Quantcast

Nova International, Festival a V1 s licencí

| Tisk

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém letošním prvním zasedání rozhodl o udělení několika nových licencí pro satelitní i terestrické vysílání. Skupina Nova může spustit stanici Nova International, společnost Film Europe zase filmový kanál Festival.

RRTV na svém 1. zasedání konaném 7.1.2016 udělila licenci společnosti CET21 pro zvláštní přenosové systémy na šíření programu s názvem Nova International. Podle licence půjde o plnoformátový televizní program obsahující pořady vyrobené provozovatelem. Má jít především o dramatickou tvorbu, zábavní pořady, zpravodajství, publicistiku. Stanice může být podle licence poskytována na území České republiky a Slovenska.

logo Nova International bude vysílat 24 hodiny denně v češtině. Licence platí pro internetové vysílání na internetovém portále VOYO.

Kanál Nova International hodlá provozovatel poskytovat zejména na Slovensku a to místo stávajících programů skupiny NOVA, které nemají práva na šíření mimo území Česka. Nova International bude souběžně vysílat vlastní tvorby s národním okruhem TV Nova. Ostatní obsah bude na mezinárodní verzi nahrazen reprízami a archivním obsahem.

Společnost Film Europe si zajistila satelitní licenci pro spuštění nového filmového kanálu FESTIVAL. Stanice bude přinášet festivalovou, filmovou a televizní kinematografii všech žánrů. Stanice bude vysílat denně od 22:00 do 4:00 hodin a poskytována bude na území České republiky a na Slovensku. Licence platí 12 let.

Regionální televize V1 bude vysílat pod novou licencí. Radní udělili společnosti VČTV s.r.o. licenci pro digitální pozemní vysílání programu V1. Podle licence se jedná o regionální televizi informačně-zábavního charakteru vysílající 24 hodiny denně v regionu Hradecko a Pardubicko v rámci RS8 (Regionální síť 8). Licence byla udělena na 12 let.Další udělená licence je rovněž pro regionální vysílání. Společnost Modern Production s.r.o. získala licenci pro regionální pozemní televizní vysílání na 12 let pro stanici s názvem rtm plus. Podle programové specifikace se jedná o stanici zaměřenou na zpravodajství a publicistiku s časovým rozsahem 24 hodiny denně v regionu Liberecký kraj.

Regulátor také udělil licenci společnosti TVSat multimedia s.r.o. pro provozování místního zemského digitální televizního vysílání na dobu 12 let pro stanici s názvem TVML. Licence uvádí, že se jedná o informační stanici s 24 hodinovým vysíláním pro město Mariánské Lázně a okolí.

redakce

Reklama
Vybrané články