TereBox T2

Digi TV - přesun programů ze satelitu Thor 5 na Thor 6

| Tisk

logo Multiregionální satelitní pay-tv platforma Digi TV dnes nečekaně změnila parametry jednoho ze svých multiplexů. Programy se přesunuly ze satelitu Thor 5 na novější Thor 6. Vedle změny satelitu se změnila i frekvence. Ostatní základní parametry zůstaly zachovány.

Změna byla provedena tzv. střihem - bez souběžného šíření na starém a novém kmitočtu.

staré technické parametry (dnes zde vysílání skončilo!!!):

satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 11,785 GHz
polarizace: horizontální
SR: 28000
FEC: 5/6
norma: DVB-S

nové technické parametry:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
kmitočet: 11,900 GHz
polarizace: horizontální
SR: 28000
FEC: 5/6
norma: DVB-SDigi TV ke své službě dodává vlastní set top boxy. Ty se automaticky překonfigurují na nové parametry bez zásahu uživatele. Informace o nutnosti přeladění přijímače je důležitá pro diváky, kteří sledují volně vysílané programy Digi TV z tohoto multiplexu.

Zmíněný multiplex číslo 12 platformy totiž obsahuje volné šíření stanice PV TV (lov a rybolov) s českými DVB titulky a rumunskou verzi hudební televize Music Channel. Dále jsou zde kryptované stanice AXN Sci-Fi, AXN Crime, Money Channel, Trinitas, HBO Comedy, Nat Geo Wild, Boomerang, Mezzo, Movies 24 Hungary, GSP1, Universal Channel a Nat Geo Wild Romania (vše CA Nagra Media Access /N2/N3/).

Dále paket obsahuje rozhlasové FTA programy Radio Info Pro, Radio Guerilla, Europa FM Moldova, Europa FM Muntenia, Europa FM Oltenia, Europa FM Banat, Europa FM Dobrogea. V paketu je ještě v kódu Nagra stanice Radio GaGa.

Změna parametrů jednoho z transpondérů Digi TV souvisí s optimalizací kapacity pro potřeby severní, střední a východní Evropy a požadavkům jednotlivých vysílatelů.

redakce

Vybrané články