Quantcast

UPC začala uživatelům kabelové TV nabízet digitální video rekordér

| Tisk

logo

Digitální video rekordér od UPC – divák si “sestavuje“ televizní program podle svých představ

Společnost UPC Česká republika v minulém týdnu úspěšně ukončila komerční testovací provoz digitálních video rekordérů (DVR nebo také PVR) a počínaje dneškem je nabízí všude, kde je k dispozici její digitální kabelová televize.

Hlavní výhody DVR

Všechny digitální video rekordéry mají vestavěný hard disk – záznamové zařízení o kapacitě 160 GB. To umožňuje např. nahrát a uložit 60 celovečerních filmů či 50 fotbalových utkání. Z hlediska diváka je DVR atraktivní i v dalších směrech: díky dvojici přijímacího zařízení (tunerů) umožňuje, na rozdíl od klasického videa nebo DVD rekordéru, najednou nahrávat až čtyři tv pořady než je ten, který divák aktuálně sleduje. DVR navíc disponuje zcela novou funkcí Time-Shift, dočasným ukládáním živého vysílání. To v praxi znamená, že po stisknutí příslušného tlačítka na ovladači lze např. odejít od sledování napínavého filmu a vyřídit nezbytné telefony. Po stisknutí tlačítka přehrávání lze sledovat film opět „živě“ od okamžiku, kdy byl přerušen.

Další výhody

Mezi další výhody DVR patří úprava nahraného pořadu - například vystřižení částí vysílání, jeho individuální pojmenování a archivace, EPG - elektronický programový průvodce na 7 dnů, OSD – zobrazování všech informací na tv obrazovce bez hledání v teletextu, nahrávání v maximální kvalitě, tj. bez další komprimace obrazu a zvuk . Digitální přijímač disponuje dostatkem konektorů pro připojení dalších přístrojů – např. 2x plný scart, A/V výstup a 2 digitální audio výstupy, nahrávání hudby z digitálního příjmu nebo přes USB konektor , prostor pro ukládání digitálních fotografií a další funkce, které jsou vlastní DVD rekordéru či videu.

Jednoduché ovládání – DVR jako služba skutečně pro každého

Komerční testování ukázalo, že diváci si na DVR nevíce cení jednoduchého nahrávání a ovládání. To je snazší než je např. u videa či DVD rekordéru – například odpadá složité nastavování času a dne - stačí si pomocí jednoho tlačítka pouze označit název či názvy pořadů v elektronickém průvodci a DVR se postará o ostatní. Pak stačí jen tlačítko znovu stisknout a sledovat vybrané pořady. Divák si např. může jednoduše označit vše, co chce vidět z programové nabídky na týden, odjet na dovolenou a po návratu v klidu shlédnout vše, co se vejde do sta hodin (více než čtyř dní) a co by mu jinak uniklo. Nahrané pořady najde v seznamu DVR seřazené podle data pořízení.

Digitální video rekordér je praktickým naplněním hesla naší společnosti – a sice, že digitalizace není třeba se obávat – protože její výhody dokážeme zpřístupnit jednoduchým způsobem skutečně každému“, komentuje ostrý start DVR generální ředitel UPC Václav Bartoň.Službu DVR je možno objednat na www.upc.cz. DVR přijímač, který nahradí i digitální set top box, pronajímá UPC k jakékoliv nabídce své digitální kabelové televize za jednotnou cenu 150 Kč měsíčně včetně DPH.

František Malina

tiskový mluvčí a ředitel PR

Reklama
Vybrané články