TereBox T2

Viasat Nature HD testuje v češtině na pozici 4,8E

| Tisk

logo Na český a slovenský trh míří další lokalizovaná stanice ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Společnost Viasat Broadcasting zahájila technické testy svého prvního mezinárodního programu v HD rozlišení pro střední a východní Evropu - Viasat Nature HD.

Kanál Viasat Nature HD se vysílá na distribučním satelitu Astra 4A (dříve Sirius 4) na orbitální pozici 4,8 st. východně v systému podmíněného přístupu NDS Videoguard. Program je šířen s několika audio stopami - v češtině, angličtině, maďarštině, polštině a ruštině. K dispozici jsou DVB titulky v dalších jazycích - estonštině, lotyštině, litevštině, bulharštině, rumunštině, srbštině a slovinštině.

technické parametry:

satelit: Astra 4A (4,8°E)
kmitočet: 12,608 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK


CA systém: NDS Videoguard
service ID:
video PID: 1971 / MPEG-4/HD
audio PIDy: 1976 česky, 1972 anglicky, 1975 maďarsky, 1974 polsky, 1973 rusky

Kanál Viasat Nature ve standardním rozlišení odstartoval v květnu 2010 a vysílá dokumenty o zvířatech, přírodě, životě v divočině a ošetřovatelích, které získaly řadu cen. Obsah dokumentů je tvořen uznávanými produkčními společnostmi jako BBC, Channel 4 a Perhenon. Viasat Nature vysílá 24 hodiny denně s českým dabingem. Vysílání je bez reklam.

Pod značkou Viasat se v HD rozlišení pro země severní Evropy vysílají mj. Viasat Motor HD, Viasat Sport Norge HD a Viasat Futboll HD. Ve trojrozměrném obraze (3DTV) je poskytován program Viasat 3D. Všechny tyto programy jsou šířeny ze stejného satelitu - tedy Astra 4A, kde je také poskytována pay-tv služba Viasat pro země Skandinávie, Pobaltí a Ukrajinu.

Martin Vyleťal

Vybrané články