Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Parabola panorama 67

Musím sa podeliť so skúsenosťou ohľadom zázraku panorama 67 s údajným ziskom porovnateľným s 80tkami.
Za hustého dažďa programy nehrali-tma.Chcel som to vyskúšať lebo som musel meniť zrezlou starou 80tku čo som mal.Tak som si povedal super keď bude niečo menšie fungovať ako nieco väčšie.Osadeny monoblock 19+23 sihlal som 19.Za pekného počasia všetko ok ale počasie cez víkend ma presvedčilo že parabola je šunt.Tri dní pršalo a ja bez TV.Neni tam rezerva na zlé počasie ako pri 80tke.Odporucam nekupovať.Esteticky vyzerá fajn preto má zaujala a aj na bytovke pekne vyzerala lepšie ako guľatá 80 ale účinok mimo môjho očakávania.Iba toľko.

furioso
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 196
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

Parabola za 300 - 400Kč bude určitě velký zázrak. Už se tady o tom píše asi 6 let - zisk jako lepší 60, mizerný úchyt atd.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

Ja mam danu parabolo uz od roku 2014. Samozrejme, ze k 80tke ma daleko, no pri spravnom nastaveni nemam problem pri zlom pocasi dlhsi ako par sekund. Aj u nas riadne lialo a nebol som bez TV.
Treba najst spravny monoblok, ja som nakoniec skoncil pri Zircon M0443 MONOBLOCK QUAD SLIM LINE.

Minusom bola len jedna svorka pre uchytenie na stoziar - mensia stabilita, no je mozne doplnit dalsie 2, co som vyuzil, kedze som pouzil svorky zo starej paraboly. Teraz nemam problem ani s vetrom.

RadoJ
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

Uvedenou parabolu mám na střeše již 2 zimy ve větrné oblasti,střed 19,2 šilhání 13E a28,2E a zatím bez problémů.Několik jsem jich měnil za větrem zničené 80tky a chodí také.Možná by stačilo pečlivé nastavení.Při bouřce nebo průtrži nepomůže ani 100vka.

Jirka1963
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

Muselo by se porovnavat za stejnych podminek. To je za stejneho pocasi, stejne presne nastaveni, stejne parametry atd. Ale ucinna plocha bude vzdy mensi.

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RadoJ

Všetko ide úplne v pohode, chce to piplavé nastavenie a šlape ako hodinky aj v zlom počasí. Pravda je, že tam mám dve svorky, jedna sa mi zdala málo a ešte či je v závetrí, alebo niekde kde pri zlom počasí vela fučí. Rozhoduje viac faktorov a ešte držák paraboly. Ja mám parabolu skoro opretú o zábradlí balkónu a v závetrí, satelitný držák zo vzperou R^

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:panorama 67

Tak ja som to nastavoval sám a bez merajú iba podľa teplomerov na TV.Este jednu nevýhodu má ta parabola že nemá risku ku stupnici...
80tku ktorú som menil miesto tejto 67 som nastavil tiež bez meraku a ta 80 hrala aj pri búrke 67 nehrala.
80tku bez meraku som nastavil za 20 minút a 67 som nastavoval 2 hodiny asi tak.
Samozrejme s presným merakom by to možno na 67 fachčilo lepšie ale predsa 80tka je 80tka.

furioso
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

@furioso

To nema rysku pro elevační úhel? Ja bych bez rysky nenastavil nic.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:@furioso

Ne nemá risku.Stupnice uhlu tam je a riska není.

furioso
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

Ta anténa je už od pohledu nepřirozená,nechtěl bych ji ani zadarmo.

mcm1
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 810
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

No já ti nevím... ale ak nemá parabola rysku a dokonca aj samotnú stupnicu, tak sa nastaviť dá, dokonca aj bez meráku... Stačí na to len obyčajný sedliacky rozum... ;)

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 054
Galerie: Maneto
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

Používám tuto parabolu na Fotelku a nezaznamenal jsem výpadek ani při bouřkách.A že nemá stupnici a rysku jsem si ani nevšimnul,protože ty stupnice na parabolách neberu vážně.

DM920 S2X dual+triple 2xS2X/T2,Experimental image+GP4,T90,Gibertini 150+SuperJack 24"QARL 75E-43W,universal+circular+C band LNB,Octagon SF8008 Gold OpenATV 7.4,125 USALS,Qviart Lunix4k,Skylink,AntikSAT,Telly

lz405
Registrace: 7/2006
Příspěvků: 986
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

No ak by už chcel niekto atypickú parabolu o veľkosti +-80 cm tak Penta 85 Al je aj vzhľadovo pekná. Rozmery tuším 77,5x77,5cm ;)

Beveačko
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Beveačko

Zbytočne dráhy krám.

furioso
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 196
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto

:) R^

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

V dobách předhádéčkových to jeden montážník instaloval všude a značkoval si tím své teritorium jako kocour.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Maneto

A jak tedy nastavíš bez rysky a stupnice vertikální úhel s přesností na 1 stupeň? Úhloměrem?

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

v 93´ roku jsem měl v analogu nastavenou parabolu na pozici 19.2 za 5minut hotovou-bylo to moc jednoduché,když znáš přibližný směr ...Pak ti naskočil zašuměný obraz,který stačilo jemně doladit a bylo....
Cca v 2002-2003 jsem sipořídil první digitální přijimač Strong SRT 4355 EVO,který jsem nastavil tím samým způsobem,ale to už bylo mezi 15-20 minutami! Tam už jsem jěl podle "teploměrů"... Pak stačí doladit a šmitec :-)
Žádné měřáky nic.... Tedˇkom už máš i v mobilu různé appky,které tě docela solidně můžou dovést.... Vše je o zručnosti šikovnosti... ;) ;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Analog pamatuji pouze v pozemnim vysilani a to ještě pouze jako běžný uživatel co uměl pouze zapnout bednu ovladačem, ale ten byl na nastavení asi jednodušší protože tam při slabém signálu aspoň něco bylo, tuším že první se ztratila barva a potom přibylo "sněžení" a šumění zvuku. Tuším že u jednoho pribuzneho byly problemy s Primou kterou měl pouze černobílou. Teď v digitalu je budto obraz v plné kvalitě nebo nic. Ja nastavuju první vertikální sklon podle stupnice podle dishopointeru. Potom parabolu namirim přibližně na jih a otačim doleva nebo doprava podle toho na kterou stranu je družice dokud nenajdu signal. Taky to trva tak 15-20 minut. Sice pomale otačení parabolou by asi nepusobilo profesionálně ale funguje. Samozřejmě pokud bych hledal nějakou vzdalenější družici tak nebudu začinat pomalu uplně od jihu. V době kdy jsem přetačel ručně tak jsem měl na konzoli namalovanou čáru kde je 5W abych se na ni mohl rychle vrátit. Ted mam instalaci 100cm fixně na 5W + 80cm na 19E+13E a vice nepotřebuju.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Parabola panorama 67

můj "ůlovek" v době analogu byl program Cable plus film,který vysílal ze začátku pouze pro kabelovky. ten byl na ruské družici Gorizont,na kterou si musel mít pokud možno co největší "lavór".Trvalo mi to cca čtvrt roku lovení,než jsem ji našel a kanál fungoval.Pohopitelně jsem to nehledal každý den,ale průběžně-hlavně o víkendu.
Ta družice byla tuším na 14´W (nebo tak nějak) W.
Ručně jsem točil v analogu od 42´E po tady tuhe družici a to s 105cm parabolou a pak na Cable plus film s vajíčkem 140cm na 125cm-to už byla fuška. Pochopitelně si musel pootočit správným směrem i s konvertorem,aby elektr.magnetické vlvny z vysílané družice správně prolítly "vlnovodem" v konventoru a STB měl signál.... :))) :))) :)))
Později přešel Cable plus film na Eutelsat 21´E ,kde byl hvíli a nakonec skončil na astře 19,2´E v paketu Multichoice,kde byl zakódován Videocryptem II a placený,ale dlouho to nevydrželo....Piráti prolomili Vidoecrypt I i II prodávali se na ně speciální "karty" a pak multichoice zanikl( v ČR).....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

A dctv si mal tiež?

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jopo166

myslím,že to byla SK kabelovka,pokud se nepletu... ne to jsem neměl - aspoň i myslím... :)))

@JanM

rád bych opravil větu kde jsem psal,že Multichoice vysílal z 19´! Ne není to pravda - spletl jsem se .Ten vysílal z družice Kopernikus 2 na 28.5E ....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jopo166

no vlastně si myslím,že jo.Ale bylo to dost špatně chytatelné i na té 140 z toho Eutelsatu-nebo ne?
Ale já jsem byl hlavně na ten Cable plus film,než ho zakódovali a než byl v Multichoice....
Ta DCTV si myslím že byla na satu,ale jak jsem psal,hodně slabý signál...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Ano maš pravdu družica inklinovala a signal bol slaby trebalo vedšiu parabolu.Vysielalo sa na 21.0E

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jopo166

jj.Já už si pamatuju. Byl jsem pěkně naštvaný,jak začal Cable plus vysílat na 21´E nebot´ po nějaké době "sdílel" transpordér s tou DCATV ,jak začala vysílat.To šlo,že na transpordéru mohly vysílat maximálně dvě stanice,ale pochopitelně na úkor kvality.A pak mi tam začali skákat "rybičky" (obrazový šum)
Nejlepší byl Cable plus film na Koperniku 2. Tam byl signál a kvalita,jako víno!!!!

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jopo166

párkrát jsem si ji zapnul DCATV ale ve směs tam nic nebylo-aspoń pro mne....
Ale jinak,kdyby si mi to nepřipomenul,úplně bych na ni zapomněl....
Ale např. na slovesnkou VTV nezapomenu nikdy! To už bylo jiné kafe,ale bohužel taky nedopadla.... ;) ;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra