Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

vu uno 4k se

Nastaveni dvou tuneru 4k SE nezavisle pro nahravani a sledovani
uživatel
celimek
Registrace: 4/2020
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 89
Odpověď v diskusním vlákně

@MMorous

To je dobre, že nemáš s tým problém. Ale neodpovedal si na otázku :))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra, VU+ Ultimo 4K, VU+ Zero 4K, Formuler F1, EVO Nova IPTV
uživatel
petersk
Registrace: 6/2012

@mmiriboy

Možná jsem trochu přestřelil s tím výrazem chytrý ale stačilo na to nereagovat a ne byt hned ironický/povýšenecky jinak všechno dobrý ;) ;) R^
uživatel
celimek

@celimek

Žiadna irónia, či povýšeneckosť, skôr z môjho pohľadu je to o tom, že už mnohokrát pred tebou sa tu na fóre objavili noví nickovia, ktorých základná otázka buď nemala ani hlavu, ani pätu, alebo bol tu aj taký príspevok, ktorý (ako neskôr vysvitlo) si z ostatných robil srandu.
Takže treba brať moju reakciu aj z tohto uhla pohľadu.
Ale v pohode, nič v zlom.
Podobne aj ja prajem všetko dobré!
;)
uživatel
mmiriboy
Registrace: 7/2010

@celimek

Takze s tym Tvojim nastavenim nahravas a pozeras sucasne dva programy z dvoch roznych transporderov a karta je pritom vlozena v tom module ???
uživatel
Gustoh
Registrace: 9/2016

@Gustoh

Upřesním nahrávám 7 a víc korodovaných programů skylink koukám jen na jeden tež kodovaný.
jinak u volných programů určitě víc nahrávek ale nezkoušel jsem to
uživatel
celimek

@Gustoh

a modul s kartou je vloženy
uživatel
celimek

@Gustoh

Koukám na jeden ale mohu přepínat na jakýchkoliv program jak mezi nahrávanými tak ze seznamu všech programů.
prostě nejsem ničím omezován ve sledování a nahráváním :) :) :) :) :)
uživatel
celimek

RE: vu uno 4k se

Možnosť nahrávať z viacerých programov naraz mám už mnoho rokov (linux stb takéto veci umožňujú už dávno), ale nahrávací ošiaľ ma prešiel už taktiež veľmi dávno. Veď v dnešnej dobe, ak chce človek vidieť trebárs nejaký film, či seriál, má toľko možnosti, ako to docieliť. "Na trhu" je toľko rôznych archívov, serverov s filmami, atď..., že človek, keby mal čas a chuť, tak môže do bedni čumieť aj 24 hodín a aj tak by nestihol vidieť všetko zaujímavé.
Z môjho pohľadu je nejaké intenzívne každodenné nahrávanie už prežitkom. Netvrdím, občas si nahrám aj ja niečo zaujímavé, napr. Z regionálnych tv spravodajstvo z môjho mesta, rodnej obce. Ale aby som fičal na trebárs nejakých live show reláciách, alebo nejakých slovenských, či českých seriáloch typu "alla telenovela", tak to nie, to je podľa mňa "čisté vymývanie mozgov".
:))) :)) :) ;)
uživatel
mmiriboy

@celimek

A vieš ako sa vypína oscam? A vieš vôbec čo to je oscam?
uživatel
baltik
Registrace: 6/2019

Celimku

Takže Tvůj modul s kartou dokáže nahrávat sedm programů, nic jiného tam nemáš? Třeba zapnutý oscam s další kartou, nebo já nevím co...Zajímavé, z "greenhorna", co neuměl ze začátku napsat a zformulovat jednoduchou otázku, je šikula, co věší fotky s nastaveníma na uložto, aby "pomohl ostatním". Karel May by se měl co učit, jen ten Winetou mi tam chybí...Jinak hezké svátky...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005

To bude isto ten vypatlaný saxonov kámoš.
uživatel
baltik

@mmiriboy

Archivy existují, ale musíš mít jistotu že to v tom archivu bude. Pokud je to už mnohokrát reprízovaný film, tak ho už taky nenahrávám, ale stahuju z netu nebo seženu originálku. Je dost práce s vysekáváním reklam a konverzí do použitelného formátu. Ale je pořad vytvořený speciálně pro TV a na DVD zřejmě nikdy nevyjde a v archivu TV to vydrží týden, tak nezbývá nic jiného než nahrávat. Originální médium sehnat nejde a pirátské servery jsou nespolehlivé. Vzpomeň si třeba na konec OpenLOAD. Není to zase tak dávno.
uživatel
JanM
Registrace: 10/2018

Nemám skúsenosť s týmto modulom a preto sa pýtam skúsenejších a múdrejších, či je to vôbec možné? Nezáleží aj na karte v module, že koľko programov dovoľuje nahrávať súčasne? No ja rozmýšľam tiež ako tukan, či tam nie je druhá karta s oscamom.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra, VU+ Ultimo 4K, VU+ Zero 4K, Formuler F1, EVO Nova IPTV
uživatel
petersk

@Brumo

Než torent používám spíše jeden český server s koncovkou .to kde jsou vetšinou filmy ripnuté DVD/BD. Ale problém je že něco není ani na torrentech ani na tomto serveru, protože se to jednou objeví v TV, potom je to týden v archivu a potom už nikde. Vetšina archivů ti k tomu přibalí ještě DRM a další bezpečnostní nesmysly. Ještě znám jeden neoficiální postup pro stahování z archivu MYTF1.
uživatel
JanM
Registrace: 10/2018

@Brumo

O sktorrent by som si neoprel ani bicykel.. :)))
uživatel
ivan
Registrace: 8/2017

@celimek

tu píšeš toto.....
zkoušel jsem to bez modulu a mohu nahrát jeden prg to je vše
rád bych to upřesnil ale nastavení jsem stavěl pokus omyl
bez modulu??? :))) čiže si ju mal v internej readers ....a cam si tam mal aký ked ti odokodoval len jeden program?
ak je to pravda tak kartu máš bud ice alebo irdeto a nie M7 .
predsa ak mám ice alebo irdeto kartu pre skylink tak nebudem frčať na Cam-module. R^
no ja neviem ,ale máš to celé nejaké divné... Rv a s dvoch TP že by to nahrávalo s toho Cam-u tomu neverím....pravdepodobne ti ešte niečo ide na pozadí a nevieš čo .... :)))
uživatel
maradona
Registrace: 8/2018

@maradona

Ale ani ICE a irdeto karta v module nedovolí nahrávať 7 programov naraz, darmo je to dualcrypt modul, či?

uživatel
petersk

@petersk Nemám skúsenosť s týmto modulom...

Nemusím byť ani skúsenejším a múdrejším, aby som ti vedel na to odpovedať - stačí chápať súvislosti. Hlavne teda bude CA modul dekódovať len jeden transpondér, a nie ako to tu popisuje chytrák kelímek. To, koľko zvládne programov z toho jedného transpondéra, závisí od viacerých okolností. Zásadnou je logicky samotný hw toho CAM_u, ktorý má svoje limity. Ak aj máš CAM, ktorý zvládne viacnásobné dekódovanie(vôbec sa nemusí jednať o tzv. dualdecrypt cam) z hľadiska jeho výkonu, záleži čím tento CAM ovládaš(v čom ho používaš). Príklad - v nejakom TV ti pôjde len jeden kanál, a v linuxe z neho vymačkáš tri(treba brať do úvahy aj bitrate). Inak povedané tá TV je "blbá" a nevie ten CAM využiť naplno.
Ale určite tieto klasické(lacné) CAM_y nezvládnu osem programov tak ako to popisuje chytrák kelímek, to ani omylom.
uživatel
baltik

@baltik

Díky za odpoveď. A na karte nezáleží, koľko programov sa dá nahrávať?

uživatel
petersk

@petersk

Na karte nezáleží. Ibaže by sa aktivovala tzv. surflock funkcia(obmedzenie sid), ale to u skylinku nehrozí - koudelka na to nemá ešte to správne algo.
uživatel
baltik

Tu je odborne vyjadrenie co sa tyka nahravania

Staníc je možné nahrávať aj viac, maximum 8 staníc je stanovených pre kódované stanice. Takže pokiaľ pridáte nahrávanie dalších nekódovaných staníc (FTA), spolu ich súčasne môžete nahrávať omnoho viac. Samozrejme za predpokladu, že je karta v internej čítačke, nie v dekódovacom module, ktorý nevie emulovať kartu pre viac, ako jeden tuner. Emulovať kartu pre viac ako jeden tuner nevedia ani profi dekódovacie moduly.
uživatel
A je to
Registrace: 4/2019

@baltik

V žádném případě jsi nehraji na chytráka od zakoupení toho vu jsem se tím trápil cca.3 dny hledal návody /fora atd. a nikde se nepíše jak to nastavít aby to nahrávalo vice záznamů najednou.
věčným nastavováním se mi podařilo tak jsem to jsem dal aby to někomu pomohlo a netrápil se s tím jako já.
Všude se píše že je to možné a jiné chytré keci ale nikdo nenapíše jak to nastavit pro ostatní co v tom tápou.
R^ :lookaround: :lookaround:
uživatel
celimek

@baltik

Ok díky. Myslel som si, lebo ak by na karte záležalo, tak nedá sa ani v čítačke.

uživatel
petersk

@celimek

Ale si nezodpovedal zopár otázok. Ale za Tvoj objav asi Ti pridelia nobelovu cenu. :)))

uživatel
petersk

Chlapi!
Ale veď ho už nechajte, veď on to časom možno?! lepšie pochopí a poučí sa na vlastných chybách.
Prajem príjemné prežitie zvyšku Veľkonočných sviatkov.
;)
uživatel
mmiriboy
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 89

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra