Plustelka a druhý multiplex rozšíří pokrytí východního Slovenska
| Tisk
Na nejvyšší stavbě na Slovensku (výška 300 metrů) a zároveň nejvýznamnějším vysílači pro východní Slovensko Košice - Dubník budou provedeny dvě technické úpravy, které budou uskutečněny ve dnech 12. a 13.8.2014.
"
Prvou zmenou je presun vysielania 4. celoplošného multiplexu s ponukou Plustelky do hlavného anténového systému na vrchole stožiara (22.kanál), čím sa rozšíri jeho pokrytie a diváci z Prešova, Trebišova a okolia si budú môcť naladiť bohatú programovú ponuku Voľnej telky a Plustelky," informoval Michal Šuran ze společnosti Towercom.

Zákazníci budou moci si objednat i placený balíček s programy Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, VH1 a Spice. Pro příjem programů Plustelky je nutný certifikovaný přijímač Zircon T3000HD nebo bezkartový modul Plustelka pro televizor.
"
Druhou zmenou je presun vysielania 2. celoplošného multiplexu z vysielača Košice – Makovica na Dubník (59.kanál), čo umožní jednoduchší a pohodlnejší príjem všetkých celoplošných TV staníc z jedného smeru. Vysielač Košice – Dubník bude vysielať z hlavného anténového systému všetky 4 celoplošné digitálne terestriálne multiplexy s kompletnou ponukou Voľnej telky aj Plustelky," uvedl Michal Šuran. "
Zmeny sa uskutočnia v dňoch 12. a 13. augusta, počas ktorých môže dôjsť ku krátkodobému obmedzeniu vysielania 2. multiplexu," dodal.
Slovenský druhý celoplošný DVB-T multiplex obsahuje stanice TV Joj, Plus, TV Markíza, TV Doma a TA3.
redakce