Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Délka kabelů k reprobednám

Ahoj koupil jsem si domácí kino (moje první 🙂) a chtěl bych poradit s délkou kabelů k zadním reprobednám. Bude vadit že na jedné straně bude délka 10m a na druhé 15m? Nebo délka kabelů musí být vždy stejná? Děkuji za informaci. Michal

VU+UNO 4K se VTi , Xtrend ET8000 HD (2 x DVB-S2) OpenATV 6.3 ,Samsung UE40C7000 , Samsung UE65NU8002, Denon AVR-X1600H + Polk T50, T30, T15

miky
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 861
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 82
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Někdy to tu vypadá spíš jak na AV mánii než na sajtu o sat. příjmu :))

stapa
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 492
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

... spíš na pomocnou školu nebo zábavný kabaret, když místní guru si pletou věci za které se propadá v 1. járu na elektroučňáku... :)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Když už se to tady tak rozjelo, má někdo zkušenost se zatlumením stropu sádrokartonem pro vylepšení poslechu?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Elektroakustika není jen tak střelba od boku. Je to o měření.
Nicméně platí obecné pravidlo pro vodorovné konstrukce - tedy stropy - co nejvíce je nepravidelně rozčlenit a narušit jejich plošnou homogenitu.
Ideálně akustickými panely. Jakými, kde a kolika - to je právě na ty výpočty a měření.

Dorothea
Registrace: 5/2020
Příspěvků: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

sadro karton rozhodne nie . rezonuje to . čo sa ale osvedčilo ako veľmi dobré , sú papierové obaly z vajec .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

On se na to dělá nějakej specielní sádrokarton s dírama. Prý to vyjde na 20m2 asi na 10 litrů

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

na strop zavěšené sušené vosí hnízda - i bez měření the best ! prokázáno poslechovými testy na AV manii :)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

...a nejlépe i z obyvateli :))) :))) :)))

stapa
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 492
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Hnízda s obyvateli se nedoporučují, poslechové testy s obsazenými hnízdy nedopadly nejlépe. Na nízkých frekvencích byly výsledky všeobecně lepší, ale při testech vážné hudby (např. při poslechu Antonínovy oblíbené Bachovy Fugy d-mol) byl zaznamenán rušivý hukot. Při testech tvrdší metalové hudby měli obyvatelé tendenci k vyšší agresivitě, při AC/DC - Highway to Hell dokonce došlo k napadení posluchačů v poslechové místnosti :-/

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

těmto drátomaniakům

doporučuji rozebrat bednu,kouknout na ty tlumivky namotaný vlasovým drátkem a vůbec ty propojení repro zvonkovým drátem,pak vás přejdou roupy počítat ohmy a průřezy a cínovat licnu je největší kravina,když píšu bedny,mám na mysli bedny kvalitní a drahý,zlatá tesla

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

něco k dočtení

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/kabely-signalove/681-crystal-cable-special?fbclid=IwAR243FO3eTIP9Kz_CDSfhzUpjTc_jKnDBsT0-K5XWaFwov7NlUoQN-udNJA

ceny lidové

Speak - Kč 10 290,- / 2,5 m

Connect - Kč 4 290,- / 0,5 m

metráž - EUR 40 / m Speak ; EUR 40 / m Connect; EUR 150 / m Power

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Každé zboží má svého kupce i kupce blbce.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

ano,blbec je diagnoza,ale jak se značí blbec,co slyší rozdíl?

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Blbec s ušima.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Zase to pánové nepřekrucujte. 10 tisíc za 2,5m kabel apod může vypláznout jen opravdový
blbec.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

To je pravda, kabel pro běžnou velikost domácnosti stačí jakýkoliv s průřezem 6mm2 (s přimhouřením obou očí 4mm2). Může být klidně od té míchačky, to je opravdu jedno, jde pouze a jenom o odpor. Ledaže nízkonapěťové (repro) dráty jsou lacinější a ohebnější pro instalaci. Slyšet je rozdíl aspoň v několika desetinách ohmu. Ne v setinách. Nicméně rozdíl mezi 6mm2 repro kabelem a obyčejnou dvoulinkou uslyší opravdu každý - když použitá reprobedna je schopna přenosu pod 80 Hz (což většina není). Fuga d moll není moje oblíbená, já vůbec Bacha moc nemusím, ale varhany jsou nástroj, který vydává hojně zvuků pod 100 Hz, a lze tedy i neškoleným uchem slyšet rozdíl - a on je opravdu velký.
Druhá věc je oxidace mědi na vzduchu - proto je dobré šroubované konce pocínovat. Oxidace povrchu jinde pro nf kmitočty nemá význam.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

toto má aký zmysel .
https://www.l-e.sk/kabely/high-end-reprokabely/audioquest-wel-signature-4-0m?gclid=CjwKCAjw2uf2BRBpEiwA31VZj5G3C_GqquVBWPzJOeMOkZ2bYdC0jhDL_zfBNoLZTenTaTWDLEOubBoCkGkQAvD_BwE

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

To mas to iste aky ma vyznam dat pol miliona alebo milion za auto ? Myslim €. Uplne ziadny. :8) Lebo nakoniec zistis ze ta nedovezie ani tam mozno kde lacna Dacia. Bud ma nizko spodok a potrebuje len rovne cesty, alebo je to shit e-auto ktore potrebuje stale dobit a dojazd ma iny v lete a iny v zime ....... ale pokrok nezastavis. Rv

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Je to horší než to auto. Drahá auta mají jisté funkce navíc, třeba hezčí sedačky z pravé kůže, výkonnější motor, přesnější řízení, lepší brzdové kotouče, nebo pohodlnější volant, nebo automatické řízení...ano, jsou to funkce zbytné, ale jsou to funkce. To co píší v popisy na stránkách je z půlky prostý blálol. Nejlepší je ionizace dielektrika a zpomalení signálu. Nicméně jedna věc je k něčemu - přestože i ta se dá udělat podstatně levněji a jednodušeji. Biwire. Pokud máte zesilovač s tímto vybavením, vyrovnáte jakékoliv ztráty v drátech k reproduktorům. Osobně si myslím, že to může být dobré jen do nějakých velký poslechových prostor, kde drát bude desítky/stovky metrů dlouhý. Možná by to bylo slyšet ve speciálních poslechových místnostech. Nevím. Mám takový zes a zkusil jsem to použít. Rozdíl jsem v mém "poslechovém" obýváku nerozlišil. Možná lepší ucho, možná lepší bedny, možná něco dalšího. Já jsem si to uzavřel, že to je dobré pro velmi dlouhé kabely. Možná se mýlím, protože koupit si pár set metrů kabelů jen pro pokus se mi nechtělo. Můj závěr: neslyším = nepotřebuju.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

Antonin to co pise maju bezne auta vyssej strednej triedy, ale tie nestoja tolko. Ale nemas zarucene ze ta dovezu dalej. Sice mozes na mieste tocit kozenym volantom a nastavovat sedadlo do vsetkych smerov, ale moze byt ze mimo rovnej cesty je nepouzitelne. Mimo temu je SUV.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Mám vynikajúcu skúsenosť s melaminovou penou na strop. Bol som satelitak ale zostal mi čas len na jeden koníček a to hifi. Tam som sa dostal úplne na high-end. Ak máš záujem o nejaké info napíš SS.

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

@miky

K AV receiveru to bude jedno aký tam dáš kábel, nebudeš počuť rozdiel tým som si prešiel. Na predné som mal medenu dvojlinku 2x4mm a na efektove 2x2,5mm. Viac to nerieš.

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Délka kabelů k reprobednám

poniektoré domáce kiná , hlavne tie čo majú super ceny , majú aj super káble 0,8 mm a tiež to hrá super . na nerozoznanie . :laughing:

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Beveačko

Díky za tip, byl jsem v HiFiStudiu, říkal mi, takhle dělá strop pro syna, a že mi to ukáže až to bude hotový. Zatím jsem to neviděl. Když tak se ozvu. Dík

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Beveačko

Dík tak to mám i já a jsem spokojen hraje to super R^

VU+UNO 4K se VTi , Xtrend ET8000 HD (2 x DVB-S2) OpenATV 6.3 ,Samsung UE40C7000 , Samsung UE65NU8002, Denon AVR-X1600H + Polk T50, T30, T15

miky
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 861
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 82
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra