, PR manažerka TV Markíza.

Tiskové oddělení jednotlivých komerčních televizí zařazení svých programů do nabídky v sousední zemi (české programy na Slovensku, slovenské v Česku) s takovou možností nepočítají. TV JOJ upozornila na problém vysílacích práv. Programy ČT na Slovensku budou zřejmě jediným překvapením platformy.

Martin Vyleťal

Vybrané články